traktör&ekipman itirafları.

Ynt: traktör&ekipman itirafları.

nailyetek link=topic=79409.msg950233#msg950233 date=1419700402' Alıntı:
Kasa bile şaseye ortalı değil, sağ tarafı 3 cm fazla dışar da :) Ayak dersen, olmasaymış daha iyiymiş hesabı, piston hepten problem
hmm yagmı atıyo piston o sevindilerde kronik yenilendi bizim pistonda bikaç sene daha gitsin yollarım sana bunu 1998 model

Yusuf abi şahane bir konu oldu benim john deere 5M serisine 85 M de aldığım için 5M serisi diyorum,5105M e gelirsek,ARTILARI,;yakıtı,çekişi çok iyi,hava filitresi mükemmel,kabin içerisinde kullanılan malzeme 1. sınıf,cammonrail oluşu sürüşe ayrı bi zevk katıyor,ileri geri debriajsız oluşu çok güzel,kabin sessizliği aydınlatma çok iyi,servis kolaylığı mükemmel
EKSİLERİ;sizlerinde test etme fırsatı bulduğunuz 5M in 3. vitese atarken her traktörün acemisinin 3. vitese atacam derken park frenine takmaya çalışması,takanların da park dişlisini kırması,kabininin dar oluşu,motor soğukken hidrolik kollarının çok yavaş hareket etmesi,,herhangi bi ekipmanla tarla işlerken hidrolik hassasiyet sesini kabin içerisinden duyulması,yan gergi kolları tam bir başa bela oluşu,hidrolik spool valfleri ekipman kaldırırken gayet iyi indirirken motor devirini düşürüyor olması,yarım şaseli oluşu nedeni ile traktör 1500 devirde (sedece 1500 devirde)tirtir titremesi,
geleyim benim yaşadığım en önemli konuya,pulluk ile tarla sürerken aynadaki toprağı sıyırmak için aşağıya indim bi baktım sağ taraf yan gergi kollarının bağlandığı yerden kovanı kırmış,civata gevşekliğinden süphe ettim benim şahsi fikrim bundan dı,kasko ödemedi,john deere de kusuru bende buldu,en iyi sonuç kullanıcıya yüklemek,(traktör ile tarla sürerken pulluğun taşa takılması sonucu sağ kovan kırılmış kusur bendeymiş,taşa takılan dünyada ilk traktör 5105M,ayrıca pulluğum ünlü ünlü aldım diye korkuyordum taşa takılınca kırılır diye john deere nin dökümünden sağlammış :))) ,kovan yenisi ile değişildi sonuç ne olacak bilmiyorum,bende ne dertliymişim valla..

gölge84 link=topic=79409.msg950717#msg950717 date=1419843081' Alıntı:
Yusuf abi şahane bir konu oldu benim john deere 5M serisine 85 M de aldığım için 5M serisi diyorum,5105M e gelirsek,ARTILARI,;yakıtı,çekişi çok iyi,hava filitresi mükemmel,kabin içerisinde kullanılan malzeme 1. sınıf,cammonrail oluşu sürüşe ayrı bi zevk katıyor,ileri geri debriajsız oluşu çok güzel,kabin sessizliği aydınlatma çok iyi,servis kolaylığı mükemmel
EKSİLERİ;sizlerinde test etme fırsatı bulduğunuz 5M in 3. vitese atarken her traktörün acemisinin 3. vitese atacam derken park frenine takmaya çalışması,takanların da park dişlisini kırması,kabininin dar oluşu,motor soğukken hidrolik kollarının çok yavaş hareket etmesi,,herhangi bi ekipmanla tarla işlerken hidrolik hassasiyet sesini kabin içerisinden duyulması,yan gergi kolları tam bir başa bela oluşu,hidrolik spool valfleri ekipman kaldırırken gayet iyi indirirken motor devirini düşürüyor olması,yarım şaseli oluşu nedeni ile traktör 1500 devirde (sedece 1500 devirde)tirtir titremesi,
geleyim benim yaşadığım en önemli konuya,pulluk ile tarla sürerken aynadaki toprağı sıyırmak için aşağıya indim bi baktım sağ taraf yan gergi kollarının bağlandığı yerden kovanı kırmış,civata gevşekliğinden süphe ettim benim şahsi fikrim bundan dı,kasko ödemedi,john deere de kusuru bende buldu,en iyi sonuç kullanıcıya yüklemek,(traktör ile tarla sürerken pulluğun taşa takılması sonucu sağ kovan kırılmış kusur bendeymiş,taşa takılan dünyada ilk traktör 5105M,ayrıca pulluğum ünlü ünlü aldım diye korkuyordum taşa takılınca kırılır diye john deere nin dökümünden sağlammış :))) ,kovan yenisi ile değişildi sonuç ne olacak bilmiyorum,bende ne dertliymişim valla..

Allah muhafaza o nedir öyle. Valla ben 5725 ile setten yola atlıyorum hızlı düşüyor motor ama genede banamısın demedi. Kaç defa sürerken gökyüzünü gördüm belli değil :) Bana kalırsa arka taraf ince gibi görünsede dökümü çok sağlam. Sizinki muhakkak fabrikasyon hata başka türlü açıklayamam ben. Sorması ayıp nekadara mal oldu ?

dustero link=topic=79409.msg950761#msg950761 date=1419859739' Alıntı:
Allah muhafaza o nedir öyle. Valla ben 5725 ile setten yola atlıyorum hızlı düşüyor motor ama genede banamısın demedi. Kaç defa sürerken gökyüzünü gördüm belli değil :) Bana kalırsa arka taraf ince gibi görünsede dökümü çok sağlam. Sizinki muhakkak fabrikasyon hata başka türlü açıklayamam ben. Sorması ayıp nekadara mal oldu ?
Kovan kırma olayı burada da oldu 5715 modelinde arkadan kepçe ile havuç yüklemesi yaparken

dustero link=topic=79409.msg950761#msg950761 date=1419859739' Alıntı:
yusuf abinin ve sizlerin affına sığınarak bi kaç resim atayım aslında bu başlı başına bi konuda o tarihte bana yardım edecek kimse bulamadım maalesef 4 bin tl tuttu artı 200 tl de nakliye servise traktörün götürülmesi için parça hemen geldi servis de ki arkadaşlar sağolsun 3-4 gün kadar sürdükten sonra tamir ettiler,ben amerika ya mail attım jd iç anadolu bölge sorumlusu ile konuştum telefonda he,hü tamam markadan soğumayın kem küm dedi sonuç sıfır ne araştıran oldu ne soruşturan suç bana kaldı sonu nereye varır bilmiyorum işin aslı şu bir dünya markası daha garanti süresi içerisinde olan bir arızadan dolayı ürettiği ürünün arkasında durması gerekiyordu hadi bunu da geçtim yahu hiç mi araştırılmaz bu neden böyle oldu diye ar-ge ye milyonlarca dolar harcadığını söyleyen john deere ye yakışmadı

CropMasteR link=topic=79409.msg950787#msg950787 date=1419866153' Alıntı:
Mursel gecmis olsun, kendi malimmis gibi uzuldum :( herkesin basina gelebilir
çok sağol Gürkan hocam
dustero link=topic=79409.msg950793#msg950793 date=1419867348' Alıntı:
Yan kolların takımla zorlanmasından olmuş diycem okadar zorlanmayı kaldırcak yan kol yok zaten o traktörde. Bence kesin dökümden
Süleyman yan gergi kolları dandik kullanışlı değil benim eski traktörüm tam 40 yıllıktı benim 188 lik massey ferguson yan kolu kırar,çarığı kırar,oda olmadı çarığın civatalarını sıyırırdı,dökümü kırdığı nerede görülmüş hemde 2 civatadan birden kırdı,civata gevşek desem bundan olabilir fabrikada civata gevşememasi için sıvıya batırırlar oda olmadı servis belli saat aralıklarında bunu kontrol etmesi gerekiyordu çiftçiye öyle korku salıyorlar ki elini bişeye vuramıor garanti kapsamı dışına çıkar diye,yine söylüyorum,hiç bir araştırma yapmadan kullanıcıya hata yüklemek hiç etik değil.

Mürsel abi kesinlikle doğru bir davranış değil insan sevdiği renkten soğuyor resmen. Keşke peşini bırakmasaydın abi uluortalık yerde biraz yaygara çıkarınca ister istemez hatayı kabulleniyor namussuzlar. Bizim insanımızda tövbe yarabbim gavurdan beter at bir çizik incelet hatalı ürün de. Gavurun daşaklarını altı okka yapmaya bayılıyoruz.

dustero link=topic=79409.msg950967#msg950967 date=1419889449' Alıntı:
Mürsel abi kesinlikle doğru bir davranış değil insan sevdiği renkten soğuyor resmen. Keşke peşini bırakmasaydın abi uluortalık yerde biraz yaygara çıkarınca ister istemez hatayı kabulleniyor namussuzlar. Bizim insanımızda tövbe yarabbim gavurdan beter at bir çizik incelet hatalı ürün de. Gavurun daşaklarını altı okka yapmaya bayılıyoruz.
işin aslı cahilliğimden geliyor yol yordam bilmeyince ben hayatımda sorunu sevmeyen birisiyim bayiye traktörün kusurunu anlattığımda adım pimpirikli oluyor çok inceliyormuşum falan filan herşey traktör satana kadar gerisi hikaye,valla tarla sürmeye korkar oldum inan diken üstünde tarla sürüyorum

konu için tsk konu harika. birazda biz dert yanalım zetor teknik olarak çok harika ama birde şu bizim arazide onun dilinden iyi anlayan bi usta olsa bi fren sistemine beyincik uyduramadılar bir ara 2 side çok iyi bir bakıyosun tek tutuyo bir bakıyosun sert frenler başka şükür hiç sorunumuz yok taş gibi maşallah. mc ise ula senin o hava filitresini yapan muhendise ben her gün 3 kez temizliyoruz anız sürerken çok kulak çınlatıyorum o muhendislerin birde tarımöz mimzere biraz sözüm var yahu o oku nasıl bi şekilde düşündünüz arabaya takması zulum çıkartması bi zulum zaten içini temizlemek için kol boyunun 85 cm olması gerekıyo kı temizleye bil. birde arka ayaklığı o kadarmı yuksek olur ınsan arkasında yuk alıp çıkıyo biraz el insaf ya keşke şakalak alaydık hiç olmasa o dengeli atıyo tarımöz dengelide atmıyo saygılarla ii akşamlar...

erkunttaki eksiklere başlayayım birincisi petlastan bende muzdaribim soğuk değdikçe bi yerleri çatlıyo
güya yeni nesil hava filtresi koymuşlar 450 saatte filtre gitti 600 saatte değişecekti bu pek önemli değil değişiriz
e serisinde 14..15..16 gazdaki şanzuman sesi sannedersin uçak piste iniş yapıyo
sabahları soğukken ısınana kadar fabrika bacası gibi beyaz dumanı yokmu ibreti aleme rezil eder adamı 5 dakika kesintisiz beyaz duman atar :D
oks nin her sezonda 2 kez sigorta kesmesi biraz can sıkıcı yedek sigorta dolu motor :D
yakıtında değineyim şükür yakıtından çok memnunum

ve sloganımı da eklemeden geçmiyim TARLADA HIZLI YOLDA YAVAŞ ERGUTCUYUZ ARKADAŞŞŞŞŞŞŞŞŞŞŞŞ

Biraz bende dökeyim konu için teşekkürler TD95 yolda çok yakıyor tarlada 2 ' nin 3 üyle sürmüyor her yerde dönmüyor çok Hantal ve kaba yapmışlar TN zorlanmazsa yakıtı iyi sadece vites yükseltirken kolay toplamıyor birde çok seri gidiyor

YUSUFTUYLUOGLU link=topic=79409.msg939989#msg939989 date=1417035252' Alıntı:
deutz kabini berbat..
kuyruk mili çalıştırmadan kendine serbest döner :)
sabahları çalıştıktan sonra iyice ısınana kadar verem eder..
aklıma geldikçe yazarım. .

Nasıl abi :D