Traktörden anlayan ve STEYR kullanan arakdaşlar yorumunuz nedir

https://www.sahibinden.com/ilan/is-...-model-orjinal-boya-styer-768-461557156/detay

Bu traktör sizce nasıl arkadaşlar ustasına bir biline baktırmadan yorum yapmak elbetteki zor fiyat ve görünüş olarak verdiği hissiyat kullanan traktörden anlayanların tavsiyesi alırken bakarken yapmamız gerekenler model fiyat pazarlık oranları ne kararda ne arada olmalı
yapılacak işe gelince en fazla 100 dönüm yer sürecek yıllık toprak yapısı tavını yakalarsak yumuşak ama tarlalar dik rampalı olanlarda var sökülecek boz tarlalarda var süreceğim tarlalarda dik yerlerde 240 lar bayılıyor 480 ler aynı; kolu kaldırmak indirmek gerekiyor tezeği ters deviremiyor inerken sıkıntı yok::) 3lü 10 numara pulluk iş görür kanatimce sizin görüş ve fikirleriniz nedir ceyhanda kime gider gösteririz forumda yardımcı olacak birileri varmı o civarlardan saygılar

• Beğen
Tepkiler: mustafabalkes
82 modeldir bu buyuk ihtimal. hidrolik damper cıkısı ya yok yada tekli tam gözükmuyor. catlak patlak yoksa eger bir yerinde 100 dönüme fazla bile gelir o dediğin üçlü pulluğu ucurur . gucludur ama agırdır arada bir kara duman atar hava filitresini temizlersin gecer. benim karsılastıgıum problemi söyleyim hidroliği kaldırınca pompa basmaya hala devam ediyor zorluyor kolu az bişe geri dusurmeyi unutursan tarlaya gidene kadar kesin hidroliğin contası yada borusu patlıyor. ayar yaptırıyorsun buseferde pulluk yere değiyor. yıldırdı beni. ustasıda azdır..

3 kez motor şanzıman topladım, 8073 buçuk vites kiti taktım, pullarına kadar sayarız.
Hidrolikler çok sağlamdır, 3 12 pulluk çeker.Yol yakıtı uygundur, 240 kadar yakar.Kuyruk mili çeşitleri çoktur.Çok sıkıştırırsan özellikle balye makinesinde biraz hararet sıkıntısı olabilir, silaj makinesinde rahattır.Motor durumuna göre 12 15 arası fiyatları var, yedek parça fiyatları uygundur.İkinci el motor incik boncuk masraf açabilir fakat 0 gibi toplasak 10 000 liradan fazla masraf açmaz.

yakıtı,çekişi, kuyruk mili, direksiyonu ara işlerde vs muazzam güzeldir hele ki hidroliği 1 traktör eder bosh markaydı galiba,
bana göre tek sıkıntısı motoru az yaktığı kadarda düzenli bakım ister sıcak bölgelerde hararet yapabilir nedeni sıcak bölgelerde antifriz ihmal edilir bu yüzden soğutma sistemi korozyonla kaplı olur ve özelliğini azalmıştır, suyuna düzenli antrifriz konulmuş olan bi traktör al termostaını 87 den 65 e çevir radyatörünüde orjinali 4 gözlüdür 5 gözlüye çevir (500 tl civarında) hararet sorunuda çözülür

bu arda motorunun rektefiyesi motor bölünmeden gerçekleşebilir ve 3 bin tlye gerçekleşir çakma gömlek değil değişen gömlektir.

yakıtı,çekişi, kuyruk mili, direksiyonu ara işlerde vs muazzam güzeldir hele ki hidroliği 1 traktör eder bosh markaydı galiba,
bana göre tek sıkıntısı motoru az yaktığı kadarda düzenli bakım ister sıcak bölgelerde hararet yapabilir nedeni sıcak bölgelerde antifriz ihmal edilir bu yüzden soğutma sistemi korozyonla kaplı olur ve özelliğini azalmıştır, suyuna düzenli antrifriz konulmuş olan bi traktör al termostaını 87 den 65 e çevir radyatörünüde orjinali 4 gözlüdür 5 gözlüye çevir (500 tl civarında) hararet sorunuda çözülür

bu arda motorunun rektefiyesi motor bölünmeden gerçekleşebilir ve 3 bin tlye gerçekleşir çakma gömlek değil değişen gömlektir.

hatta derlerki rektefe tarlada bile yapılabilir

bilgi ve yorumlarınız için tşk. birde ferguson 148 le kıyaslama yaparsak hemen hemen para olarak aynı civarda seyrediyor piyasası yakıt konusunda daha üstünlüğü var yalan yok sağlamlık ve diğer mekanik teknik konularda başabaşmı giderler yoksa biri geride kalırmı ingiliz ispanyol olayı var birde

Bizde 3 aydır 82 model 768 kullanıyoruz alırken 4. viteste ötme yapıyordu usta almayın demişti ama biz dinlemedik aldık şimdi 2 den 3 atarken vites karıştırıyor.Onun haricinde sıkıntısı yok şu sıcakta 10 saat sanrafüjde çalışıyor hararet sıkıntısı olmuyor en büyük avantajı yakıtın az olması.

yok sadece en kralı 80/100 dönüm yer sürer 3lü 10 no ve ekim ekipmanları işi için 135 likte iş görür bu kadar yer için arazilr genelde yamaç dik inişin birde çıkışı e arkada ekipmanda olunca saçbaş yoldurmasın keşke dedirtmesin arayışım

• Beğen
Tepkiler: Akifİnanç68
Faso fisoya gerek yok işinizi rahatlıkla görebilecek bir traktör.Steyr'in biraz dilinden anladıktan sonra yapamayacağınız iş olmaz.Bizim bundan önceki traktörümüz 768'di.Ben onun zamanına tam yetişemedim ama 800 dekar yer işliyordu.Varın yapın hesabını.Size tavsiyem temiz bir tane denk düşürün size çok motorluk yapacaktır.