Traktör arka lastiğinin sert dönmesi

Mrb arkadaşlar tümosan 6080 traktörmüx var geçen hafta arka lastik patladı lastikçi arkaya kirko vurdu ve yerden kesti fakat lastiği sökerken çevirmeye çalıştı ama ceviremedi birlikte zor çevirdik bunun sebebi nedir? El freni inik ve vites boştaydı bu arada. Traktörü normalde elimizle kaktırmak istesek bile 3 kişi kaktıramıyo yani traktörü sıkan nedir sizce

İlk aklıma gelen fren salmıyor. Anlamanın yolu traktörü eğimli yere park et. Motoru stop et ve el frenini indir.

Normalde boşta kayıp gider ama seninki ağır ağır iniyorsa frenler tam salmıyor veya ayarı çok sıkılmıştır.

İlk aklıma gelen bu şu an.

İlk aklıma gelen fren salmıyor. Anlamanın yolu traktörü eğimli yere park et. Motoru stop et ve el frenini indir.

Normalde boşta kayıp gider ama seninki ağır ağır iniyorsa frenler tam salmıyor veya ayarı çok sıkılmıştır.

İlk aklıma gelen bu şu an.

Onu denedim freni sonuna kadar indirdim hatta ayak frenini elimle havaya kaldırdım motoru zor salıyor. Benim aklıma jantın göbeğinde yag basma yeri var ona daha hiç yag basmadık onunla alakalı bi durum var mı