NEWHOLLAND'a hangi yağ markası 🥫

Selamın aleyküm abiler newholland traktörlerinize hangi marka yağ ve filtre kullanıyorsunuz özellikle tt55 kullanan abilerimiz. Yağ bakımını bu sefer kendim yapacam herhangi bi ince ayrıntısı varmı bu işin teşekkür ederim şimdiden?
IMG_20200215_170921.jpg

• Beğen
Tepkiler: mahmutünaldı
Yağ castrol kullanıyordum son değişimde teneke PO 15w40 koydum hoşuma gitmedi. Yağ ve hidrolik filtresi orjinal kullan. Orjinal yağ filtresi stop ettikten sonra içinde bir miktar yağ tutup ilk çalışmada hemen yağlama sağlar. Orjinal olarak satılan yağlar hangi firma ile anlaştıyda oradan tedarik edilip kendi markası basılıyor.

Bende filtreleri orjinal alıyorum motor yağını castrol turbomax15 40 aldım ama bu yıl mobil yağ almayı düşünüyorum intercolden motora giden hava hortumlarında yağlanma oldu turbodamı sorun yoksa olağan bişemi bilemedim..

• Beğen
Tepkiler: FEBRUCCİNİ

Pardon detaylı inceleyememiştim hidrolik filtresi varmış yanlız değiştirirken hidrolik filtresini doldurup öyle değiştir. 3 Litre şanzıman yağı alır. 10w30 veya 422 koyabillirsin. Filtreyi doldurmadan takarsan hidrolik hava yapabilir.
Hidrolik filtresink değiştirmem hocam zaten büyük ihtimalle sen aldinmi hiç bu sayfadan ürün