Sıfırdan Başlayacağım

Ynt: Sıfırdan Başlayacağım

faizsiz kredi olayına siz inanıyor musunuz hakikaten ? az çok faiz ödüyoruz bu böyle.
Hayvancılığa eğilimi artırmak için destekler hibeler var lakin herkese bu denizden su aldırmıyorlar malesef. İyi araştırıp sağlam adımlar atın tavsiyem, kredi hibe işleri meşakkatli ve de yorucudur, 4 yıl önce 45binlira yağmurlama damlama boru desteği aldık inanın 1 ay dosya işlemleri sürdü, ertelemesiz her yıl 9bin tl taksitlerle ödüyoruz, Alacağınız kredi de edeceğiniz ortalama kar ile ödeyebileceğiniz miktarda olsun ve bi anda dalmayın bu işin içine mesela 15 hayvan ile başlayın bir yıl sonra en az 20 22 gibi bi rakamı tutturursunuz zamanla büyür gider işletmeniz ki en mantıklısı da bu bana kalırsanız.

Hüseyin95 link=topic=66001.msg756821#msg756821 date=1373200304' Alıntı:
Beyler bu kadarda ağlamayın birazda allah ' a şüker edin çok şükür aç değil açıkta değilsiniz tamam karınız biraz düşük olabilir ama sizi geçindirir
Ağlıyoruz, şükür etmiyoruz, geçinmeyi bilmiyoruz...Türk çiftçisine dışardan nasıl bakıldığını çok güzel örnekledin...Boş konuşmaya gerek yok...!

Hüseyin95 link=topic=66001.msg756821#msg756821 date=1373200304' Alıntı:
Beyler bu kadarda ağlamayın birazda allah ' a şüker edin çok şükür aç değil açıkta değilsiniz tamam karınız biraz düşük olabilir ama sizi geçindirir

Geçimini sağlamak için bu işlere girilmez . onu düşünen biri hiç durmasın girsin bi işe en azından pazar günü tatıl olur . çiftçilik yapanların % 80 ' ni (gençler için sölüyorum bunu ) dedeleri veya babaları gibi olmak için savaşir . mesele ben dedemin 50 dönüm arsası var şuan 50 dönüm 1 milyar demek hatta daha fazla. bende 50 ve katları için bu işlere girmek istiyorum . benim gibi düşünen cok adam bulurum :D .
ve dedem tüm bu serveti koyunculukla yapmış.