TD100D Mİ JX100 MÜ? Bilgisı olan arkadaşların dikkatine...!

Ynt: TD100D Mİ JX100 MÜ? Bilgisı olan arkadaşların dikkatine...!

hüseyinaslan link=topic=72475.msg858410#msg858410 date=1394022489' Alıntı:
ARKADAŞLAR BİLDİGİNİZ GİBİ SORUNLARLA BOGUŞUYORDUM ve SONUNDA PAZAR PAYI YÜKSEK OLDUGU İÇİN TD.yi TERCİH ETTİM BUGÜN YENİDEN TRAKTÖRÜMLE KAVUŞTUM. DEGERLI BİLGİLERİNİZ İÇİN TEŞEKKÜRLER
İşte tam da New Hollandın sorunları olduğu halde nasıl bukadar satıyor sorusuna verilebilecek örnek, pazar payı yüksek diye gidip birkaç haftada sorun çıkaran traktörü tekrar almış arkadaşımız.Bravo, tebrikler, canı gönülden kutluyorum... bizdeki bu kafayla bu adamlar daha bize neler geçirir...

Bir traktör firması hatasını kabul edip hızlı bir şekilde müşterisini madur etmeden yenisi ile değiştirebiliyorsa o firmayı tebrik etmek gerekir.İnsan yapısı bu illa ki kusur çıkar.Düzelmemeleri sorun olur.

HassaN20 link=topic=72475.msg858455#msg858455 date=1394026823' Alıntı:
İşte tam da New Hollandın sorunları olduğu halde nasıl bukadar satıyor sorusuna verilebilecek örnek, pazar payı yüksek diye gidip birkaç haftada sorun çıkaran traktörü tekrar almış arkadaşımız.Bravo, tebrikler, canı gönülden kutluyorum... bizdeki bu kafayla bu adamlar daha bize neler geçirir...
Kendince haklı olabilirsin. Fakat arıza yaptıgında sorgusuz sualsiz traktörü alıp daha sonrasında da size yenı traktör gönderelim ıstersenız case ısterse nh gonderelim diyende Türk Traktör fabrıkası. Arızaya gelince açıklık getirildi sanzımanda olması gereken yardımci dişlinin montaj elemanı tarafından unutulması ve yüke geldiginde dişlilerı kırarak yolunu bozması. Bunu fabrikadan yetkili kişiler bizzat traktörle gelip anlattılar. Ben malının arkasında duran fırma ve 2+2 yıl garantiyı bana ücretsiz olarak sunan bir fabrıka. O zaman neden nh dan vaz geçeyım ki?

hüseyinaslan link=topic=72475.msg858410#msg858410 date=1394022489' Alıntı:
ARKADAŞLAR BİLDİGİNİZ GİBİ SORUNLARLA BOGUŞUYORDUM ve SONUNDA PAZAR PAYI YÜKSEK OLDUGU İÇİN TD.yi TERCİH ETTİM BUGÜN YENİDEN TRAKTÖRÜMLE KAVUŞTUM. DEGERLI BİLGİLERİNİZ İÇİN TEŞEKKÜRLER

türk traktöre ürettiğinin arkasında durarak sergilediği satış sonrası hizmetten dolayı bravo.bırakın şöyle donanımsız böyle geçiriyorlar mevzuunu bir fabrika malının arkasında duruyorsa o müşteri için yeterlidir. yeni traktörünüz hayırlı olsun

biz istiyoruz ki hem ucuz olsun hem kaliteli olsun ama en fazla donanımda onda olsun sizce bu mümkünmüdür?? dünyada hangi üretici bütün donanımları koyupta uygun fiyat çıkartıyor??

ha diyoruz ki opsiyonel sunulan herşey standart olsun ama fiyat değişmesin yada az bişey fazlalaşsın peki bu mümkünmüdür??tamam belkji biraz fazla kazanıyolar ama kim az kazansa üretime devam eder ki?kendimizden örnek verelim atıyorum bu yıl arpa 1 lira az kazandırıyor şikayet ediyoruz seneye arpa 2 lira ama yinede şikayet ediyoruz arpa 3 lira ama yine kazanmıyoruz döndürüp döndürüp maliyet yüksek diye kazanamıyoruz diyoruz değilmi?
belki o traktörün maliyeti de yüksek o yüzden fiyat yüksek hem ayrıca adam zaten satıyor neden kar marjını aşağıya çeksin ki? birçok yeniliğin yapılamamasının sebebi türkiye pazarının durumudur rekabet kurallarıdır şimdi nhyi savunmuş diyecekler ama :)...saygılar..

hayırlı olsun türk traktörü satış sonrası hizmetleri içinde tebrik etmem lazım.forumda bir arkadaşta yeni aldığı valtrada benzer bi sorun yaşamıştı adamlar traktörü fabrikaya götürüp tamir edip geri vermişler ama insanın içinde yinede şüphe kalırdı sıfır traktör neticede, sizede aynı şeyi yapabilirlerdi ama doğru olanı yapmışlar helal olsun