traktör seçimi

Ynt: traktör seçimi

rhmgrsn link=topic=80518.msg955503#msg955503 date=1420840186' Alıntı:
opsiyon olarak ne koyuyolar mesela bn konustum ama hic opsiyon faln sormadm
Genis aynalar
Ayarlanabilir direksiyon
Asansor ceki
Kabin suspansiyonu
Agirliklar tam olsun
Calisma lambalari tam olsun
Jantlar parca olmasin
Tekerleri kesinlikle continental almayin!
Havali elektronik koltuk
...

Bakin soyle bi olay var bayi 5455 145 milyarada satar ama bos versiyonunu! Oyuzden ucuz diye hemen atilmayin opsiyonlari tam olan full traktor alin herzaman. 3 5 milyar dan kacip pisman olmayin.

Tumosan66 link=topic=80518.msg955556#msg955556 date=1420870175' Alıntı:
Genis aynalar
Ayarlanabilir direksiyon
Asansor ceki
Kabin suspansiyonu
Agirliklar tam olsun
Jantlar parca olmasin
Havali elektronik koltuk
...
herşeyi anladımda tekerleklerin neden contınental olmayışını anlayamadım.michelan olmuyorsa ikinci contınentaldir.valla traktör 9 yaşına girdi saati 7000 oldu nerdeyse ve tekerler üstünde gelen tekerler.marka continental gerisini siz düşünün.arka tekerleri degiştirdik onuda sag tekerin üzerinde inik yürüdükte lastık yarıldı yoksa 2 sezon daha rahat giderdi.istterseniz çıkarttıgımız lastıklerin fotosunu tabılırım

Tumosan66 link=topic=80518.msg955556#msg955556 date=1420870175' Alıntı:
Genis aynalar
Ayarlanabilir direksiyon
Asansor ceki
Kabin suspansiyonu
Agirliklar tam olsun
Jantlar parca olmasin
Havali elektronik koltuk
...

şu saydgın şeyler içinde kabin süspansiyonu hariç ben opsiyon göremiyorum
daha dogrusu bunlar olması gerekenler ama saolsun firma alışmış çiftçiyi kandırmaya
utanmasalar demekki elektirik tesisatını falan da sökecekler
bellimi olur birkaç yıl sonra jantlar ve lastiklerde opsiyon olur ek ücret vermeyene jantsız lastiksiz traktör satarlar millette keklik gibi almaya devam eder
neymiş kaliteymiş konformuş
sanki traktör bedava
hem 150bin para ver hem ayna lamba agırlıklar asansör çeki ve koltuk opsiyon olsun
allah akıl fikir versin üretenede satanada alanada

arapörenli link=topic=80518.msg955565#msg955565 date=1420873451' Alıntı:
herşeyi anladımda tekerleklerin neden contınental olmayışını anlayamadım.michelan olmuyorsa ikinci contınentaldir.valla traktör 9 yaşına girdi saati 7000 oldu nerdeyse ve tekerler üstünde gelen tekerler.marka continental gerisini siz düşünün.arka tekerleri degiştirdik onuda sag tekerin üzerinde inik yürüdükte lastık yarıldı yoksa 2 sezon daha rahat giderdi.istterseniz çıkarttıgımız lastıklerin fotosunu tabılırım
Iki tane sifir traktor aldik ikisindede continenlktal geldi. 5450 ve 5455 sans buya ikisininde tekerlerinde yarilmalar oldu hemde 200 saat demeden! Rapor tutuldu firmaya iletilde neymis kullanici hatasiymis. Ulan ayni tarlada 3 tane 3105 daha calisiyo onlarda kullanici hatasi yokta bunlardami var tesadufe bak sen!
YAVUZ_13 link=topic=80518.msg955568#msg955568 date=1420875920' Alıntı:
şu saydgın şeyler içinde kabin süspansiyonu hariç ben opsiyon göremiyorum
daha dogrusu bunlar olması gerekenler ama saolsun firma alışmış çiftçiyi kandırmaya
utanmasalar demekki elektirik tesisatını falan da sökecekler
bellimi olur birkaç yıl sonra jantlar ve lastiklerde opsiyon olur ek ücret vermeyene jantsız lastiksiz traktör satarlar millette keklik gibi almaya devam eder
neymiş kaliteymiş konformuş
sanki traktör bedava
hem 150bin para ver hem ayna lamba agırlıklar asansör çeki ve koltuk opsiyon olsun
allah akıl fikir versin üretenede satanada alanada
Valla ister opsiyon olarak gorun ister standart bunlar olan seyler. Ben traktor alacak arkadasi bilgilendirmek icin yazdim . Sanki massey bayisiymisim gibi konusmussununuz ama yanlis dusunmussunuz . Ben sadece kullanici olarak arkadasa bilgi verdim okadar. Biz simdi akilsizmi olduk bunlari alip kullaniyoruz diye? Tavisyeniz nedir akilli olarak?!

UÖZKAN.77 link=topic=80518.msg955573#msg955573 date=1420876348' Alıntı:
kuş serisinde doğan/şahin.. sağ dış aynayı senelerce opsiyon diye ek ücretle satmadılar mı millete:)
dostum işte bende bunu diyorum mazemeden çalmak sonra çaldıgı mazemeyi tekrar parayla satmak bence saçmalık
ve tofaşların bu kuş seriisi üretildigi yıllarda hep yüksek fiyatla satıldı
1 doganla 2 renault alınıyordu 90lı yıllarda
allahtan tofaş almak bana ve aileme nasip olmadı :)

Tumosan66 link=topic=80518.msg955577#msg955577 date=1420876822' Alıntı:
Valla ister opsiyon olarak gorun ister standart bunlar olan seyler. Ben traktor alacak arkadasi bilgilendirmek icin yazdim . Sanki massey bayisiymisim gibi konusmussununuz ama yanlis dusunmussunuz . Ben sadece kullanici olarak arkadasa bilgi verdim okadar. Biz simdi akilsizmi olduk bunlari alip kullaniyoruz diye? Tavisyeniz nedir akilli olarak?!
olayı şahsileştirme
ben genele konuştum sadece tesadüfen bu opsiyon dediginiz şeyleri siz saydıgınız için sizden alıntı yaptım
ayrıca akıl ölçer kullanmıyoruz kim akıllı kim degil gibi bir ayrım yapmıyorum
tavsiye ve ya öneri dersen işte o konuda fikrim şudur
traktörü alırken herşeyi ful olmak üzere fiyat alır ım birde ful olmadan fiyat alırım
hatta 2 farklı bayiden bu fiyatları alırım hatta farklı bayilerden farklı kişilere fiyat aldırıım sonrada fulünü ful olmayan fiyat üzeirnden pazarlık yaparak alırım
bu ekstra bir akıl degildir sadece hesaplı davranıp hesaplı yaşamaktır
işin komigi rengi kırmızı diye tav olan bile var
bazı arkadaşlar kırmızı olsun 5 fazla olsun diyor bende şunu diyorum kırmızının üstüne 1 kat daha kırmızı boya çekseler yinede degişmez fikirlerim ve buna benzer uygulamalar yapan tüm firmalar içinde aynı duyguları besliyorum
olayın mf de patlamasının sebebine gelirsek şuanda hali hazırda piyasada fiyatı yüksek olupta mazemeden çalıp bunları tekrar parayla satan firmalar içinde mf lider buyüzdende haliyle konu mf üzeirnde yogunlaşıyor bende leştirimi mfye yapıyorum buyüzden
ama bu demek degilki sadece mfye eleştiri yapacagım gibi bir algı olmasın
hangisi bunu yaparsa onuda eleştiririm rahatlıkla.

birşey sorayım
sen şunu diyebilirmisin
mf mazemeden çalıyor çaldıgınıda tekrar parayla satıyor ama dyna şanzuman kullanıyor :)
çalıyor ama yol yapıyor gibi birşey olur bu :)

Tumosan66 link=topic=80518.msg955577#msg955577 date=1420876822' Alıntı:
Iki tane sifir traktor aldik ikisindede continenlktal geldi. 5450 ve 5455 sans buya ikisininde tekerlerinde yarilmalar oldu hemde 200 saat demeden! Rapor tutuldu firmaya iletilde neymis kullanici hatasiymis. Ulan ayni tarlada 3 tane 3105 daha calisiyo onlarda kullanici hatasi yokta bunlardami var tesadufe bak sen!Valla ister opsiyon olarak gorun ister standart bunlar olan seyler. Ben traktor alacak arkadasi bilgilendirmek icin yazdim . Sanki massey bayisiymisim gibi konusmussununuz ama yanlis dusunmussunuz . Ben sadece kullanici olarak arkadasa bilgi verdim okadar. Biz simdi akilsizmi olduk bunlari alip kullaniyoruz diye? Tavisyeniz nedir akilli olarak?!
oda senin şansızlıgın.belkide motor ve lastık yıllarca yattı sonra ülkemize sıfır diye kakaladılar.biz onlara ggöre kandırılmaya müsayıtız çünkü onların yıllar önce kullandıgı motorları yıllarca bize yeniymiş gibi lanse ettıler

arapörenli link=topic=80518.msg955622#msg955622 date=1420883679' Alıntı:
oda senin şansızlıgın.belkide motor ve lastık yıllarca yattı sonra ülkemize sıfır diye kakaladılar.biz onlara ggöre kandırılmaya müsayıtız çünkü onların yıllar önce kullandıgı motorları yıllarca bize yeniymiş gibi lanse ettıler
Orasi sans artik. Ama cevremden tek bi kisiye ne continental aldiriyorum nede kullaniyorum artik elimin uzandigi yere kadar kullandirmam o markayi.

YAVUZ_13 link=topic=80518.msg955587#msg955587 date=1420878356' Alıntı:
dostum işte bende bunu diyorum mazemeden çalmak sonra çaldıgı mazemeyi tekrar parayla satmak bence saçmalık
ve tofaşların bu kuş seriisi üretildigi yıllarda hep yüksek fiyatla satıldı
1 doganla 2 renault alınıyordu 90lı yıllarda
allahtan tofaş almak bana ve aileme nasip olmadı :)
olayı şahsileştirme
ben genele konuştum sadece tesadüfen bu opsiyon dediginiz şeyleri siz saydıgınız için sizden alıntı yaptım
ayrıca akıl ölçer kullanmıyoruz kim akıllı kim degil gibi bir ayrım yapmıyorum
tavsiye ve ya öneri dersen işte o konuda fikrim şudur
traktörü alırken herşeyi ful olmak üzere fiyat alır ım birde ful olmadan fiyat alırım
hatta 2 farklı bayiden bu fiyatları alırım hatta farklı bayilerden farklı kişilere fiyat aldırıım sonrada fulünü ful olmayan fiyat üzeirnden pazarlık yaparak alırım
bu ekstra bir akıl degildir sadece hesaplı davranıp hesaplı yaşamaktır
işin komigi rengi kırmızı diye tav olan bile var
bazı arkadaşlar kırmızı olsun 5 fazla olsun diyor bende şunu diyorum kırmızının üstüne 1 kat daha kırmızı boya çekseler yinede degişmez fikirlerim ve buna benzer uygulamalar yapan tüm firmalar içinde aynı duyguları besliyorum
olayın mf de patlamasının sebebine gelirsek şuanda hali hazırda piyasada fiyatı yüksek olupta mazemeden çalıp bunları tekrar parayla satan firmalar içinde mf lider buyüzdende haliyle konu mf üzeirnde yogunlaşıyor bende leştirimi mfye yapıyorum buyüzden
ama bu demek degilki sadece mfye eleştiri yapacagım gibi bir algı olmasın
hangisi bunu yaparsa onuda eleştiririm rahatlıkla.

birşey sorayım
sen şunu diyebilirmisin
mf mazemeden çalıyor çaldıgınıda tekrar parayla satıyor ama dyna şanzuman kullanıyor :)
çalıyor ama yol yapıyor gibi birşey olur bu :)
mfnin bi dynası var zaten.oda zaten16+16 yada 24+24 vitesin yarı otomatık ve tam otomatık hali.o vites sayısı hemen hemen tüm motorlarda var ve o şanzumanda var farklı isimler altında.ben dynaya degıl vites seçeneginin çok oluşuna bakarım.bu konuda same deutz jd zetor vs firmalar bu konuda ii.birde traktörün traktör olabılmesi için kendi motorunu üretmesi lzmki adına yakışır hazlar versin.sakın bunuda mf düşmanlıgı fln algılamayın.herkesin zevki farklı.kırmızı olsun 5 kuruş fazla olsun dersem bende same derim.umut abimde zetor der.herkes kendinin hoşlandıgı traktörü söyler

Tumosan66 link=topic=80518.msg955626#msg955626 date=1420883806' Alıntı:
Orasi sans artik. Ama cevremden tek bi kisiye ne continental aldiriyorum nede kullaniyorum artik elimin uzandigi yere kadar kullandirmam o markayi.
bende senin aksine contınentalden başka marka önermiyorum.ama paranız varsa michelan alın yoksa contı diyorum.mertçe şunuda söylim bizim arka lastıkler yarıldı radıal contınentaldi.tanıdık lastıkçiye lassa sorduk radıal çok geldi prası bizde şamrelli lastık taktık maddi durumdan dolayı ki contınentali hiç alamazdık

rhmgrsn link=topic=80518.msg955657#msg955657 date=1420889141' Alıntı:
6060 sira bagimsiza buyuk gelmezmi 3 sira bicermi acep
Orasını bilemem ancak ben baya kullandım T6040. 17. yol vitesi, hidrolik süspansiyonu, devir sabitleme, otomatik şanzıman ağır makine ile çalışırken uygun vites ayarlama (ÖRN zorlanmaya başladımı biraz devirir düşürür ardından vites düşürür) yakıt açısından çok az yakıyor kesinlikle tavsiye edebileceğim bir makine...

ORION link=topic=80518.msg955808#msg955808 date=1420908885' Alıntı:
Orasını bilemem ancak ben baya kullandım T6040. 17. yol vitesi, hidrolik süspansiyonu, devir sabitleme, otomatik şanzıman ağır makine ile çalışırken uygun vites ayarlama (ÖRN zorlanmaya başladımı biraz devirir düşürür ardından vites düşürür) yakıt açısından çok az yakıyor kesinlikle tavsiye edebileceğim bir makine...
sahibinden var bi tane on pto faln var 2011 model 150 yazmislar
6060 ile arasinda ne kadar fark var