pompa ayariyla %25yakit tasarrufu

Ynt: pompa ayariyla %25yakit tasarrufu

Geçen sene bende yaptırmıştım alper pompaya. Bandırmada alper ve şener pompa diye iki iyi usta var birbirinden ayrılan iki kişi olarak biliniyor.Hatta şöyle bir duyum almıştım newholland yetkilileri gidip bunu nasıl yaptılarını sormuşlar açıklamamış. DSaha sonra servis hizmeti vermişler. Ne kadar doğru bilmiyorum ama böyle bir duyum almıştım.

Çekiş ve yakıt konusuna gelirsek.Benim evden alper pompa tam 44 km. giderken 45 tl yakmıştı dönüşte 50 falan. Fakat dönüşte dağ köyü olduğu için bayır çıkıyorum onun etkisi var biraz. ÇEkişi ise 1 vites daha arttı.

By_eSeS link=topic=78694.msg931133#msg931133 date=1414686999' Alıntı:
:D su pompaci gelsin bende fendte baktircam.inonude pompaya baktirmayan kalmadi galiba.olay ordan buraya sicradi.sen pancar fabrikasina gidiyormusun?
yok toprağım pancar yok bizde ama bıkac kez Muhtemelen sızın motorlardır fendtlerle karsılastım cevre yolunda 2 traktor pespese gıdıyonuz sanırım eger sızınkılerse :D

ismail_17 link=topic=78694.msg931166#msg931166 date=1414689760' Alıntı:
Bu gün tarım kıredi koop ta anlatıyordu biri Jx 110 Case ye bandırmada ayar yaptırdığını hem çekişin daha iyi hemde yakıtın azaldığını.
Ama ta sizin o tarafta bu kadar nam yaptığına şaşırdım
ewet guzel nam yapti gelip gidip pompalari toplayip goturuyor isi yogunsa ben gelemem sokturun getirin diyor sifir motora 400 tl istiyor .

YUSUFTUYLUOGLU link=topic=78694.msg931213#msg931213 date=1414693355' Alıntı:
belkide olabilir olmaaz demiyorum...
lakin bunu yapan mühendisi bulamamışta bizim sanayi ustaları nasıl bulmuş çözmüş aklım almıyor..
bunu yapan şunu yapan veyahut üreticisi bılmıyorda baskaları mı bılıyor anlayısı bence bu devırde çürütülmüş bir tezden ibaret Nasıl chıptuning dızel ve benzınlı araclarda ınce yazılımsal ayarlar ile benzınlılerde %10-15 dızellerde %25-35 arası performans yada ekonomıklık verıyorsa Kullandıgımız traktorlerın uzerındekı pompalarda son teknoloji pompa ayar cıhazları sayesınde en verımlı degerlere gore ayarlanıp performans ve tasarruf yönünden verimli hale gelebılıyor ve bunu bızzat görüyoruz keşke fabrıkada takılan her pompa aynı ayarda Ayarlanarak cıkmıs olsa da vatandaş başka yerde derman aramasa Her fırma duzgun ayar cekemez pompalara ORN eskısehırde pompa ayarı yapan fırmanın gecen yıl aldıgı son teknolojı cıhaz yaklasık 700.000 tl civarı bandırmada da aynı cıhazın oldugunu duymustum Bu cıhaz her marka pompaya en verımlı ayarlamaları gerceklestırebılıyor Uzun lafın kısası Teknoloji cagında bu tur ınce ayarların gerceklesmesı oldukça normal cevremde de yaptıranlar oldu tanıdıklarımda var gayet memnunlar bende düşünüyorum acıkcası uygun bir zamanda...

YUSUFTUYLUOGLU link=topic=78694.msg931345#msg931345 date=1414737345' Alıntı:
Ben üretim haricinde yapılan oynamaların çoğunun motor ömrünü kısalttığına sahit oldum bilmeyen oynuyor.. bilende..
Bilmeyende konusuyor bilende..
Size göre bu kadar çok bilmeyen var demek ki dünyada Uygulayıcısı ve uygulatıcısının çok oldugu bir sektör performans alanı...Bilmeyip konuşanda bizleriz sanırım saygılar abi...

coyote26 link=topic=78694.msg931349#msg931349 date=1414739501' Alıntı:
Size göre bu kadar çok bilmeyen var demek ki dünyada Uygulayıcısı ve uygulatıcısının çok oldugu bir sektör performans alanı...Bilmeyip konuşanda bizleriz sanırım saygılar abi...
estağfirullah buraya laf atmadım.. burada bilgi paylasimı ciik kalite..
Laf meclisten disari

o zaman fabrikalar zaten millet dışarda ayarlatacak sal gitsin diyip ayarsız takıyo.. bunlarda aslında olması gereken ayarlara getiriyo.. yoksa zaten normal ayarlı bi pompaya fazladan ne yapabilir..

Peki ama bu 700.000 tl yi sanayideki usta basıp alıyor, ayar yapıp sonuç alıyorsa, milyonluk cnc tezgahlarına yatırım yapan traktör firmaları alıp niye yapmıyor.

Yusuf.. illa mühendis bilir-düşünür.. çekirdekten yetişen usta bişe anlamaz.. fikri tamamen doğru değil..

öyle olsa ben burda olmazdım.. :) ilkokul 1 ' den beri halen okuyom.. hatta doktora kaydım dondu öylece duruyo.. ama forumdan çok şeyler öğrendim..

ama bişeyin mantığı-altyapısı da olmalı.. bide dediğin gibi 'kaş yaparken göz çıkmamalı'.. yani kısa vadede çok iyi görünen bişe orta-uzun vadede ne oluyo acaba.. bunları hep izlemek topluca değerlendirmek lazım..

peki arkadaslar denizli ve aydinda bildiginiz iyi bir pampaci varmi?td65 var bende cok yakiyo valla batircak beni.hava filtrelerini degisrirdim biraz degisti ama yinede fazla bide pompayi ayarlatayim diyorum