Nohutta Kekre Var Challenge Atayım Mı?

Arkadaşlar ektikten sonra merlin attık ama yine sadece tarlanın ortasında küçük bir kısımda kekre var sizce challenge atayım mı değer mi otlar sadece tarlanın küçük bir kısmında fotoğraflarda görebilirsiniz.
DSC_2024.JPG

DSC_2023.JPG

• Beğen
Tepkiler: mahmutünaldı
Kekre dediğin halk dilinde su dikeni , bizim burda su dikeni olarak geçer biraz arsız bi ot türü . Kökü baya giden ilaç olarak gerilete bilir ama tam öldürmez ben öyle biliyorum . Yinede yanlış bilgi vermek istemem konuya hakim arkadaşlar daha iyi bilği verir . Şayet cok azsa capa ile mudahele etseniz geri cıkmaya nohut nispeten boylanır kurtarır kendini. Son iki senedir merlinde eski etki yok gibi her bölgeden şikayet edenler var sosyal medyadaki guruplarda .

• Beğen
Tepkiler: ziyaretci32
Nohutta bu sarmaşıklardan var hangi ilacı önerirsiniz ? (elimde safa tarımın chekic i var etkili olur mu? )

Resimler ve ekler

• WhatsApp Image 2020-05-13 at 10.30.17 (1).jpeg
    WhatsApp Image 2020-05-13 at 10.30.17 (1).jpeg
    389.3 KB · Görüntüleme: 48
  • WhatsApp Image 2020-05-13 at 10.30.17.jpeg
    WhatsApp Image 2020-05-13 at 10.30.17.jpeg
    415.9 KB · Görüntüleme: 47
Nohutta bu sarmaşıklardan var hangi ilacı önerirsiniz ? (elimde safa tarımın chekic i var etkili olur mu? )

hemşerim o ot tosba otu değil bence kırmızı köklü tilki kuyruğu ve tohumları nohutu hasatettiğinde hem mahsülünü boyar hemde ıslatır ben olsam ilaçlardım çekiç yada challenge başka ilaç var mı bilmem ama ikisindede kırmızı köklü tilki kuyruğuna etkisi yazıyor geçen sene erken nohut eken herkezde vardı bu ot