TİLLER ALACAĞIM YARDIMA İHTİYACIM VAR. (Spiral Yaylı Kültivatör Tiller)

08.09.2014
2,222
3,198

Arkadaşlar malum bu yıl ekim sezonu kurak gitti. Yerleri hazırlar iken yerine göre 7 li yerine göre tillerler ile işçilik yapıp üzerine goble ile tarlalarımızı ekmek zorunda kaldık. 15 li kullandım ve ben çekişini beğendim traktörün fakat arkadaşlar 13 lü almamı tavsiye ettiler. (5715 Johndeere. 85 Beygir. )Pullukları bu sene tarlaya sokmak kısmet olmadı. Bu sene eş dosttan aldık işimizi gördük ama kendimizde de olmalı dedik ve niyetine girdik. Bizim burada yerli olarak nalbant tarım ve akar tarım var. Onları gezdim 13 lü tiller fiyatları 3000.00 TL civarı. Arkasına tırmık ta taktıkmı fiyat 3.750,00 TL. fiyat verdiler. Pancar şirketin de de bks var o da 15 liye 3.700 tl dedi. Tarım krediye soramadım ama orada da doğsan ve aysan var. Yakın zaman da doğsan yada aysan alan kullananların paylaşımlarını ve tavsiyelerini bekliyorum.

Resimler ve ekler

• IMG_0513.JPG
    IMG_0513.JPG
    1.5 MB · Görüntüleme: 630
  • IMG_0329.JPG
    IMG_0329.JPG
    3 MB · Görüntüleme: 614
  • Beğen
Tepkiler: Aygün 10
19 lü bksnin tilleri var bizde ayaklarda kırılma olmadı ot çok oldumu kazayak papuçu takıyoz papuç kırıldı ayağa birsey olmadı 40 lı mini tilleri yazlık yerlerde kullanıyoz yılan dil papuç var otu kaçılıyor karaova marka mini tiller nadas yer bırakmıyorsanız mini tiller daha iyi

• Beğen
Tepkiler: ziyaretci33
Arkadaşlar ilginiz için teşekkür ederim. Mini tiller yerine merdaneli aysanımız var o iş görüyor. 15 li tiller daha makul gibi gözükse de 13 lü daha iyi benim için. İsmail iyi hoş 640 çekiyor da derinlik nasıl. Ben 13 lü de 15 lide kullandım ama 13 lü de daha seri ve daha derin gidiyorum. Yarın bir gün traktörü ufaltırsam 75 lik 80 lik alırsam 15 liyi istediğim derinlikte çekemem diye 13 lü istiyorum. Bu tilleri kazıktan ayıran özelliği yaylı olması titreşim ile tabanı kırması değilmi. Ne kadar seri gidersek o kadar kırılma daha fazla olur. Bilmiyorum belki yanlış düşünüyorum ama çevremde de fikirler hep bu yönde.

• Beğen
Tepkiler: Aygün 10
Tas olmayinca yerdeiken geri gitmeyince kirilma olmaz benimkiler taslikta kırıldı
Iyi kaliteli ayak tasta bile kolay kolay kirilmaz

TrakKulüp Mobil Uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.
Taştan kastınız ne kadar büyük .yüzeyselmi yoksa toprak altındaki taşlardanmı ? Bende almayı düşünüyorum son işlem öncesi gübre karıştırıp topragın havalanmasını saglamak için

Taştan kastınız ne kadar büyük .yüzeyselmi yoksa toprak altındaki taşlardanmı ? Bende almayı düşünüyorum son işlem öncesi gübre karıştırıp topragın havalanmasını saglamak için

Bizde aysan var ağır şase tipli olanlardan. Bu sene uzak bölgede aycicek yerlerimiz vardi orada bir parca yerimizde aniz di. Eve git gel olmasin diye aniz 2 defa tiller vurdum uzerinede disk tiller cekip ektik. Yan sınır komşusu 7 li cizelleri batiramadi kuraktan ama tillerler gayet duzgun batti. Fotolarini paylasiyorum.bizimkiler 13 lü
f50cf315145dd2a3a2df64f8449a6353.jpg
20161018_173213.jpg20161018_173248.jpg

Resimler ve ekler

• 20161126_040452.jpg
    20161126_040452.jpg
    45.3 KB · Görüntüleme: 386
  • 20161018_173216.jpg
    20161018_173216.jpg
    53.2 KB · Görüntüleme: 363
Bizde aysan var ağır şase tipli olanlardan. Bu sene uzak bölgede aycicek yerlerimiz vardi orada bir parca yerimizde aniz di. Eve git gel olmasin diye aniz 2 defa tiller vurdum uzerinede disk tiller cekip ektik. Yan sınır komşusu 7 li cizelleri batiramadi kuraktan ama tillerler gayet duzgun batti. Fotolarini paylasiyorum.bizimkiler 13 lü
Ekli dosyayı görüntüle 15308Ekli dosyayı görüntüle 15309

Arkadşım aynen ben 130 dönüm buğday yerini bu mantıkla yaptım. 7 liler tekeç çıkartıyor. Kimi yerde batmıyordu. Piyasa araştırmalarımı tamamladım fakat rakamlar çok yüksekte. 3 liran 4 liraya kadar 13 tiller var. Doğsan dan yanayım ama 4 lira dediler bilemiyorum.

Ekli dosyayı görüntüle 15308Ekli dosyayı görüntüle 15309

Anıza direkt olarak tiller çekildiğini ilk defa gördüm Ufuk abi. Ben de denemeye karar verdim şimdi. Herhangi bir sıkıntı olur mu, ortaya çıkan işçilik nasıl?

Bugün telefonum çaldı aysan firmasının ilimizdeki yetkili satıcısı aradı tiller sormuştum. 3,500 tl demişti 13 ayak tillere bende başka bir yerden 3,250 fiyat aldım ama 3 liraya düşecekti belki adamlar. Bu gün arayan adama 3 liraya buldum aynı markayı sağolun dedim kapadım. Arkadan yine telefon aynı şartlar da bizde verelim abi dedi. Demek ki bunlar 3 e bile kar ediyorlar. Yok abi ya sağılıyoruz resmen.

Arkadaşlar ilginiz için teşekkür ederim. Mini tiller yerine merdaneli aysanımız var o iş görüyor. 15 li tiller daha makul gibi gözükse de 13 lü daha iyi benim için. İsmail iyi hoş 640 çekiyor da derinlik nasıl. Ben 13 lü de 15 lide kullandım ama 13 lü de daha seri ve daha derin gidiyorum. Yarın bir gün traktörü ufaltırsam 75 lik 80 lik alırsam 15 liyi istediğim derinlikte çekemem diye 13 lü istiyorum. Bu tilleri kazıktan ayıran özelliği yaylı olması titreşim ile tabanı kırması değilmi. Ne kadar seri gidersek o kadar kırılma daha fazla olur. Bilmiyorum belki yanlış düşünüyorum ama çevremde de fikirler hep bu yönde.

Tiller kullanırken;saatteki hızımız 6-8 km.olmaliymiş

Bu tilleri kim çıkardıysa allah razı olsun.7 li kazığın batmadığı yere batıyo.bu sene 100 dönüm yer ektik hep tillerle.akar tarımdan almıştım italyan ayak 11 li 2200 tl di ozaman.birde arkadaşlar uzunköprü orhay tarımdan patiklerini değiştidim bu sene pahalı ama çok kaliteli.tavsiye ederim italyan ayakmış.