Tarlasındaki Taşı Toplatan Veya Piyasaya Taş Toplama İşi Yapan Arkadaşlar...

Merhabalar,

Tarlamızdaki taşları makine ile toplatmak istiyoruz. Daha önce hiç yaptırmadım. Bu yaptıranlar veya piyasaya yapanlar, acaba ücretlendirme nasıl yapılıyor. Tarlanın nasıl hazırlanması gerek, lütfen bilgi verir misiniz?

Kimi diyor depo hesabı, kimi diyor dekar hesabı... 200 dekar yerimiz var temizlenecek, ayrıca çezete markasının sattığı 3T taş toplama makinesi var ikinci el, 15000 istiyorlar, 200 dekarı dekar hesabı 50 liradan toplasalar 10.000 lira tutar. ayrıca ilk toplamadan sonra birdahaki seneler pullukla az da olsa tekrar taş çıkar diyorlar... Makine almak mı yoksa toplatmak mı, kararsız kaldım...

Kimi diyor depo hesabı, kimi diyor dekar hesabı... 200 dekar yerimiz var temizlenecek, ayrıca çezete markasının sattığı 3T taş toplama makinesi var ikinci el, 15000 istiyorlar, 200 dekarı dekar hesabı 50 liradan toplasalar 10.000 lira tutar. ayrıca ilk toplamadan sonra birdahaki seneler pullukla az da olsa tekrar taş çıkar diyorlar... Makine almak mı yoksa toplatmak mı, kararsız kaldım...
Dekar hesabi dedinmi is baska 10 depoda cikar 1 depoda en mantikli depo hesabi

40 dönüme 7 bin vermektense 15000e makine almak daha iyi bence. Bizde o kadar taş yok, depo hesabını kabul etmiyor dekar hesabı diyorlar işte
Köyde zaten tas toplama yoktu adam 30.000 tl ye almıştı 1 bucuk yil oluyor, yakin koylerdede yok tas toplama, adam coktan makinenin parasini çıkartmıştı, sizde alın toplatan çok olur illaki

• Beğen
Tepkiler: parsibey
Emirdağda, deposu 12 tl dekarı 40 tl.

Tarla kuru olacak en ideal zaman yaz ayı. Kesek olmayacak. Makina almanızı öneririm fakat çezeteyi boşverin. Önallar, yüksel, tutkun, başkan markalarından düşünün derim. Neden makinayı alın diyorum. Her yıl taş çıkmaya devam edecek. Makinacılar yüzeysel topluyor çünkü.

• Beğen
Ben çok şanslıyımdır. Ben makine alınca, ya devlet köye makine hibe eder ya da gelip taşını toplar :)
Ben 3 sene once mibzer aldim koyden bi kac kisi al bizimkinide dönüm hesabi ekersin dediler aldim ilk sene 1000 küsur donum ektim 7 liradan makine parasi cikti 9000 bine almistim gecem sene hava sartlari yuzunden 400 donumde kaldim bu sene 880 donum ektim bitti idi mskineyi yikadim yagladim bugun 300 donum daha is geldi yarin yine ekime gitcem busene 12 den ekiyom

• Beğen