Simental Avusturya - Almanya listesi ve boğaların özellikleri

Saldana iyi bir boğa. Verileri güzel. Ama çok genç. Çok az kızı değerlendirilmiş. Onun için bu güzel veriler değişebilir.
Süt verim puanı çok iyi. Et verimi de iyi. Kolay doğum. Boy orta. Biraz sağlamlık, dayanıklılık konusunda sorunları var. Özellikle meme sağlığı vasat.

Tskr ederim hocam cok saolun wiille bu hafda sutbirligi getirtdiyo uygulamayla 100 tl olcakmis sayende guzel buzaglar alicam insallah

Cevap: Ynt: Simental Avusturya - Almanya listesi ve boğaların özellikleri

Tareks teki Valencia nın genetik profili şöyle: Valencia Vanstein kızı. 100 kızı incelenmiş ve durum şu. Süt verimi orta seviye 112 puan, et verimi süper özellikle günlük kg artışı 126 puan, sağlamlık düşük 93 puan yani kızlarında sağlık problemleri var özellikle de ayak bacaklar zayıf, bilekler fazla ince, boy yüksekliği orta ama uzun bir vücut yapısı var. Kolay doğum özelliği var. Genel puanı da 116.

Barış abi;yerli boğa olan simental nedim hakkinda bilgi verebilir misiniz.2.sorumda Witzbold ile wille arasında gzw puanı çok ucuk fark olmaması na rağmen neden wille çok pahalı?witzbold 120 tl.wille 200tl.(doğru yerden mi sordum bilmiyorum)teşekkür ederim

Barış abi;yerli boğa olan simental nedim hakkinda bilgi verebilir misiniz.2.sorumda Witzbold ile wille arasında gzw puanı çok ucuk fark olmaması na rağmen neden wille çok pahalı?witzbold 120 tl.wille 200tl.(doğru yerden mi sordum bilmiyorum)teşekkür ederim

Baris hocama sorulmus soruru ama benn edindigik bilgiyi paylasmak isdedim affina siginarak baris abinin özel veterinerlerde cidden wille cok pahali uygulamali olarak 250 buluyo samsunda firmada bile tek toza 120 tl cekiyolar birlikden iyi bir veteriner isini ve canlilari seven biri razlarsa on numara süt birligine kaydim olmamasina rahmen birlikden bir veteriner arkdas la tanisdim cok isdedigimi baris abinin onerleriyle cok iyi bir boga oldugunu dile getirdim oda saolsun arasdirdi caba harcadi simdi uygulamayla birlikde 100 tl ye attircam insallah

• Beğen
Tepkiler: dernekkirili

Baris hocama sorulmus soruru ama benn edindigik bilgiyi paylasmak isdedim affina siginarak baris abinin özel veterinerlerde cidden wille cok pahali uygulamali olarak 250 buluyo samsunda firmada bile tek toza 120 tl cekiyolar birlikden iyi bir veteriner isini ve canlilari seven biri razlarsa on numara süt birligine kaydim olmamasina rahmen birlikden bir veteriner arkdas la tanisdim cok isdedigimi baris abinin onerleriyle cok iyi bir boga oldugunu dile getirdim oda saolsun arasdirdi caba harcadi simdi uygulamayla birlikde 100 tl ye attircam insallah
Sağolun. Nedim hakkinda kim bize bilgi verebilir acaba

Barış abi vaktin varsa bu boğa ile ilgili detaylı bilgi verir misin ???

http://cgi.zar.at/cgi-bin/zw_detail.pl?ISO_NUMMER=276000940930385&table=DATEN_FV

WİTZBOLD: Winnipeg'in oğlu. Yani Wille, Winnor, Waldbrand ile kardeş. Listede 24. sırada.
Süt puanı iyi. Süper değil ama iyi. Et puanı çok iyi. Günlük kilo artışı ve karkas randımanı yüksek. Sağlam, dayanıklı bir genetik. Meme yapısı, meme sağlığı iyi. Doğurganlık çok iyi. Doğum normal, yani ne kolay ne de zor. Boy iyi.
Tek eksiği ayak yapısı. Ayaklar biraz zayıf.

ImageUploadedByTapatalk1458759451.508937.jpg

• Beğen
Tepkiler: cemal91

100 ₺ çok iyi bir fiyat. Ben en son 115'e almıştım diye hatırlıyorum.

WİTZBOLD: Winnipeg'in oğlu. Yani Wille, Winnor, Waldbrand ile kardeş. Listede 24. sırada.
Süt puanı iyi. Süper değil ama iyi. Et puanı çok iyi. Günlük kilo artışı ve karkas randımanı yüksek. Sağlam, dayanıklı bir genetik. Meme yapısı, meme sağlığı iyi. Doğurganlık çok iyi. Doğum normal, yani ne kolay ne de zor. Boy iyi.
Tek eksiği ayak yapısı. Ayaklar biraz zayıf.

Ekli dosyayı görüntüle 9416
Abi hadil mi witzbold mu.

Simental ci abi sana başka türlü ulaşamadım. Acemilik işte. Abi nedim yerli simental hakkında bilgi verebilir misiniz

NEDİM: Egevet'in boğası. Hakkında pek bir bilgi yok. Tek bildiğimiz annesinin laktasyonda 7000 litre gibi süt verimi olduğu.
Yerli bir boğa olduğu için kızları incelenmiyor dolayısıyla et, süt verimi, ayakları, meme durumu sağlamlığı, doğum kolaylığı durumlarını bilemiyoruz. Egevet'in sitesinde de zaten sadece birliğin verdiği mavi sertifikayı koymuşlar.

NEDİM: Egevet'in boğası. Hakkında pek bir bilgi yok. Tek bildiğimiz annesinin laktasyonda 7000 litre gibi süt verimi olduğu.
Yerli bir boğa olduğu için kızları incelenmiyor dolayısıyla et, süt verimi, ayakları, meme durumu sağlamlığı, doğum kolaylığı durumlarını bilemiyoruz. Egevet'in sitesinde de zaten sadece birliğin verdiği mavi sertifikayı koymuşlar.
Veteriner imde bu old.icin sordum.ondan başka sina cagirmakda istemiyorum ama mecburim galiba. Wille witzbold hadıl bunlardan birini seçmeli yim

Teşekkürler abi

Walesso nasil boga

WALESSO: Genç bir boğa olmamasına rağmen yaygınlaşmamış dolayısıyla da kızlarının verim kayıtları çok sınırlı. Et verimi orta, süt verimi vasat. Sağlamlık idare edecek kadar. Ayak ve meme yapısı orta. Boy kısa. Doğum kolaylığı normal.
Pedigrisine bakınca vasat bir boğa. Zaten şuan kendi ülkesinde üretimden ve satıştan da çıkarılmış. Ama efsane bir boğa olan Wal'in oğlu. Babası on numaraydı zamanında.

Abi hadil mi witzbold mu.

Oooo Hadil süper bir boğaymış. Herşeyi çok iyi. Ama zor doğum. Hatta çok iri doğum. Puanları biraz bundan kaybetmiş. Çok gösterişli bir genetik. Boylu, sallı. Ayaklar sağlam, meme yapısı düzgün.
Listede Witzbold daha önlerde tabiki. Çünkü Witzbold tüm özelliklerden yüksek puan almış. Sadece biraz ayaktan kaybetmiş.
Yani bilemiyorum. Hadil de çok iyiymiş. Ama zor doğum özelliği olan boğalardan ben her zaman uzak durmuşumdur.

Oooo Hadil süper bir boğaymış. Herşeyi çok iyi. Ama zor doğum. Hatta çok iri doğum. Puanları biraz bundan kaybetmiş. Çok gösterişli bir genetik. Boylu, sallı. Ayaklar sağlam, meme yapısı düzgün.
Listede Witzbold daha önlerde tabiki. Çünkü Witzbold tüm özelliklerden yüksek puan almış. Sadece biraz ayaktan kaybetmiş.
Yani bilemiyorum. Hadil de çok iyiymiş. Ama zor doğum özelliği olan boğalardan ben her zaman uzak durmuşumdur.
Gzw puanı ona göre bayağı düşük. Çok iyi old hangi değerlere göre anlıyor sunuz

Veteriner imde bu old.icin sordum.ondan başka sina cagirmakda istemiyorum ama mecburim galiba. Wille witzbold hadıl bunlardan birini seçmeli yim

En iyisi Wille. Zaten şuan Wille'nin üzerine yok. Her yönüyle süper. Birkaç yıldır da zaten dünya listesinde 1.
Kardeşi Witzbold da iyi. Biraz ayaklar zayıf onda.
Hadil de süper ama onun da doğum zorluğu sorunu var.

En iyisi Wille. Zaten şuan Wille'nin üzerine yok. Her yönüyle süper. Birkaç yıldır da zaten dünya listesinde 1.
Kardeşi Witzbold da iyi. Biraz ayaklar zayıf onda.
Hadil de süper ama onun da doğum zorluğu sorunu var.
Veteriner imde sadece nedim var.siz olsaydınız kaliteyemi secerdiniz yoksa sadikmi kalırsınız veteriner e.ne yapsam bilemedim.kendisini kardeşim gibi severim