TrakKulüp Dernek Çalışmaları

Ynt: TrakKulüp Dernek Çalışmaları

Bu siteden çok şey öğrendim derneğinde aynı şekilde yarar sağlayacağını düşünüyorum maddi ve manevi desteğe hazirim

SPEED3X link=topic=87151.msg1048129#msg1048129 date=1450805849' Alıntı:
dernek, kuruluş amacına uygun çalıştığı zaman her zaman mantıklıdır, memurluktan dolayı üye olamasam da sonsuz destek...
Devlet memurlarının, asker polis ve istisnai birkaç kurum dışında dernek kurmasında ve derneğe üye olmasında herhangi bir sakınca yoktur. Anayasal bir haktır.
http://www.memurlar.net/haber/498418/

Başgan şöyle saadet zinciri tarzı bi oluşum da olabilir. Para var o işte. Daha rantable..

Ne kurarsak kuralım, varım. Bu arada isim babası da ben olayım:

[size=30pt]'trakder'[/size]

trakklupder ismi daha uygun olur bizi de anımsatır böylece.
Ben bir derneğin kuruluşunda ve yönetiminde yer aldım öyle kolay bir şey olmadığını bilmenizi isterim, ayrıca görevlerin ihmalinde ciddi maddi yaptırımları vardır. Kuruluş için tüzük, üye bilgileri, çeşitli defterler ve bir adres lazım. Kiralık tutulursa kira stopajı masrafı olur. Üyelerimizden birine ait bir yer olursa kira geliri almıyorum deyip stopajdan kurtulmamız mümkün. Dernek yöneticilerinin birbirleri ile iletişim halinde ve hatta aynı şehirde olması işlerin sorunsuz yürümesi için şarttır. İlk önce bu işte görev alacak ve bu konuda bilgili ya da en azından yetenekli arkadaşların belirlenmesi ve bu sayede yönetimin belirlenmesi lazım. İlk etapta giderler belirlenir ve üye sayısına bölünür ve aidat miktarımız belli olur.Belli periyotlarla derneğin genel kuruluda yapılmalıdır. Burada baskan ve yönetim belirlenir.
Fikir bazında yardım etmeye hazırım ilgilenen arkadaşlara elimdeki dernekle ilgili dökümanları da gönderebilirim. Yalnız görev alacak arkadaslarımızın bu işe ciddi bir zamanlarını ayırmaları gerekiyor. Bunun bilincinde olan arkadaslarımızın görev alması yerinde olur. Fikir ve yardım bizlerden gayret genç arkadaslarımızdan. İnşallah iyi bir sonuç alırız. Bunun sonucunda firmalardan ciddi indirimler ve avantajlar sağlamamız yerel ve bölgesel yönetimlerle ve seçilmişlerle görüşmeleriz hem kolaylaşır hemde resmi bir hüviyet kazanır.

sebazios link=topic=87151.msg1048551#msg1048551 date=1450897905' Alıntı:
Başgan şöyle saadet zinciri tarzı bi oluşum da olabilir. Para var o işte. Daha rantable..

Ne kurarsak kuralım, varım. Bu arada isim babası da ben olayım:

[size=30pt]'trakder'[/size]

Trakdör :D

Şaka bi yana isim güzel bence Yılmaz abinin ürettiği ismin gideri var. Benden bu dernek adına +1

dustero link=topic=87151.msg1048822#msg1048822 date=1450970783' Alıntı:
Trakdör :D

Şaka bi yana isim güzel bence Yılmaz abinin ürettiği ismin gideri var. Benden bu dernek adına +1

İsimi önerdikten sonra 'acaba böyle bir oluşum var mı' diye göz attım. 'Trakya uluslarası öğrenci derneği' diye bir dernek kapmış ismi. Kibarca isteriz, vermezlerse çökeriz :)

sebazios link=topic=87151.msg1048859#msg1048859 date=1450974810' Alıntı:
İsimi önerdikten sonra 'acaba böyle bir oluşum var mı' diye göz attım. 'Trakya uluslarası öğrenci derneği' diye bir dernek kapmış ismi. Kibarca isteriz, vermezlerse çökeriz :)
Trakya derneğine 1 kasa bira teklif edelim bi olmazsa 2 kasa teklif ederiz olmaz mı[emoji6] abi

truva17 link=topic=87151.msg1048865#msg1048865 date=1450974979' Alıntı:
TRAKDER ismide Trakyalılar Derneği gibi oluyor

Çaktırma hocam :)

fatihcastle link=topic=87151.msg1048866#msg1048866 date=1450975003' Alıntı:
Trakya derneğine 1 kasa bira teklif edelim bi olmazsa 2 kasa teklif ederiz olmaz mı[emoji6] abi

Yok Fatih. İsim güzel. 1-2 kasaya ben olsam vermem..

Bukadar katilimcinin oldugu bir olusumda maddi anlamda buyuk sorun olmaz diye dusunuyorum. Yillik cirosu 1 milyon TL civarinda olan sirketin muhasebesi aylik 500 TL ye tutulabiliyor. Orta halli bir ofis kiralansa aylik maliyeti ne olur az cok herkes biliyor. Yilbaslarinda defter tasdik maliyeti falan olur. Tahsilat makbuzlari, kartvizit, fatura baski giderleri, ofis malzemesi giderleri olur. Tutulan yeein boya badanasi falan cikar. Kiradan dolayi stopaj cikar, eger resmi olarak dernekte calisip maas alan birisi olursa bunun stopaji cikar ki bence olmalidir. Ciftci arkadaslar bazi kisisel harcamalarinin faturalarini dernege kestirirse gider gosterebiliriz, yani evine masa sandalye alan birisi bunun faturasini dernege kestirebilir. Dolayisi ile ortada bir kar gorunmez ve vergi cikmaz. Dernegi acan kisinin yada dernek baskaninin bagkurlu olmasi istenirmi bilmiyorum ama sirketlerde eger sirket sahibi biryerde sgk li degilse bagkurlu olmasi isteniyor. İlk baslarda bu isi daha once yapmis arkadaslardan fikir destegi alinmali cunku atlanan birseylerden dolayi postaci elinde iadeli taahhutlu ceza zarflariyla kapida bitebiliyor.
Bir ofis ve bir adres olmali diyorum cunku bukadar cok uyesi olan bir dernegi birileri gelip gormek ister, gelen giden bol olur, yolu dusen ugramak ister. Nekadar cok uye okadar toplu hareket ve dusuk aidat demektir...
Yalniz ciddi emek vermeliyiz bu ise, gercekten zaman ayirilmali ve belirtildigi gibi kurallar bastan cok iyi belirlenmeli.
Ben sizlerin arasinda baya yeniyim ama bu forumdan cok fazla bilgi edindim. Cok degerli ve nitelikli pek cok uye var burada. Buradan baslayan bir hareketin cok ilerilere gidebileceginden hic suphem yok. Biran once adim atilmali. Ben varim. Yazin benide. Uyelik numaram 59 olursa sevinirim 8)