New Holland TD110D Anlatıldığı Kadar Kötü Mü ?

Yakıt ve cekiş için alacaksaniz erkuntta tümosan da kullandım 2 traktöründe cekişi cok iyi yakıti düsük ama bilmiyorum servisiniz yakın mı eger yakında degilse sıkıntı motorlarından bi arıza olmaz ama diğer aksamları acaba nezaman bozulacak diye bakar durursunuz elektronik arıza cok veriyor
4.5 yıl kullandık erkuntu 5 sefer tarlada bıraktı bizi ben 31 yasindayım 8 9 yasinda tarladaydım 285,398ve 4255 modellerini kullandım hiç tarlada kalmamistim en son köy meydaninda direksiyon hortumunu koparinca bardak taştı 1999 model mf4255 bundan daha kemikliydi

Bizde de şuan 285S var 93 model 3.500 saatte daha anahtar degmedi. MF nin kalitesi hayran bırakıyor gerçekten. Peki tanıdığınız birinde Maxima vardı galiba. Çekişi güzel yazmissiniz ama onun sağlamlığı nasıl carraro şanzıman var iyi gibi aslında. Fakat tumosanin klasik debriyaj yeme sorunu onda da vardır diye çekiniyorum

Bizde de şuan 285S var 93 model 3.500 saatte daha anahtar degmedi. MF nin kalitesi hayran bırakıyor gerçekten. Peki tanıdığınız birinde Maxima vardı galiba. Çekişi güzel yazmissiniz ama onun sağlamlığı nasıl carraro şanzıman var iyi gibi aslında. Fakat tumosanin klasik debriyaj yeme sorunu onda da vardır diye çekiniyorum
Frenleri berbat 2 kere merkez degisti yine aynı arka kuyruk milinin bilyayı dagitti heralde simdilik ufak tefek haricinde agir arızası olmadı erkuntta tümosanda o paralara alınacak tek sıfır motor ama temiz 2. El aynı fiyatlara ital tavsiyemdir illaki sıfır diyorsanız haşmeti yada maksimayı alın cekiste maksima üstün yakıtı da daha az

Erkunt new hollan tümosan bunların 500, bilemedin 600 saatte fix şanzuman dağıtma sorunu var.
Erkut ve new Holland değilde tümosan sıkıntı ne olucağı hiç belli değil yani her an bişey çıkaracak gibi tabi çıkarmayadabilir tümosan servisi klasik seriye 10000 saat garanti veriyormuş duyan varmı dayıma servis öyle demiş ama bu servislere de inanılmaz

Erkunt new hollan tümosan bunların 500, bilemedin 600 saatte fix şanzuman dağıtma sorunu var.

Dediginiz olayı 8175 8195 de bende duydum fakat maxima da hic duymadım. Maxima nin 2016 model sıfırın a bindim onda da vitesler güven vermedi heran elinde kalacak gibi ayrıca vites geçişleri zordu vitesin belli bi yolu yokdu bizim masseylerin çeyreği etmez cidden tıkır tıkır gecisiyor maşallah. Debriyaji pamuk gibiydi ama tabi çalıştıkça sertleşir mi bilemiyorum.

New holland kullanıcısı arkadaşları da birkaç birşey yazmaya davet ediyorum. Bilgimiz olsun en azından.

Ben 2005 ten beri td65d kulaniyorum 2007 ve 2008 arası td 85 d kullandım 1000 saat suan benim td65d 4000 saate yakın sadice 2500 saate baskı balata değişti benim kadar acımasız kullananda yok çevremde başka sıkıntı yaşamadım

Bizde td85 var haşmette var.New Holland 4bin saat civarı Haşmet ise 900 saatte şuan bana kalsa Erkunt Haşmetten yana kullan hakkını.Nh, erkunta göre biraz fazla problem çıkartıyor illaki.Nh alıp sonradan başın ağrımasın acaba bugün neresi sıkıntı çıkartacak diye.Tümo kullanmadım ama sanayide ustalar dışarıyı göremiyor motorlardan bence hiç bulaşma derim.Yada masseyle devam et kafan karıştıysa :D

• Beğen
Tepkiler: Ercan AYKUŞ
Maviler cikmadan once fiat ciydim mavi cikti hep maviye bindim 2004 te tt65 4x4 aldim 9 sene bindim 5000 saatte sattim tas gibiydi tarla aldim sattim sonra tt50 aldim hemen parasal acidan kucuk almak zorunda kaldik 50 bg sinifnda ustune tanimam 2014 e kadar essek gibi kullandim gotunu cikardim tabiri caizse banamisin demedi 2014 te biraz toparlandik td65d 4x4 aldim suan 1500 saatte levyesi haricinde bi sikinti cikarmadi oda fabrikadan hatali gelmisti okadarda zorluyorum acimasizim ama oda tas gibi halada kapimda ufak tefek sikintilar her markada olur bol parcada yaygin serviste ve buyuk sorunda bile max 2 gunde servisten cikariyorsam ne mutlu bana mavise

Erkut ve new Holland değilde tümosan sıkıntı ne olucağı hiç belli değil yani her an bişey çıkaracak gibi tabi çıkarmayadabilir tümosan servisi klasik seriye 10000 saat garanti veriyormuş duyan varmı dayıma servis öyle demiş ama bu servislere de inanılmaz

Öyle deme amcamın 90lık erkuntu vardı 5 ay içinde 3 kere şanzuman indirdi. 3. bozulmada öylece sattı gene erkunt aldı.Bilmiyorum erkuntcular neder. Niye gittin gene aynı marka aldın dedim önünde Türk bayrağı var dedi. :)