Tarlaya kireç uygulaması

Paylaşım için Tşkler Kirecin böyle bir faydasını olduğunu ilk kez öğrendim. Ekim alanlarımızda Kireç veya asitle ilgili bi sorunumuz yok Allah a şükür ama acaba fazla doğal atılan ve kurumadan atılan doğal gübrenin bulunduğu alanlarda kullanılabilir sanırım.

Paylaşım için Tşkler Kirecin böyle bir faydasını olduğunu ilk kez öğrendim. Ekim alanlarımızda Kireç veya asitle ilgili bi sorunumuz yok Allah a şükür ama acaba fazla doğal atılan ve kurumadan atılan doğal gübrenin bulunduğu alanlarda kullanılabilir sanırım.
Profilinizde konya yazıyor buralarda zaten kireç fazlalığı büyük sıkıntı sakın denemeyin derim :)

Arkadaşlar benim kullandığım kireç mıcır kaya gibi olanından çuval ile olanlardan.makina çift pervane 800 dönder kg ayar pimini komple yerinden çıkardım.o şekilde tahmini dekara 300kg gelicek şekilde uyguladım.yaklaşık 14 m saçabiliyor. Tıkanma olmaması için tarla yüzeyindeki çizgileri dik hareket ederek uygulama yaptım bu şekilde sarsıntıdan dolayıtıkanma olmuyor.mümkünse eski traktör ile atın traktör çok kötü kirlendi.zor çıkıyor.
Tarlanızın ph kaç biliniyor mu?