nh verip tümosan almak

Ynt: nh verip tümosan almak

Eski yeni sıkıntısı yok hiç tanımadığımız biri önce kendini tanıtmadan olmaz kardeşim
Önce kendini tanıtsın zaten niyeti ciddi olsa siteyi biraz takip eder öğrenir nasıl bir yer olduğunu .
Yoksa her bilgisayarın başına geçen istediği markayı kötülerse nasıl olacak .
Ya bu adam yalan söylüyorsa sırf kötülemek için yapıyorsa nerden bilecez.
Ama biraz tanıyor olsak tamam deriz destek oluruz bu adam yalan konuşmaz deriz
Önce tanışmak .

YUSUFTUYLUOGLU link=topic=73630.msg937400#msg937400 date=1416417244' Alıntı:
efendiler..
şimdi sizde bana yada yöneticilere yönelik yorum yazdınız.
peki ben şimdi desemki sizin neden karnınız ağrıdı. ..
terbiyesizlik etmiş olmazmıyım.. evet....
benim burada olmamdan hoşnut olurmusunuz hayırrrr. .
bunun üzerine yönetim beni uzaklaştırsa iyi olurmu... olurrr.
o arada size bu kelimeleri sarf edip uzaklaştırılmamdan rahatsız olan
birileri çıksa ortaya.. onlar hakkında neler hissedersiniz...
işte şimdi ..bende öyle hissediyorum...

konuyu başından iyice anlayarak okuyun... adaletli davranın
haksızlık varsa ben tek kelime yazmadan Özürdilerim..
yazılarını bana hıtaben yazıyorsan sana sadece sunu soluyeyım BEN ASLA KIMSEYI SAVUNMAM BEN DOGRUYU VE ADALETI SAVUNURUM CUNKU BURADA KIMSE BENIM BABAMIN OGLU DEIL tşkler.

zac link=topic=73630.msg937407#msg937407 date=1416417892' Alıntı:
yazılarını bana hıtaben yazıyorsan sana sadece sunu soluyeyım BEN ASLA KIMSEYI SAVUNMAM BEN DOGRUYU VE ADALETI SAVUNURUM CUNKU BURADA KIMSE BENIM BABAMIN OGLU DEIL tşkler.
Buyuk hafle yazmak bagirmak manasina geliyor.gereksiz yere bagirma
Kisiyi uyardik.o zannettik biz tumosanin avukatlariyiz.aslinda soylemek istedigimiz sey ayni iletileri farkli 4-5 konuya yazmasidir.
Forumda ilk uye eski uyedir.geri kalan uyeler yenidir.genelde ileti sayisi az uyeler ceza aliyor.bunun sebebi bu forumu koy kahvesi gibi gorup ona gore davranmasidir.mesaj sayisi fazla olan uyeler daha cok soyledigini tartan ve gereksiz tartismalardan ayrica fanatiklikten uzak duran kisilerdir.o yuzden ceza alan kisiler aslinda kendiniplerini ceken kisilerdir.
Bu forumda yonetici-uye arasinda kisisel hicbir problem yoktur.sayet olsa bu forum kan kaybeder.
Kisisel tek sorunum YUSUFTUYLUOGLU iledir.onuda idare ediyorum :D

Valla ağalar, terbiyesizlik edeni, kuralsız davrananı, küfür edeni yada kasten katalama yapanı bir saniye tutmayın. Yoksa burası yaşanmaz hale gelir.

Bir hatayı affetmek, ikinciye davetiye çıkarmaktır.

Bu konuda bu kadar netim.

Ben sırf biri ile kavga etmemek yada hakaret duymamak için 2010-2012 arasında 2 yıl doğru düzgün mesaj yazmadım. Tekrar o günlere dönülecekse yazık verdiğimiz mu kadar emeğe.

Toplum ile birlikte yaşamayı bilmeyenin toplumda yeri olmaz.

abiler kardeşler.. üslup-beyan ÇOK önemli.. haklıyken haksız yapar adamı..

bide sapla samanı karıştırmamak lazım.. mevzu nereden nereye kaymış..

burda %99 ' u 1 kere bile yüzyüze gelmemiş hatta telefonda bile sesini duymamıştır.. kırmayalım-kırılmayalım.. değmez.. hayırlısı..

Yusuf ne zaman geliyon:) arazi kapanmadan bi deneme yapalım..

Gökhan ÖZKAN link=topic=73630.msg937471#msg937471 date=1416423950' Alıntı:
Buyuk hafle yazmak bagirmak manasina geliyor.gereksiz yere bagirma
Kisiyi uyardik.o zannettik biz tumosanin avukatlariyiz.aslinda soylemek istedigimiz sey ayni iletileri farkli 4-5 konuya yazmasidir.
Forumda ilk uye eski uyedir.geri kalan uyeler yenidir.genelde ileti sayisi az uyeler ceza aliyor.bunun sebebi bu forumu koy kahvesi gibi gorup ona gore davranmasidir.mesaj sayisi fazla olan uyeler daha cok soyledigini tartan ve gereksiz tartismalardan ayrica fanatiklikten uzak duran kisilerdir.o yuzden ceza alan kisiler aslinda kendiniplerini ceken kisilerdir.
Bu forumda yonetici-uye arasinda kisisel hicbir problem yoktur.sayet olsa bu forum kan kaybeder.
Kisisel tek sorunum YUSUFTUYLUOGLU iledir.onuda idare ediyorum :D
Allah razı olsun Sağol .. :(
UÖZKAN.77 link=topic=73630.msg937482#msg937482 date=1416424915' Alıntı:
abiler kardeşler.. üslup-beyan ÇOK önemli.. haklıyken haksız yapar adamı..

bide sapla samanı karıştırmamak lazım.. mevzu nereden nereye kaymış..

burda %99 ' u 1 kere bile yüzyüze gelmemiş hatta telefonda bile sesini duymamıştır.. kırmayalım-kırılmayalım.. değmez.. hayırlısı..

Yusuf ne zaman geliyon:) arazi kapanmadan bi deneme yapalım..
bir hafta içinde gelmeye çalışırım. .
Bayburt sofrası açıkmı hâlâ

Ben konuyu baştan sona okudum. Eskilerin kollanması yada yeni üyelerin dışlanması gibi bir durum yok. Eğer herhangi bir mağduriyetimiz varsa adam gibi konu açılır mağduriyetimizin ne olduğu ayrıntılı bir şekilde anlatılır. Eğer gerçekten haklıysanız herkes size destek olur. Ama hiç bir açıklama yapmadan bir ürünü kötülerseniz bu yanlış olur.

UÖZKAN.77 link=topic=73630.msg937495#msg937495 date=1416426068' Alıntı:
sen bi gel.. ya açarız ya açık biyer buluruz:)
iyi tamam.. :)
stulu link=topic=73630.msg937502#msg937502 date=1416426536' Alıntı:
Ben konuyu baştan sona okudum. Eskilerin kollanması yada yeni üyelerin dışlanması gibi bir durum yok. Eğer herhangi bir mağduriyetimiz varsa adam gibi konu açılır mağduriyetimizin ne olduğu ayrıntılı bir şekilde anlatılır. Eğer gerçekten haklıysanız herkes size destek olur. Ama hiç bir açıklama yapmadan bir ürünü kötülerseniz bu yanlış olur.
emeğine sağlık son kıtaları okuyan biz adam vurduk zanneder..
senin gibi herkez başından okuyarak anlasa..
boşuna mevzu uzamaz.. Sağol.

stulu link=topic=73630.msg937502#msg937502 date=1416426536' Alıntı:
dogrular kısıye gore deısır o senın dogrun bnm kısı bnm dogrum

zac link=topic=73630.msg937365#msg937365 date=1416411149' Alıntı:
beyler burdan bakınca foruma eskı olan uyeler bıraz abartmıssınız adam o traktore kım bılır kac para verdı kac tarlasını o traktore verdı ve beklemedıgını alınca bır yerlere saldırma geregı duydu ve bu forumu kesfettı ve onune gelene bu traktoru kotuledı sızın ne yapalım falan fılan yazmanızda olayı patlatan son nokta olmus gibi gozukuyor bu gıbı durumlarda empatı yaparak yaklasmak lazım ...

Bu foruma üye olan kişiler forum kurallarını okumuş ve kabul etmiş demektir. Herneşekilde kurallara uymadıysa en azından uyarılınca özür dileyip derdini anlatmaya baştan başlaması gerekir. Canı yanmış evet haklısın ama en azından gerekli uyarıyı aldıkan snra dinlenebilceği bir dille anlatması gerekir. Yeni üye eski üye düşünceside saçma bu forumda kimsenin bunu taktığını sanmıyorum. Yanlış anlama yaşadığı sorun karşısında duyduğun hassasiyet konusunda tamamen seninleyim hatta yaşadığı sorunların bütününü merak etmekteyim yardımcı olabilmek için ama ortada bir kural varsa o kuralada uyulmalı, eski yeni herkes için kural kuraldır.

dustero link=topic=73630.msg937655#msg937655 date=1416440435' Alıntı:
Bu foruma üye olan kişiler forum kurallarını okumuş ve kabul etmiş demektir. Herneşekilde kurallara uymadıysa en azından uyarılınca özür dileyip derdini anlatmaya baştan başlaması gerekir. Canı yanmış evet haklısın ama en azından gerekli uyarıyı aldıkan snra dinlenebilceği bir dille anlatması gerekir. Yeni üye eski üye düşünceside saçma bu forumda kimsenin bunu taktığını sanmıyorum. Yanlış anlama yaşadığı sorun karşısında duyduğun hassasiyet konusunda tamamen seninleyim hatta yaşadığı sorunların bütününü merak etmekteyim yardımcı olabilmek için ama ortada bir kural varsa o kuralada uyulmalı, eski yeni herkes için kural kuraldır.
bende onu dıyorum sımdı bunlar yasakladı adamı kacırdı eger o adam burda olsaydı sorunu neydı derdı neydı onu ogrenmıs olurduk ve yenı traktor alıcaklarada bır bılgı olucaktı belkıde... yasaklanma en son cagredır dıye dusunuyorum.

zac link=topic=73630.msg937656#msg937656 date=1416441377' Alıntı:
bende onu dıyorum sımdı bunlar yasakladı adamı kacırdı eger o adam burda olsaydı sorunu neydı derdı neydı onu ogrenmıs olurduk ve yenı traktor alıcaklarada bır bılgı olucaktı belkıde... yasaklanma en son cagredır dıye dusunuyorum.

Yasaklanmak hoş birşey değil ama forum kurallarınada uyulmazsa bu sefer toplumun burada huzuru kaçıyor. Burası kimseyi zorla barındırmıyor zorlada adam toplamıyor dolayısıyla kaçan kaçar o önemli değil o kişi hiç Trakkulüplü olmamış demektir zaten. Gerilim tırmanmadan olayı çözmek daha doğru. Bir kişi gelicek diye 3 kişinin soğuyup forumdan uzaklaşması daha kötü. Dolayısıyla eski yeni kim olursa olsun kurallara eşit şekilde uymak gerekir.

Bunuda başlığa ithafen yazıyorum tek çeker L95 i verdikten sonra seni kesicek bütçeye uygun tek yerli traktörün Erkunt 110 ya da 100 olduğunu düşünüyorum :) yerli NH önermem Erkunt ile daha uygun vites aralığı bulursun illa NH olcaksa ikinci el TL100A derim. Bugün NH FR9050 ile slaj biçiyorduk taşımaya yardıma gelen bir amcanın 8095 Tümosan ' ını kullandım debriyajı elametti gaz pedalına 70kg yüklendim üstünde tepindim genede indiremedim pedalı slaj borusuna el gazı ile yanaşmaya çalıştım operatörden bir hayli küfür yedim selektör kolunu kopardı acı acı kornaları hala kulağımda bugün ilk defa Tümosan ' dan soğudum zaten yardıma gelen adamlardan biri motorsikletimide çiğnedi tarlanın kenarında oyüzden acım büyük lanet olsun sana Tümosan ne ölüme ne dirime :)

Şimdi sen gidip forumdaki en eski, en mütevazi, en insancıl adamlardan birine, üstelik sırf yardımcı olmaya çalışırken 'ne karın ağrın var' diye laf sokmaya çalışırsan, 7 gün ceza Alman kaçınılmaz.

2+2=4

Bu kadar basit. Bunun lamı cimi yok.

sebazios link=topic=73630.msg937658#msg937658 date=1416444744' Alıntı:
Şimdi sen gidip forumdaki en eski, en mütevazi, en insancıl adamlardan birine, üstelik sırf yardımcı olmaya çalışırken 'ne karın ağrın var' diye laf sokmaya çalışırsan, 7 gün ceza Alman kaçınılmaz.

2+2=4

Bu kadar basit. Bunun lamı cimi yok.
konu yeterınce uzadı gereksız yorumlar yapmıyalım bence...
dustero link=topic=73630.msg937657#msg937657 date=1416443197' Alıntı:
Yasaklanmak hoş birşey değil ama forum kurallarınada uyulmazsa bu sefer toplumun burada huzuru kaçıyor. Burası kimseyi zorla barındırmıyor zorlada adam toplamıyor dolayısıyla kaçan kaçar o önemli değil o kişi hiç Trakkulüplü olmamış demektir zaten. Gerilim tırmanmadan olayı çözmek daha doğru. Bir kişi gelicek diye 3 kişinin soğuyup forumdan uzaklaşması daha kötü. Dolayısıyla eski yeni kim olursa olsun kurallara eşit şekilde uymak gerekir.

Bunuda başlığa ithafen yazıyorum tek çeker L95 i verdikten sonra seni kesicek bütçeye uygun tek yerli traktörün Erkunt 110 ya da 100 olduğunu düşünüyorum :) yerli NH önermem Erkunt ile daha uygun vites aralığı bulursun illa NH olcaksa ikinci el TL100A derim. Bugün NH FR9050 ile slaj biçiyorduk taşımaya yardıma gelen bir amcanın 8095 Tümosan ' ını kullandım debriyajı elametti gaz pedalına 70kg yüklendim üstünde tepindim genede indiremedim pedalı slaj borusuna el gazı ile yanaşmaya çalıştım operatörden bir hayli küfür yedim selektör kolunu kopardı acı acı kornaları hala kulağımda bugün ilk defa Tümosan ' dan soğudum zaten yardıma gelen adamlardan biri motorsikletimide çiğnedi tarlanın kenarında oyüzden acım büyük lanet olsun sana Tümosan ne ölüme ne dirime :)
:D :D :D

Bir konu var, düşünebilen ve düşündüğünü beyan eden her üye fikrini söylüyor, olay bu.

Fikrimi beyan ettim, karşılığında 'gereksiz ve uzatma' karşılığı geldi.

Kimden?

Senden.

3 soru:
1-) Konuyu açan sen misin?
2-) Konun ağası mısın da yorum yapıp yapmayacaklara karar veriyorsun?
3-) Sen kimsin de benim yorumumun 'gereksizliğine' karar veriyorsun?

sebazios link=topic=73630.msg937669#msg937669 date=1416449011' Alıntı:
Bir konu var, düşünebilmen ve düşündüğünü beyan eden her üye fikrini söylüyor, olay bu.

Fikrimi beyan ettim, karşılığında 'gereksiz ve uzatma' karşılığı geldi.

Kimden?

Senden.

3 soru:
1-) Konuyu açan sen misin?
2-) Konun ağası mısın da yorum yapıp yapmayacaklara karar veriyorsun?
3-) Sen kimsin?
bnm gonderımui alıntı yapıpta konusursan buna hakkım var uzatma yada gonderımı alıntı yapma sana kımse konuya yorum yapma dıyemez ama bnm yazdıklarıma alıntı yapma ben bunu kastettım.sen kımsın derken kırıcı olma yapıcı ol!!