NH TD100D mi Tumosan 8195 mi Case JX100 mu?

Ynt: NH TD100D mi Tumosan 8195 mi Case JX100 mu?

şimdi ben sana bir şey diyeceğim sen new hollandda kaç vites kullanıyorsun :) 12+12 vites var ama bunun yavaş 1. kademeyi kullanmıyon. 2. kademede olanı kullanıyon tarlada. yani 4 vites dimi. ondan da 1 ve 2. vitesler ağır gelir. kalır sana 2 vites 3 ve 4. vites :) kubota da kaç vies kullanırsın sana söyleyeyim. 6 ileri vites var. bir takviye kolu var ayrıca bir tane daha var. hani buçuklar gibi. abicim tarlaya girdin motor 6 buçukta yemedi çek takviyeye hem şanzuman rahatlar hem motor rahatlar. yani kubota da nerden baksan işine yarayacak 5 vites sseçeneği var. işe yaramaz değil onlar. doğru türkiyeden çok firma gelip geçti ama dünyada en büyük dizel motor üreticisi firma gelmedi şimdiye kadar. dünyada en çok satılan traktörler başında gelmedi şimdiye kadar. demişsin ki 100 bg altında ithal traktör yaramaz. sen türkiyeye baktığın zaman en çok satan 100 bg altı. masraf fazla olur ama sen parana acımazsan fazla olur. şimdi senin düşüncen ile yetkili servisler millete kakalıyo. peki sorarım sana gittiğin diğer usta ne eğitim almış. yavaş yavaş onlarda kayboluyor abicim. 10 yıl sonra göreceksin ki ustalar kalkacak ve yetkili servisler toplayacak tüm traktörleri.

aynen abi haklısın zaten çifçimiz bundan dolayı gidip alıyor. ama bizler de baş kaldırmadıkça bunlar hep bize kakalayacak :D artık kazanmak için eski değilde yeni teknolojileri kullanmalıyız.
bakın benim kötü bir amacım yok sadece çifçimiz çok daha iyi motorlara binmesini istiyorum

bende 70 66 var ben sana sölim kaç vites kullanılıyor tarlada 1.kdeme 4 2.kademe 3 - 4 seri 1-2-(3 mbzerde kullanıyom genelde seri 3) seri ikide yemedi çekersin 2 kademe 4 te senin dediğim gibi rahatlar şanzuman yemezse 1 de çekersin 2 kademe 3 e senin hesabla aynı bizide zat cahil etme bizde biliyoz az buçuk bişiler kullanıyoz görüyoz bana göre parçası en bol istediğin zaman satabileceğin servis ağsı geniş bir traktör bana göre en iyi traktör.

Çok konuşmaya gerek yok gidin büyük iş yapan tesviye gruplarına filan ne kullanıyorlar bu adamlar bunları keyfinden mi kullanıyor...Usta kalmazsa biz yine kendimiz usta olur 15 yıla kadar açar bakarız kardesim sen merak etme bana japonyadan parça bekletme bana o parçanın gümrüğünü shipping parasını ödetme...Bu traktörler demekki tarlada iş yapıyorki bukadar var türkiyede kendini masallarla avutma yok vites çokmuş yok 3 takviye varmış gerek yok bunlara.Ayrıca teknoloji dediğin şey herzaman gerekli değildir bunuda unutma tarlada bana eziyet etme...

ortaam link=topic=45655.msg430160#msg430160 date=1312198715' Alıntı:
Çok konuşmaya gerek yok gidin büyük iş yapan tesviye gruplarına filan ne kullanıyorlar bu adamlar bunları keyfinden mi kullanıyor...Usta kalmazsa biz yine kendimiz usta olur 15 yıla kadar açar bakarız kardesim sen merak etme bana japonyadan parça bekletme bana o parçanın gümrüğünü shipping parasını ödetme...Bu traktörler demekki tarlada iş yapıyorki bukadar var türkiyede kendini masallarla avutma yok vites çokmuş yok 3 takviye varmış gerek yok bunlara.Ayrıca teknoloji dediğin şey herzaman gerekli değildir bunuda unutma tarlada bana eziyet etme...
alk-*s alk-*s alk-*s alk-*s alk-*s

s.a. arkadaşalar, konuyu dağıtmadan arkadaşa ben de birşeyler söyleyeyim, şu ağustos ayında fabrikası tatile girdiği için nh td 100 ve case 100 bulamazsın 2-3 ay sonraya gün veriyorlar 80bin civarı fiyat. tek hemen teslim tümo 8195 var 70 bin fiyat veriyorlar. hemen kullanacağım diyorsan 8195 alacaksın bu sitede videoları yayınlandı iyi traktör karar senin hayırlısı olsun

malkaralı_yusuf link=topic=45655.msg430167#msg430167 date=1312199954' Alıntı:
s.a. arkadaşalar, konuyu dağıtmadan arkadaşa ben de birşeyler söyleyeyim, şu ağustos ayında fabrikası tatile girdiği için nh td 100 ve case 100 bulamazsın 2-3 ay sonraya gün veriyorlar 80bin civarı fiyat. tek hemen teslim tümo 8195 var 70 bin fiyat veriyorlar. hemen kullanacağım diyorsan 8195 alacaksın bu sitede videoları yayınlandı iyi traktör karar senin hayırlısı olsun
aynen öyle abi senin dediğin gibi acayip sıra var şuan nhde ama hiçbir zamanda tümosan ile new holland ' ın kalitesi konforu hiçbir zaman bir olmaz

ekim ayına yazılıyormuş millet. td100 ve case100 için. ben yazılmadığıma pişman oldum. değişiklik olmazsa hemen teslim ve uygun fiyatı dolayısıyla tümosan 8195 alacağım ama aklım deutz 100 ' de kalacak (100bin lira)

Mahzen link=topic=45655.msg430177#msg430177 date=1312205182' Alıntı:
aynen öyle abi senin dediğin gibi acayip sıra var şuan nhde ama hiçbir zamanda tümosan ile new holland ' ın kalitesi konforu hiçbir zaman bir olmaz
aga tümosan hepsinden konforlu adamlar bi kabin yapmış valla kenarlara sandalye koyup otur okadar geniş :D konfor derken td nin konforunda övülecek bişey yok şanzuman sistem aynı tümosanla.

Bana kalırsa case olabilir ama yeni tümosanlarda kabin içi ses sorununu hallettilerse tümosan derim zaten 80 serisi ile yeni çıkan 81 serisi arasında kaporta ve zorunlu euro 3 motordan başka bi fark yok kabin içi, şanzuman, aynı ses sorunu halledildiyse tümosan en iyisi.

doganbey1 link=topic=44961.msg421924#msg421924 date=1309426710' Alıntı:
değerli üyelerimiz eğer sizde bir kubota almak istiyorsanz benimle irtibata geçiniz. Her türlü yardımda bulunmaya hazırız.
Kardeşim sen kubota da çalışıyormusun ???
doganbey1 link=topic=45655.msg430136#msg430136 date=1312195289' Alıntı:
bakın ben pazarlamacı değilim. ben kubotada da çalışmıyorum. 4 yıldan beri Türkiyede olan firmanın 59 tane yetkili servisi var. nh kaç yıldan beri Türkiyede olacak tabi o kadar. bu traktör fent değil parçası 500 lira olsun. Bundan sonra yazacaklarım tamamen bir çifçi görüşüyle. Bende tümosan 74-80 dtk var. mazot filtresi new holland parçası. yedek parça servis olarak yaygın olablir. şimdi 12+12 vites ne zaman çıktı veya 12+3. kaç yıllar önce çıkmış teknolojiyi bize yeni diye satıyorlar. neden hiç kendilerini geliştirmiyorlar. neden zorunlu olduğu için euro 3 e geçtiler. neden sadece stecker değiştirip yeni model diye satıyorlar. neden motorlarının teknolojileri üzerine yenilik yapmıyorlar. sadece süslemekle teknoloji olmaz. bizim çifçimiz alışmış çifçimizi alıştırmışlar hep satıyorlar. kendimizi kandırmayalım lütfen. ben diyorum ki eğer teknolojik ileri seviyede bir motor almak isteyen varsa kubotaya baksın. fiyat olarakda yerlilerle aynı. ayrıca bir marka bir yere bir şey getirecekse her şeyini ayarlarda getirir. ve ithal traktörde parça fiyatı ne ise onda da odur
Çalışmıyormusun????

evet çalışmıyorum sadece gönüllü olarak askale plazaya gidiyorum. oda traktörü tanıtmak için herhangi bir kazancım yok. sadece hem boş vaktim değerlensin hemde eğlence çıksın diye böyle bir şey yapıyorum beyfendi

doganbey1 link=topic=45655.msg430423#msg430423 date=1312272588' Alıntı:
evet çalışmıyorum sadece gönüllü olarak askale plazaya gidiyorum. oda traktörü tanıtmak için herhangi bir kazancım yok. sadece hem boş vaktim değerlensin hemde eğlence çıksın diye böyle bir şey yapıyorum beyfendi
Güldürdün beni :D gönüllü olarak eğlence çıksın diye traktör satmak :D Yok kardesim ayıp değil hata yaptıysan yalan söylediysen özür dile geç biyerlere kıvırmaya çalışma kimse senin sigorta kaydına bakmıcak.Erdemli ol biraz.

kaç yaşındasın ona göre hitap edecem. sana bir şey diyeyim bazı şeyleri para vererek öğrenirsin bazı şeyleride para vermeden öğrenirsin. Şükür Allahıma benim pazarlama satış yani kaba tabirle cambazlık yönüm gelişmiş :D ben bunu daha da geliştirecem çünkü ileride hayvancılık ve meyvecilik de yapmak istiyorum eğer bir yere bir satış yapacaksan dilinin çok iyi olması gerekiyor.

doganbey1 link=topic=45655.msg430427#msg430427 date=1312273279' Alıntı:
kaç yaşındasın ona göre hitap edecem. sana bir şey diyeyim bazı şeyleri para vererek öğrenirsin bazı şeyleride para vermeden öğrenirsin. Şükür Allahıma benim pazarlama satış yani kaba tabirle cambazlık yönüm gelişmiş :D ben bunu daha da geliştirecem çünkü ileride hayvancılık ve meyvecilik de yapmak istiyorum eğer bir yere bir satış yapacaksan dilinin çok iyi olması gerekiyor.
Eğer senin yaşın doğruysa senden büyüğüm.Ben sana çalış çalışma demiyorum bende hayvancılık yapıyorum mal satıyorum meyve satıyorum küçükken pazarlarda az koşturmadım lahana marul satıcam diye.Hepsini bilirim kim ne satar ne satamaz ben kimden mal alınır kimden alınmaz biyere girer girmez tanırım.Ama sen biyerde benim alakam yok çalışmıyorum biyerde buyrun gelin istediginiz ikramı yaparız dersen sonrada vay efendim gidiodumda zevk için diyosan ben sana kızarım ve en sevmediğim böyle pazarlama teknikleri uygulamaya calışan çömez tiplerdir.Sen cambazlığını yine yap ama bu bilgi paylaşım ortamında değil sana gelen müşterilere...

malkaralı_yusuf link=topic=45655.msg430429#msg430429 date=1312273538' Alıntı:
özelden görüşün arkadaşlar sorununuzu ikiniz konuşarak çözüm, cevap bekleyen arkadaşa bu polemiklerle saygısızlık etmiş olmuyor musunuz?
Abi o arkadaşta eğer yaktığı mazota dayanabilecekse case jx100 alsın.Yukarıdaki konuda kapansın.

bak abicim bu site ilk kurulduğu zaman ben buradaydım. ve beni tanıyanlar iyi tanır. sen beni yalancılıkla itham ediyorsun. ben buyrun istediğiniz ikramı yaparız dedim. bunu da müdüre dayanarak söyledim. şimdi biz bu konulara girdik mi boşa kürek çekeriz. ben seni ezmeye çalışırım sen beni ezmeye çalışırsın olmaz. bana yakışmaz bu.

doganbey1 link=topic=45655.msg430435#msg430435 date=1312274106' Alıntı:
bak abicim bu site ilk kurulduğu zaman ben buradaydım. ve beni tanıyanlar iyi tanır. sen beni yalancılıkla itham ediyorsun. ben buyrun istediğiniz ikramı yaparız dedim. bunu da müdüre dayanarak söyledim. şimdi biz bu konulara girdik mi boşa kürek çekeriz. ben seni ezmeye çalışırım sen beni ezmeye çalışırsın olmaz. bana yakışmaz bu.
Ee ama konu kapansın dedikçe sende kurcalıyorsun itham etmedim ne yazdıgını gösterdim sende cevap veremedin oldumu..Kim tanır kim tanımaz bilmem sen bi özür bile dileyemen erdemi eksik bir arkadassın gözümde.