Tek sıra pancar söküm makinesi tavsiye

Merhaba pancar söküm makinesi almayı düşünüyorum hangi makinayı tavsiye edersiniz ve neden?
Makinadan beklentim öncelikle malzeme kalitesi ve sağlam olması, pompa değişimleri şu bu gibi işleri olabildiğince geç yaptırması. Her sene ortalama 60-70 dönüm pancar sökecek buna uygun olarak çamurda özellikle temiz söküm yapan sorun çıkarmayan bir makina olmasını istiyorum

• Beğen
Tepkiler: Hurmanlı
Sağlamlık ve teknik destek olarak Harmak iyi. Çamurda da Torunoğlu yüksek devirli olduğu için iyi çalışıyor. Dunmak en iyilerinden biri ama düz arazi istiyor, ağır makina. Biraz da pahalı. Fiyat/performans olarak önerim Harmak ya da Torunoğlu.

Yüksek viteste goturucunun yetiştirme sıkıntısı olmuyor barışta. Ama pancar zaten hızlı sökülmez. Bir de barış solak makina. Soldan söküyor. Alışması zor olabilir. Kötü makina değil ama. Hatta eleme sistemi en iyi olanlardan.
Yok son çıkanları sağdan biz hibe desteği için başvurdukta daha makineye karar veremedik youtubeda kullanan birinin yorumları tereddüte bıraktı beni bant sistemi konveyör dedikleri pancar taşıyıcı parmaklar çok eğiliyor adi malzeme diyordu

Yok son çıkanları sağdan biz hibe desteği için başvurdukta daha makineye karar veremedik youtubeda kullanan birinin yorumları tereddüte bıraktı beni bant sistemi konveyör dedikleri pancar taşıyıcı parmaklar çok eğiliyor adi malzeme diyordu
Barış birkac kişide var bizim burda. Net birşey demem uygun olmaz. Ancak basit makina her zaman daha kolay tamir edilir. Bantlidansa zincirli taşıyıcı olması iyi. Yeri gelecek taş alacak yeri gelecek egilecek bükülecek. Size yetkili servisi en yakın olanı mantıklı seçim olur. Aşağı yukarı hepsi aynı ayarda. Bantlı olacaksa dunmak barıştan iyi bence. Sadece bosalticisi biraz yavaş kalıyor. Ancak deposu büyük dunmaklarin. Yok bantsiz diyorsanız harmak ya da Torunoğlu derim

Barış birkac kişide var bizim burda. Net birşey demem uygun olmaz. Ancak basit makina her zaman daha kolay tamir edilir. Bantlidansa zincirli taşıyıcı olması iyi. Yeri gelecek taş alacak yeri gelecek egilecek bükülecek. Size yetkili servisi en yakın olanı mantıklı seçim olur. Aşağı yukarı hepsi aynı ayarda. Bantlı olacaksa dunmak barıştan iyi bence. Sadece bosalticisi biraz yavaş kalıyor. Ancak deposu büyük dunmaklarin. Yok bantsiz diyorsanız harmak ya da Torunoğlu derim
Barış söküm olarak beğendiğim bir makina bi de bildiğim sadece pancar söküm makinesi üzerine üretim yapıyorlar onun için önceliğim

Dünmak alacaksin gerisi tırı vırı

Resimler ve ekler

• IMG_20211214_145815.jpg
    IMG_20211214_145815.jpg
    253 KB · Görüntüleme: 61
  • IMG_20211214_145754.jpg
    IMG_20211214_145754.jpg
    218.4 KB · Görüntüleme: 61
  • Beğen
Tepkiler: Yunus sarı
Yıllardır altinors kullaniyoruz gayet memnunuz bu yil 400 donum pancar söktük hicbir ariza vermedi. Geri cevirme özelliği var tas sıkışınca asagi inip tasi cikartma sorunu yok tek tusla geri ceviriyorsun tas düşüyor sokume devam ediyorsun en buyuk avantaji bu. Diger bir farki makinada saft yok. Her türlü sartlarda söküm yapar.

Yıllardır altinors kullaniyoruz gayet memnunuz bu yil 400 donum pancar söktük hicbir ariza vermedi. Geri cevirme özelliği var tas sıkışınca asagi inip tasi cikartma sorunu yok tek tusla geri ceviriyorsun tas düşüyor sokume devam ediyorsun en buyuk avantaji bu. Diger bir farki makinada saft yok. Her türlü sartlarda söküm yapar.
Bu sene altınörs söktürdüm seri söküyor ama çamurda pek gitmiyor çok duruyor
Bi seferinde adam depoyu full doldurdu boşaltmaya verince boşaltma yapmadı sıkıştı kaldı
Onun için temkinliyim harmak yada barış düşünüyorum