traktör&ekipman itirafları.

Ynt: traktör&ekipman itirafları.

Öncelikle herkese iyi aksamlar. Bizde Sönmezlerin saman makinasi var 95 model saglam makina ama onun ufleme körugunden illalah ettik azicik kaba ot verdigimiz de hem pervaneye doluyor hemde girisi tikaniyordu eleğini kuçulttuk çözum o oldu. Gelelim 168 ' in debriyaj pedalına Fransız oldugu için direk bağli bu yuzden çok agir. Yarim debriyaj kullanirken adamin ayagini felç ediyor resmen. Birde pedalin kirilma olayi var son 2-3 senede 5 defa kirildi. Ilk kirıldigin da orjinalini bukamadık kaynak yaptırmaya götürdük :) göturdugumuz usta Ben 25 senedir bu isi yapiyorum böyle birşeyi ilk defa görüyorum bunu kirani getirin bana çok merak ettim tanışmak istiyorum demiş :D

coyote26 link=topic=79409.msg947262#msg947262 date=1418927718' Alıntı:
2014 model Tarım öz mibzerimizin üzerindeki KG ve AYAR tablosu yanlış ekim yaptırıyor tohum tipi iriliğine göre değişir diyenler olacaktır dane agırlıgı ve hacımden dolayı ama mevzu o degıl 1-3 kg degıl 40 AYAR da 27kg arpa atması gerekırken 20-21 kg zor atıyor AYARI 48e getırdıgımde 27kg arpayı atıyor Yanı ayar durakları yanlıs 40 ta atacagın ürün kgsini 1 durak sonra 48 ayarda yakalıyorsun Bunun sebebının lastık olcusune baglıyorum sanırım 6.50-16 lastık tablosu var uzerınde bızım lastıklerde 7.50-16 olunca halıyle az atıyor Bu durumu farkettıgım gıbı fırmayı aradım durumu bu şekilde izah ettim dönüş yapacaklarını söyledıler ama ilgilenmedıler Tekrar aradıgımda 1250 tane sattık tek sen sıkayet edıyorsun kardesım dedıler yıne ılgılenmedıler 3uncu konusmamızda cok yardımcı oldunuz ekım sezonu bıttı hala sorunumuzu cozmedınız harbı buyuk fırmasınız cok ılgılı ve alakalısınız dedım Rıca ederız dıyerek tepkı verdıler Mevzu uretmekte degıl arkasında durmakta ama gelde anlat adamlara Saglam mıbzer kalıtelı malzeme guzel ekım yapıyor ama gel gelelım mıgde bulandırıcı yanı tabloya guvenıp az tohum atmak Ayarsız kg tohum tablosu yeterınce mıgde bulandırıcı....SağlamSA Tarımhöz diyorum :D
Aynı sorun bizdede oldu 2007 ve 2011 model tarım öz 2007 ayar cetveli uyumlu 2011 de 23 kilo bugday ayarladık 16 atdı o zaman için bende aramıştım akam ne demişlerdi unuttum hazır seyret Ekim yapmış olduk deneme tarlası oldu verim yüzde 15 ile 20 az olmuştu İnş bu sene farklı gidiyor sende verim iyi olur İnş ışıkcan tarım tarımöz satıyor kazan tarımda 2011 de öyle idi satışlarda iyi satış sonrası hiç yok tarımöz de irtem havalı mibzerde 2 kere arayıp şikayet ve serviş nasıl diye sormuşlardı

şadan aysul link=topic=79409.msg947320#msg947320 date=1418936037' Alıntı:
Aynı sorun bizdede oldu 2007 ve 2011 model tarım öz 2007 ayar cetveli uyumlu 2011 de 23 kilo bugday ayarladık 16 atdı o zaman için bende aramıştım akam ne demişlerdi unuttum hazır seyret Ekim yapmış olduk deneme tarlası oldu verim yüzde 15 ile 20 az olmuştu İnş bu sene farklı gidiyor sende verim iyi olur İnş ışıkcan tarım tarımöz satıyor kazan tarımda 2011 de öyle idi satışlarda iyi satış sonrası hiç yok tarımöz de irtem havalı mibzerde 2 kere arayıp şikayet ve serviş nasıl diye sormuşlardı
ben olcup attım arpa ve yulafların ekımınde sorun yasamadım mevzuyu caktıgım için zaten yulafı sonuna kadar acıyorsun mıbzerı oyle atıyorsun anca 1 kile atıyor o zaman...bugdayda 19 kg fln gıttı tohumum ortalama Ölçme sansım olsaydı onuda denk getirirdim olmadı tek parca ve buyuk oldugu ıcın...

Yusuf abi güzel konu olmuş iyi düşünmüşsün.Bende daha önce gördüm konuyu ancak sadece yazılanları okuyabildim.Herkes yazmış bende yazayım.87 model Steyr 8073 var.İş yaparken vites değiştirmek zor oluyor.Mesela yükteyken bayırda 4 ' e atmak zor oluyor.3. viteste hızlanıp yapınca cırtlıyor normal hızdayken attığın zamanda yemiyor.Ben alıştım yükteyken yapıyorum da bu yaz cüguli çekerken bayır yerlerde 2 ile başlayıp 3 ' e çekmek zorunda kaldım biraz sıkıntılı oldu.Onun dışında orjinal koltuğu ayak bileğimi çok yoruyor tabi bu biraz da benim boydan kaynaklanıyor(1.88).Frenleri yeterli benim için ama biraz daha güçlü olabilirdi.Bir de hidroliklerin gücünden şikayetçiyim gübre falan doldururken kepçe çok saplanınca birden önleri havada bulabiliyorum orantısız bir gücü var :)

• Beğen
Tepkiler: horasanlioglu

2.5 metre çift şanzımanlı, (gübreli) uçtan yaylı balta ayak, disk markörlü, sadece ufak bir (hortum) bakımı isteyen 2. el temiz bi irtem mibzeri, 1.800 liraya buldum. Amcam 'bana alalım' dedi, tamam dedim. Ona aldık.

Melek gibi insanım.

sebazios link=topic=79409.msg950035#msg950035 date=1419633888' Alıntı:
2.5 metre çift şanzımanlı, (gübreli) uçtan yaylı balta ayak, disk markörlü, sadece ufak bir (hortum) bakımı isteyen 2. el temiz bi irtem mibzeri, 1.800 liraya buldum. Amcam 'bana alalım' dedi, tamam dedim. Ona aldık.

Melek gibi insanım.
Yeğenim benim :) bana da lazım aynı mibzerden.