Radyatör buzu yardım

Arkadaslar same explorer 75t traktorumu sabah cekerek calistirtik soguktan radyatordeki su komple buz tutmuş kayıştan cırt diye ses geldi 3,4 saniye sonra stop ettim Blokta catlama yaparmı bilgilendirirseniz sevinirim

Arkadaslar same explorer 75t traktorumu sabah cekerek calistirtik soguktan radyatordeki su komple buz tutmuş kayıştan cırt diye ses geldi 3,4 saniye sonra stop ettim Blokta catlama yaparmı bilgilendirirseniz sevinirim
Allahin sevdigi bir kuluymussun yada verilmis sadakanmi varmis demeliyim arkadas radyotorte suyun ne isi var hemde kis gunu antifiriz almadin yada unuttun diyelim suyunuda bosaltip ceksene garajina kolay kazanilmiyor o para kac yillik emegin sonucta hemen erit o buzu ve bosalt suyu

• Beğen
Tepkiler: ENES4422
Hava cok soguksa motor kanallarindaki donan su genlesir buyuk ihtimalle kanallardaki kapaklari attirir attiramazsa blogu catlatir. Insallah catlak patlak yoktur ama durum vahim gibi. Yoksa devirdaim kayisini koparir motor calismaya devam ederdi. Belkide mazot donduysa veya yakit hortumlarinda yarilma olduysa o yuzden stop etmistir.

Hava cok soguksa motor kanallarindaki donan su genlesir buyuk ihtimalle kanallardaki kapaklari attirir attiramazsa blogu catlatir. Insallah catlak patlak yoktur ama durum vahim gibi. Yoksa devirdaim kayisini koparir motor calismaya devam ederdi. Belkide mazot donduysa veya yakit hortumlarinda yarilma olduysa o yuzden stop etmistir.
Ali riza bey galiba kendisi stop etmis arkadas motor kendi kendine degil kayistan sesi duyunca kontagi kapatmis

Çalıştıysa sorun yok demek ki blok yarılmamış. Özellikle motorda marş dinamosunun arkasına bakmaya çalış yarılırsa çoğunlukla orada
5-10 cm ince çatlak meydana gelir.

Zaten çatlak olsa bloktan aşağıya paslı su akar. İnşallah bir şey yoktur.

Eğer şu ana kadar çözüldü ise buz radyatör alt hortumu çıkar ve blokta-radyatörde su kalmasın boşalsın.

Antifriz alırkende kaliteli al sahte alma daha yeni bu konuyu tartışmıştık.

Geçmiş olsun.

Arkadaslar traktoru kendim stop ettim

Buzu çözüp suyu boşaltman lazım, yoksa blok çatlaması bundan sonra olur. Devirdaim donduğu zaman dönmez ve kayış kaçırır, acemil zamanımızda bizde çok uğraştık MF 135 ile, antifreez koymak kimsenin aklına gelmedi, genelde rüzgardan ilk önce radyatör donar sonra devirdaim, motor bloku içinde ateş yandığı için donmaz.
Suyu boşaltmazsan o zaman dondurursun.

Mantıklı devridayim kayışı sökmüştür motoru ısındırmak amaçlı ama genelde Yen'i traktörlerde yaz kış antifiriz vardır çalıştırma genede kayış olayına girme kaynar su dök muşluğu aç suyu boşalt antifiriz kat o şekil çalışsın kış ayı antifirizsiz çalıştırma blok çatlatır bi sürü masrafa girersin geçmişolsun

İnşallah bir şey olmaz.Arkadaşlar şöyle bir sorum var arkadaşım söylemişti Almanya'da ikamet ederlerken Transit minibüsün suyu donmuş babası v kayışını söküpbiraz çalıştırdıktan sonra kayışı yerine takmış bu ne derece sağlıklıdır?

Doğru, motor ısınır ve içinde buz varsa erir. Kayış olmadığından çok çalıştırmak doğru olmaz hararet yapar.

Ondan sonra ya antifriz eklenecek ya da antifriz yoksa motor suyu boşaltılacak.

radyotor ve devır daım donacak sekılde soguk olduysa ıllakı bılokta catlak yapmıstırr sız sımdı anlayamazsınız catlagı yag ve su kanalları var yag kanalına dogru ınce kılcal bır catlak yapmıstır ılerleyen zamanlarda traktorun yagını kont rol edınn catlak yapmıs ıse traktorun yagına su verıyordurr bızımde basımıza geldı oyle bır kaza suan ıcınde catlak tıkayıcı var antıfırızle beraber gayet hıc bır sorunu yok acıkcasıı ınsallah bır sorun yoktur olsada bır caresı olurr

• Beğen
Tepkiler: metemet