TD 110 mu MF 5445 mi

Ynt: TD 110 mu MF 5445 mi

hangisinin iyi olacağı senin kullanım durumuna, arazinin durumuna ve senin maddi durumuna bağlı aralarında tahminen 40 bin tl fiyat farkı vardır değer mi dersen değer ama borca gireceksen bütcene uygun olana bak abi senin için en iyisi bütçeyi zorlamadan alabileceğin makinadır.
Şimdi soruna gelirsek tartışmasız 5445 tek olur,

Arkadaş sen nasıl mf kullanicisisin. Mf yi bilwn bilir. Mf emsallerine göre ciftte nh den daha cok ceker ve az yakar
Kaldiki td100 e karşı 5445 diyorsun. Bu dediğin mf her türlü ciftte yukte yolda arka arkaya baglamada td 100 u ikiye böle. Alacaksan eger icin rahat olsun her türlü gideri var.

phantomerkunt link=topic=67502.msg766916#msg766916 date=1376767698' Alıntı:
Nh nin 7 sülalesi gelse çiftte mf ioe baş edemez. T 5000 ve fantom 3085 i olan bir çiftçimiz fantomun t5000 den çok üstün olduğunu söyledi bir iki hafta önce. Zaten köydeki sınırlı sayıdaki nh den de gördük. Hele hele 5400 ile td gibi bir seri asla karşılaştırılmaz. Td serisi lanse edilenin aksine bence hiç de çekişli bir seri değil
GÜLÜYORUM SADECE SÖYLEDİKLERİNE ;D zuha-*-s zuha-*-s

kazanliii link=topic=67502.msg766961#msg766961 date=1376773906' Alıntı:
Arkadaş sen nasıl mf kullanicisisin. Mf yi bilwn bilir. Mf emsallerine göre ciftte nh den daha cok ceker ve az yakar
Kaldiki td100 e karşı 5445 diyorsun. Bu dediğin mf her türlü ciftte yukte yolda arka arkaya baglamada td 100 u ikiye böle. Alacaksan eger icin rahat olsun her türlü gideri var.
ÇOK ÇEKER AZ YAKAR SÖZÜN TAMAMEN KULAKTAN DOLMA..ÇÜNKÜ BU İŞİN ASLI BÖYLE DEĞİL MF Yİ FAZLA ZORLADIN MI ARIZAYI VERİR DİFRANSİYELDEN YA DA NEYİDÜĞÜ BELLİ OLMAYAN MOTORUNDAN.. KIYASLAMA ÇOK YERİNDE NH NİN TR MONTAJI İLE MF NİN AVRUPASI,.NH NİN AVRUPASI KARŞISINDA HİÇ ŞANSI YOK ONU HİÇ KONUŞMAYALIM [size=10pt]SORUNLU MOTOR MF[/size]

GÜRKAN link=topic=67502.msg766933#msg766933 date=1376771744' Alıntı:
Nail abi baksana arkadaş kendi işinin peşinde değil, başkalarından aşağı kalmasınmış diye soruyor. ben ne diyeyim sen söyle abim. ama saygı duymak lazım fikir fikirdir.
gürkan ustam yanlış algılama kendi işinde degıl dıye sadecce traktoru ıkılemek agır işlerde 45 şi koşmak hafif işlr ara işlerde 288 le yapmak icin şimdi 288 yanınada 45 yakışır tutupta 110 alırsak olurmu 110 a95000 heralde amcaoglunun aldıgı fıyat 4lü 16 numara ile verecekler 5445 ıde fıyat arastırmasındayım 115000 e kadar sıfır verıyorlar

Etrafımda işini sürekli büyüten çiftçiler var 4kuşak dedelerinden mf kullanıyorlar ver başarılı olmalarına traktörlerinin de katkısı olduğunu söylüyorlar bence sorun ön yargılı olmanız güneş balçık ile sıvan maz

Kormac kardes sadece gülüyorum soyledigine. Td çelikten de MF kağıttan mi yapıldı. Asıl olan motorunun ne marka olduğu deyil markalarin kalitesi. Ben kendim mf kullanicisiyim arkadasim td kullanıcısı arkadaşımın soyledigini söylüyorum ciftte mf daha iyi ve iyi oldugu icin az yakiyor. Amcamda var 5445 daha yeni aldilar 5 li 16 lı profil pulluk kullaniyorlar. Cok da seri oldugunu ssöylüyor

kazanliii link=topic=67502.msg767009#msg767009 date=1376813179' Alıntı:
Kormac kardes sadece gülüyorum soyledigine. Td çelikten de MF kağıttan mi yapıldı. Asıl olan motorunun ne marka olduğu deyil markalarin kalitesi. Ben kendim mf kullanicisiyim arkadasim td kullanıcısı arkadaşımın soyledigini söylüyorum ciftte mf daha iyi ve iyi oldugu icin az yakiyor. Amcamda var 5445 daha yeni aldilar 5 li 16 lı profil pulluk kullaniyorlar. Cok da seri oldugunu ssöylüyor
mf 5400 serisi kullananlardan memnun olmayan duymadım zaten alabılırsem massey alamazsanda böyle devam kısmet allah herkese nasip etsin

kazanliii link=topic=67502.msg767009#msg767009 date=1376813179' Alıntı:
aynı durum bizim komşularda da var o da mf ci bende nh ciyim, o da söylediklerinin tam tersini söylüyor tabi bu birazda işi kimi seversen güzel odur a getiriyor ,nh kullanıpta mf hayranlığı duyanı senden duyuyorum,tersiyle çok karşılaştım..ama doğrudur ne diyim herkesin zevk renk tartışılmaz
markaların kalitesi diyorsun nh kalitesiz mi şimdi..şuan mf hangi motoru kullanıyor onu söyler misin? sürekli motor değiştiriyorlardı deutz-uzel vs..türkiye montaj fabrikasıda kapandı bildiğim

5445 de Perkins motor var 6000 serisi ve uzeri traktörlerde SUSİ motor var. Tamam nh kötü deyil ikiside sinifinda iyi guzel kullanışlı. Ayrica uzel motor markasi deyil sadece Türkiye de üretildiği zamanlarda uzel makina nin lisansi vardi tıpkı Tofaş Fiat gibi ... Deutz motorda yabana atilacak bir motor deyil saglam ve uzun omurlu. Sen soyle td yerli diyorsun neresi yerli hangi marka motor kullaniyor...

kazanliii link=topic=67502.msg767014#msg767014 date=1376814641' Alıntı:
5445 de Perkins motor var 6000 serisi ve uzeri traktörlerde SUSİ motor var. Tamam nh kötü deyil ikiside sinifinda iyi guzel kullanışlı. Ayrica uzel motor markasi deyil sadece Türkiye de üretildiği zamanlarda uzel makina nin lisansi vardi tıpkı Tofaş Fiat gibi ... Deutz motorda yabana atilacak bir motor deyil saglam ve uzun omurlu. Sen soyle td yerli diyorsun neresi yerli hangi marka motor kullaniyor...
erkuntta aynı motoru kullanıyor galiba ,o sisu motor fendtlerde var çok harika alman yapımı mf lerde demek ki kaliteye 6000 den sonra başlıyor
deutz madem kaliteliydi neden değiştiler perknins oldu buda soru işareti,td yerli diyorumda ben montajı söylüyorum,tüm parçalar cnh markalı avrupadan gelme montaj türkiye ondan yerli,yada yarı yerli :),nh dünyaca sağlamlığı ve gücüyle ün yapmış iveco kullanıyor ok-*-s

özellik olarak mf çok üstün şanzımanı felan süper ama 5445 max hp 100 hp ve 4.4l 420nm de torku var
td110d 110hp 3.9l 430nm de torku var yani aynı pullukta mf daha çok yakar gibime geliyo çekidede ikiside eşit gelir belki mf stün şanzımanı ile geçebilir ama td110 dan az yakmaz

MF bildiğim kadarıyla Fendt ve Valtrayla birlikte AGCO catısı altında birlikteler hatta SISU motoru da çoğunlukla ortak kullanıyorlar..

kormac kardeşim Fendt hayranıyım diyorsan MF ' ye çok atma istersen :)

tt6054c link=topic=67502.msg767018#msg767018 date=1376815398' Alıntı:
özellik olarak mf çok üstün şanzımanı felan süper ama 5445 max hp 100 hp ve 4.4l 420nm de torku var
td110d 110hp 3.9l 430nm de torku var yani aynı pullukta mf daha çok yakar gibime geliyo çekidede ikiside eşit gelir belki mf stün şanzımanı ile geçebilir ama td110 dan az yakmaz

td 110 110 hp 430 tork max.
5445 110 hp 463 tork max.

ayrıca silindir hacmi büyük olan ağır yükte daha ekonomik olacaktır gücü rahat yeneceği için. silindir hacmi küçük olan daha fazla zorlanacak ve yakıt artacaktır. silincir hacmi küçük olan boşta, yolda daha ekonomik olur.

ayrıca arada 5-10 hp gibi fark olsa bile sırf şanzıman avantajıyla ve yük altında debriyajsız vites geçişiyle mf önemli bir üstünlük yakalıyor.

örneğin bayır yukarı 5li 12 no pulluk çekiliyor, traktör çok sert yere geldi, mf de kolu geri çekip sarsıntısız yumuşak şekilde vites düşersin ve devam edersin. ancak nh de debriyaja bastığın an pulluk sert yerde takılı olduğu u için traktörü birden kasar, debriyaja basıp vites düşüp tekrar debriyajı salana kadar hız ve tork düşer, toparlaması resmen eziyet olur motor için. bu fazladan yakıt sarfiyatıdır ve motoru yıpratır.

benzer şekilde düz tarlada diyelim motor rahat gidiyor, 1 vites yukarısını istiyor. mf de yine kolu ileri ittirip kademe yükseltirsin, yada ana vites atlayıp sarsıntısız bir şekilde speed matching ile motor uygun a b c d kademesini seçer ve sürüme konforlu bir şekilde devam edersin. ancak nh de traktör belli hızda giderken vites arttırmak için debriyaja basıp vites yükseltip debriyajı tekrar salana kadar hızda ve tork da düşme olacağı için, traktör zaten gitmekte olduğu hızdan belki daha yavaşlayacak, ve bu sefer 1 vites fazlası ile yürümeye çalışacak, bu da fazladan yakıt sarfiyatı, tren gibi kara duman yapması, ve gereksiz motor yıpranması anlamına gelir.

ayrıca mf de 400-500 saatlerden itibaren ciddi yakıt düşüşü var. kullanan arkadaşlar farkına varmıştır.

ki bunların hepsini de geçtim ikisi aynı sınıf traktörler değiller. kıyaslamak yersiz