TD 95 D

• Konbuyu başlatan kuyucakli_26
  • Başlangıç tarihi

Ynt: TD 95 D

POYRAZLI SALİH link=topic=118.msg39556#msg39556 date=1211908872' Alıntı:
TD-D serisinin motoru TTF (Türk Traktör Fabrikası) olduğu için pek iyi değil eniştem gilde de TD75D wardı onlarda pek memnun değildi
TD-D serisi motordan çok yağ kaçırıyor ama 66 serisinde o dert yok neden çünkü üzerinde IVECO motor war
dediklerine katılıyorum.66 serisi hem vites yönünden hemde motor yönünde şuanki piyasadaki emsallerinden kat kat üstündür.ama şuda war bizde 65-46dt wardı.çok önceden.babam diodu ki motoru hafif bi zorla ya arka dağıtıo yada şanjıman dağıtıo.new holland veya fiat traktörleri hassas traktörlerdir arkadaşlar.

okkangal link=topic=118.msg19526#msg19526 date=1206436460' Alıntı:
beygir güçlerini servis ölçemz .. birde tor değerleri hakkında ezbere katologdan konuşmayın ... ayrıca td 95 i bizde gördük o kadarda allame makine değil .. hidrolik teşkilatı berbat .. mf nin 95 hp modelleri td95 i yer yutar bence.. naçizane kendi fikrimdir buda ...
kangal sen hidrolik tesisatından bahsediyorsun en adi hidrolik mfde var ya hangi köyü soruyorsun sen bilader kullanda konuş nh ı burada gördüğüm kadarıyla kullanıpta yorum yapan arkadaş yok burada karşıdan karalamak kolay çok hoşunuza gitmiş o yağ tenekeleri belli

kral39 link=topic=118.msg39257#msg39257 date=1211832853' Alıntı:
arkadaşlar bi çok arkadaşın yorumlarını okudum,fakat bence new holland tdd serisi traktörler işe yaramaz.neden derseniz,bi kere traktör sağlam değil.dayımda td75d war ne tarla sürebilio nede goble çekebilio.malum orta anadolu toprağı trakya toprağına benzemez.siz yaylı pulluk kulanıyorsunuz haliyle motor çekio.ben bizim a85 ile temmuz ayının ortasında 45 derece sıcakta 32 numara çiftli pullukla şaseye kadar tarla sürdüm.(yangın çıkmıştı).kim ne derse desin.ford motorlu nh hariç gerisi yalan...inşallah nh traktörlerini dahada geliştirirler.haa ayrıca avrupaya giden traktörle yurtiçi satılan traktör arasıdna fark war.aynı bmc kamyon fabrikası gibi.
ya bana valtra deme bilader td85 ile valtra a95 i ağlatıyorum ben burada geniş lastik var a95 te motor emekliyo ayrıca 3 aylık motor diferansiyal dağıttı
td serisi yerli konfor açısından rahatlık yok avrupalar gibi ama çeki yönünden avrupa modellerinin bile üzerine çıkacak bi seri şahsen td85 ten çok memnunum ve aynı beygir güçlerinde daha iyi olanınla karşılaşamadım kendi bölgemde

kral39 link=topic=118.msg39974#msg39974 date=1211993271' Alıntı:
dediklerine katılıyorum.66 serisi hem vites yönünden hemde motor yönünde şuanki piyasadaki emsallerinden kat kat üstündür.ama şuda war bizde 65-46dt wardı.çok önceden.babam diodu ki motoru hafif bi zorla ya arka dağıtıo yada şanjıman dağıtıo.new holland veya fiat traktörleri hassas traktörlerdir arkadaşlar.

66 serisi vites ve motor yönünden emsallerinden üstünse bunu bana açıklarmısın üstün olan yerlerini

baban haklıymış 65-46 dediğin motorla ben evden kahveye kahveden eve gitmeye kullanırım onu yada araziyi dolaşmaya zorlamaya ihtiyacı yok yani

xq288 link=topic=118.msg39139#msg39139 date=1211820208' Alıntı:
bilader TD o kadar ahım şahım birşey değil!! gerçekten 88hp olabilir tork düşük gösterdiği değer yanlış tmm ama yaz üstüne TD90 tmm deriz...nh kötülemiyoruz ama herbiden kötü Td ler

güraycığım sen hiç td kullandın mı ?????????????????????????????????????

o kadar yorum okudum bunaldım artık iyikide sen yazmışsın rahatladım acar.:)
ya anlamıyorum a85 le td 75 i nasıl kıyaslıyolar...bu konya bu kadar sıcak bi memleketmi motora hararet yaptırıyolar.ben çukurovada yazın ortasında ne şi yaparsam yapayım daha hararet nedir bilmedim..yarıya bile gelmiyo hararet..en yoracak iş yağmurlamada santreviç tir..td85 tam 140 tabancaya basıyo yaz günüde..adam çatlar makinede tık yok.TDD serisinin yurtiçi ile yurt dışı üretimi aynı sadece reflektör arka silecek v.s küçük aksesuarlar var.bumu farklılık sanki bana fabrikayı görmüşler bmc fabrikası diyolar..alırkende kullanırkende satarkende en hesaplı makine TDD serisi ve NH..yakıtta gayet iyi..kendi traktörlerinin az yakacağını iddaa eden firmalar aynı tarlada aynı ekipmanla denemeye gelmiyolar..ki fazla yaksa bile senede kaç litre fazla yakacak.verdiğim fazla parayı satarken kaybettiğim parayı yedek parça ararken gezdiğim uğraştığım traktörümün en sıkı günde yattığı ve bu yüzden kaybettiğim parayı bana kazandıracak mı? ASLA..!

sercaneker01 link=topic=118.msg132602#msg132602 date=1231609961' Alıntı:
o kadar yorum okudum bunaldım artık iyikide sen yazmışsın rahatladım acar.:)
ya anlamıyorum a85 le td 75 i nasıl kıyaslıyolar...bu konya bu kadar sıcak bi memleketmi motora hararet yaptırıyolar.ben çukurovada yazın ortasında ne şi yaparsam yapayım daha hararet nedir bilmedim..yarıya bile gelmiyo hararet..en yoracak iş yağmurlamada santreviç tir..td85 tam 140 tabancaya basıyo yaz günüde..adam çatlar makinede tık yok.TDD serisinin yurtiçi ile yurt dışı üretimi aynı sadece reflektör arka silecek v.s küçük aksesuarlar var.bumu farklılık sanki bana fabrikayı görmüşler bmc fabrikası diyolar..alırkende kullanırkende satarkende en hesaplı makine TDD serisi ve NH..yakıtta gayet iyi..kendi traktörlerinin az yakacağını iddaa eden firmalar aynı tarlada aynı ekipmanla denemeye gelmiyolar..ki fazla yaksa bile senede kaç litre fazla yakacak.verdiğim fazla parayı satarken kaybettiğim parayı yedek parça ararken gezdiğim uğraştığım traktörümün en sıkı günde yattığı ve bu yüzden kaybettiğim parayı bana kazandıracak mı? ASLA..!
sana aynen katılıyorum ve seni tebrik ediyorum ama herkez bildiğini okuyor burada biz nedersek boşş

fergusonun hidroliği zayıftır bu yaz tarlada şahit oldum adamda 285 4x4 ve aysan vardı adam giderken durdu durduktan hemen sonra aysan yere indi ayrıca nh nin üstüne steyr var steyr kullanıyorum ve hidroliğinden çok memnunum hiçde kaçırmıor ayrıca td 95 ler 4x4 mü yani kaçırıyormu arada ben olsam 95-66 alırım

doganbey1 link=topic=118.msg132882#msg132882 date=1231626118' Alıntı:
fergusonun hidroliği zayıftır bu yaz tarlada şahit oldum adamda 285 4x4 ve aysan vardı adam giderken durdu durduktan hemen sonra aysan yere indi ayrıca nh nin üstüne steyr var steyr kullanıyorum ve hidroliğinden çok memnunum hiçde kaçırmıor ayrıca td 95 ler 4x4 mü yani kaçırıyormu arada ben olsam 95-66 alırım
evet haklısınbende 1998 1999 yıllarında olsaydım 95-66 alırdım ama şu an 2009 dayın sen hangi çağda kaldın cnm ??????????**

aslında düşündümde bende 1996 yılında new holland l95 vardı 98 ve 99 bile 95-66 almazdım yani teknelojiyi takip edin bira çağın adamı olun avrupa niye gelişiyor teknelojiyi takip ettiği için aslında sana steyr fazla 70 yıllarda gazlı traktörler varmış ben hatırlamıyorum ama onlardan al daha iyidir onlar

doganbey1 link=topic=118.msg132910#msg132910 date=1231627653' Alıntı:
98-99 yıllarında 95-66 varmıydı ben bilmiyorum ama herkesin keyfi kendine be abi yani ben tip olarak burunlu motordan hoşlanırım sen başkasından
evet o yıllarda vardı sanırsam tam olarak bilmiyorum ama 2001 de gereksiz bi makine bence iyi çekebilir güzel motor ama çağın motoru deil

ben sana teknolojiyi takip etmiyorum demiyorum nerden biliyorsun teknolojiyi takip etmediğimi ne demek sana steyr bile fazla ben steyrı klasmanın da hiç bi motora değişmem gelsin avusturyadan kompact serisi bak bakalım ben alıyormuyum almıyormuyum

doganbey1 link=topic=118.msg132914#msg132914 date=1231628116' Alıntı:
ben sana teknolojiyi takip etmiyorum demiyorum nerden biliyorsun teknolojiyi takip etmediğimi ne demek sana steyr bile fazla ben steyrı klasmanın da hiç bi motora değişmem gelsin avusturyadan kompact serisi bak bakalım ben alıyormuyum almıyormuyum
hayırlısı olsun

sen hiç merak etme ben çağın adamıyım çağ tasarruf çağı ama benm havaya atılacak param yok td 95 ciler söylüyor bunu çok yakıyor die adamda 398 4x4 vardı sattı td 95 aldı ulan 98 çektiği aysanı çekemio dedi şimdide 95 i satıp jd 6430 aldılar