New Holland tn75

Broşür ve teknik özelliklerini daha önce paylaşmıştım, forumda New Holland bölümünden ulaşabilirsiniz.

Bizim taraflarda çok seyrek olarak geldi, şu anda bildiğim kullanıcısı yok. Yine bizim taraflarda 3 silindir ile 4 silindir motor çekiş olarak ciddi fark ediyor, şahsen bizim Trakya toprağında 3 silindir çift çeker düşünmem büyük iş için.

3 silindir traktörler ağır çiftçilik işinden ziyade, daha çok ara işler için ideal bence, hadi belki ufak çiftçi için büyük motor olur, adam hem çift sürer hem ara işte boşta gezer, ilaç atar, nakliye çeker.

Bunun haricinde ağır çiftçilik işi düşünen kimse 4 silindir turbolu bir şey düşünmeli diyorum.

Bu motorun klasmanı 3 silindir 2900cc olarak TD 65, hadi olsun yeni jenerasyon TD 80 ler bence.

Şimdiki jenerasyon 3900cc turbo destekli TD 75 ile kıyaslamak doğru değil, eski jenerasyon 3600cc turbolu sarı kuşak TD 75 ler yine bundan üstün çıkar belki, hatta yine ilk çıkan turbosuz 70-66 devamı siyah kuşak TD 75 ler bile bence yine buna yerine göre üstünlük sağlayabilir.

Pratik olarak 2005 ve sonrası sarı kuşak turbolu 3 silindir TD 65 ler ilk çıkan turbosuz TD 75 lerden daha verimli çalışıyordu, en azından ormanda daha seri olduğu için daha avantajlı idi. Tarlada hatırı sayılır test etmedik bu durumu.

Yakıt olarak hiç bir bilgim yok.

Daha başka bir husus ise bunun idare ettirmesi bence yerli TD ler kadar kolay değildir, parça falan daha pahalıdır, malûm her yerde rast gelen yaygın bir model değil.

Son düzenleme:
Td80 ler td75 lerden daha cekislidir tarlada sese takilmayin icraatta td80 td 75 tarlada baskın gelir
Egzantrik yapılı bir TD75 , TD90 gibi çekebiliyor, rampada susma bilmez.
Ayarları düzgün 75 56 S , TD 80 e pabuç bırakmaz.
Balye makinesinde saman bağlamada TD80, gür arazide tam bir hüsran olur.
TD80 kullananların çoğu TD85 e geçtiler, ana iş traktörü olarak ağır araziye gelmez.

• Beğen
Tepkiler: mahmutünaldı
Egzantrik yapılı bir TD75 , TD90 gibi çekebiliyor, rampada susma bilmez.
Ayarları düzgün 75 56 S , TD 80 e pabuç bırakmaz.
Balye makinesinde saman bağlamada TD80, gür arazide tam bir hüsran olur.
TD80 kullananların çoğu TD85 e geçtiler, ana iş traktörü olarak ağır araziye gelmez.
Egzantirik yapili degil standart td75 den td80 daha iyi ceker egzantirik yapili td80 dahada iyi ceker td80 den td75 e gecende duymadım