Nohutta çıkış sorunu

Hepinize hayırlı günler arkadaşlar. Bu siteyi biraz geç keşfettim ama iyi ki bulmuşum. Gerçekten sizlerden güzel şeyler öğrendim. Teşekkürler hepinize.
Bir sorunum var nohut ekimi gerçekleştirdik. Fakat çıkışlar çok çok az. Tarla iyi sürülmemişti. Alt tabaka biraz sert. Çıkış oranını arttırmak adına hangi işlemleri yapabilirim acaba? Bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olurlarsa çok sevinirim.. teşekkürler simdiden

Hepinize hayırlı günler arkadaşlar. Bu siteyi biraz geç keşfettim ama iyi ki bulmuşum. Gerçekten sizlerden güzel şeyler öğrendim. Teşekkürler hepinize.
Bir sorunum var nohut ekimi gerçekleştirdik. Fakat çıkışlar çok çok az. Tarla iyi sürülmemişti. Alt tabaka biraz sert. Çıkış oranını arttırmak adına hangi işlemleri yapabilirim acaba? Bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olurlarsa çok sevinirim.. teşekkürler simdiden
Baharın ekilen ürünlerin çıkışı iyi olması için güzden pulluk yemesi lazım tarlanın
Bizde ektik uzun bir aradan sonra mibzer ile boş tarlaya döküp pulluk ile sürdük iki gün sonra kültivatör çektik hepsi bitmiş hiç yağmur yemeden toprağın yaşı ile iki parça var ora biraz çamurdu çıkış zayıf
Ama tavinda olan yerler çok iyi çıkış var
Siz büyük ihtimal ya çok çamurdu tarla yada aşırı kuru

• Beğen
Tepkiler: Vinamigra
Kuruluk oranı daha fazla.
Bunun çözümü ya yağmur yağacak yada sulama yapılacak imkan varsa
Bir diger yöntem tarla kuru ise eğer ektikten bir hafta sonra kültivatör iki gün sonra tekrar bir daha kuruda kalan hafif nem alırsa karıştıkça az bir nemde kendi çatlar çıkış ta yaparsa havada serin giderse randımanlı olur
Ama sizinki nin zamanı geçmiş sürsen çıkış yapanlar gider altta çıkmayan cilini kırar yine olmaz

• Beğen
Tepkiler: Vinamigra