Pancar söküm makinelerinden sizce hangisi

Dünmak alın neden mi? Söküm kalitesi ve hızlı söküm yapması. Depo kapasitesi nin yüksek oluşu. Yükleyicinin asansörlü oluşu.
Bn kendim holmerle söküyorum. Fakat piyasada harmak ve altınörs dolu bu iki makinede söküm güzel ama pancar atıyo. Heleki yüzeysel olan pancarları atıyo tekrar bi işcilik gerek toplamak için. Harmak digerlerine göre daha az atar. Bn olsam ilk tercihim dünmak ikincisi hsrmak olurdu. Bi tavsiyem daha olsun 0 makina fiyatları aldı başını gidiyor. 65 bin vermektense 80 90 bin arası kendi yürür pancar makinesi alırım. 2 3 sıralı daha rahat söküm olur piyasayada calışırsın.

altınörsü ben olsam baştan elerim. harmakla dünmak arasında da söküm kalitesi için dünmağı seçerdim bir alternatif olarakta barış düşünebilirsin. bizde 2017 torunoğlu var hiç memnun değiliz yanı eğer aklında varsa ben tavsiye etmem

makinenin atması genel olarak söküm kalitesi ve ekilen çeşitle alakalı topraktan dışarı çıkan pancar,kısa ve kazık kök yapmayan ürünü daha hazırlayıcı fırçalar çarparken kendiliğinden topraktan sökülüp atılıyor bunun makineyle alakası olduğunu düşünmüyorum

Torun oğlunun neyinden memnun değilsin sorunları ney mesela

ustam ya bize denk geldi ya hepsi böyle bilmiyorum ama dediğim gibi makine daha bu yıl çıktı fabrikadan ilk pancarını söktü. 1 kere ana pompayı değiştirmek zorunda kaldık dahi iki ya da üçüncü söküm gününde. 1. haftası dolmadan baltanın ordaki hidromotoru değiştirmek zorunda kaldık. arka hazırlayıcıyı bi türlü düzen tutturamadık kırıldı kaynattırdık olmadı bir daha kaynattırdık en sonunda baktık o da olmuyor hazırlayıcının şasesinide değiştirdik. söküm ağzını indirip kaldıran bi piston var o şaseye bağlı makinenin o pistonu tutan saplama kırıldı ama saplamayı değiştirilebilir cinsten yapmadıkları için tornacıda gittik kesip biçtirip kaynattırdık. söküm kalıtesi olarak da memnun değiliz döküyor makina çok döküyor her ayarı denedik biz dökmesini kestiremedik ayrıca pancarın bir kısmını kırıyor kökün uçlarını tam anlamıyla sökemiyor

Hocam biz de iki tane Torunoğlu var. Şu anda söküm yapıyoruz. Biri 2013 biri 2015 model canavar gibi çalışıyorlar. Her sene ortalama 500 dönüm civarı pancarımız var. Bu güne kadar sadece 2013 modelin pompa patladı değiştirdik. Onun dışındaki şeyler zaten olağan şeyler bıçak asansör vs arızaları doğal şeyler bunlar.

Şu makina döker bu makina dökmez diye bişey de yok hocam inanmayın herşey şöför de ve ayarda biter. Makina güzel ayarlanırsa dökmez. Hız da en fazla 6 km olmalı 5 ideal hızdır. Makinanın bakımı yağlaması çok önemli bunları düzenli yapmak gerekiyor.

fc6f0ed1dc71577b4fe932f5cce4624c.jpg