Traktörle romorklu-romorksuz rampa nasıl inilir ?

Arkadaşlar bugun denedim traktör yokuş aşagı inerken alt çekiye alınca daha çabuk duruyor bizim burası ova oldugu için pek işimiz olmadı ama mümkün oldugunca bayırda inerken alt çeki kullanın ve kısa olsun hatta üst çekiyi alta takıp kullanabilirsiniz

bir ayağım debriyajda bir ayağım frendeydi basarak iniyordum ama romork resmen itiyordu arkadan son devirleri buldu motor az kaldı rampanın bitmesine traktör benim kontrolume girdi
Ben de küçükken debriyaj fren ile indim ilk, zor aldım virajı. Bir daha tövbe. 1. Vitese tak, frene hafif basarak yavaşlatın yeter. Başka şeye gerek yok.

İnişte debriyaja basma yapılacak en son şeylerden, boş vitesle inmek gibi aynen. Fren katiyen para etmez. Kesinlikle uzak durun. Frene basılacaksa da debriyajsız ufak ufak basılmalı. Arkadaki yük ağır ise bir daha zor toplanır traktör

Herkes bildigini paylasmis.romork alt cekide olmalı,yüke ve rampaya gore romorkun frenleri aktif hale getirilmeli.motor seri vitesin en dusugune alinarak ve frenleyerek inilmeli,romork traktoru kovalamaya basladikca vites yukseltilmeli.VE BURASI ONEMLI kendi deneyimimdir eger traktorunuz kabinli klimaliysa klimayi aciniz kesinlikle yardimci oluyor

Böyle inişlerde en iyisi kahverengi pantolon giymek :)

• Beğen
Tepkiler: Black.Boyss.37