Traktöründe Euro dizel kullanan varmı?yakıt tüketimi ve çekiş nasıl etkilendi?

Ynt: Traktöründe Euro dizel kullanan varmı?yakıt tüketimi ve çekiş nasıl etkilendi?

ERkuntta 10 numara yağ yaktık hiç bir problem olmadı, kırsal mazot yaktık motor mavi duman attı şimdi euro dizel kullandık motor düzeldi.demek ki petrollerde sahtekarlık hat safhada şimdi mazotlara nasıl güveneceğiz bunları test edmenin basit bi yolu bi ölçüm cihazı yokmu?

Ynt: Traktöründe Euro dizel kullanan varmı?yakıt tüketimi ve çekiş nasıl etkilendi?

simyam link=topic=23786.msg274622#msg274622 date=1273490472' Alıntı:
ERkuntta 10 numara yağ yaktık hiç bir problem olmadı, kırsal mazot yaktık motor mavi duman attı şimdi euro dizel kullandık motor düzeldi.demek ki petrollerde sahtekarlık hat safhada şimdi mazotlara nasıl güveneceğiz bunları test edmenin basit bi yolu bi ölçüm cihazı yokmu?
işin ucunda tatlı kar var.mazot 3 lira.diğer yakıtlar 2 lira.arada 1 lira var.haftada bir tanker 20 ton mazot satan istasyonun normal karı 20 ton mazot 60 000 tl.%10 dan normal kar 6000 tl.bir tankerin içine içine 8 ton 10 numara yağ kaktırsa kimsenin ruhu duymaz ,8000 lira kar eder.kalan 12 ton mazottan da zaten %10 kazanıyor.8 000 kaçaktan 3500 de normal kar.eder.11 500.kar güzel olunca birde veresiye yazar.çiftçi ali efendi nasılsa s..e s..e ödeyecek.kaçak girdi mi kar ikiye katlıyor.

valla hesabı iyi yapmak lazım yag ve ucuz pis mazot yakıpta pompayı bozmak mı daha karlı temiz mazot kullanmak mı daha karlı.. biz temiz mazot kullanıyoruz bizim için en karlısı bu.. hatta arada bir katkıda atarız enjetörleri temizlemek için motor sorunsuz calışır çekiş maximum olur.. 640 fiatı 24 yasında sattık daha pompasını söktürmedik .. hele bu turbo dizellerin pompaları hiç söktürülmeye gelmez.. ayar tutturamaz her usta.. ustasını bulmak zor..

biz katkısız 10 numara yağ kullandık biz traktörü su pompasında çok çalıştırdık allaha şükür bi sorunumuz olmadı biraz sesi inceleşiyo ama sorun çıkmadı

burda 10 numara yağı mersedes axsor kamyonda kullanıyorlar volksvagen in yolcu taşıyan münübüslerinde kullanıyorlar new holland 7030 da kullanıyorlar bi sorun olsa bu arabalarda kullanmazlar sanırım

ramazanpullu link=topic=23786.msg274956#msg274956 date=1273608666' Alıntı:
burda 10 numara yağı mersedes axsor kamyonda kullanıyorlar volksvagen in yolcu taşıyan münübüslerinde kullanıyorlar new holland 7030 da kullanıyorlar bi sorun olsa bu arabalarda kullanmazlar sanırım
ona kalırsa mercedes travego ve neoplan otobüslere teneke teneke koyduklarına kaç defa şahit oldum oap*-s

alim1903 link=topic=23786.msg274996#msg274996 date=1273657956' Alıntı:
ewet ucuza geliyo şu an fiyatını bilmiyorumda 2tlnin biraz üstündedir

ozaman neden yağla alışan traktör yapmıyorlar hala pompayı ona göre ayarlasınlar 10 numara ya doldurup çalışsın çifçi.. :)

ceya023 link=topic=23786.msg275009#msg275009 date=1273663504' Alıntı:
ozaman neden yağla alışan traktör yapmıyorlar hala pompayı ona göre ayarlasınlar 10 numara ya doldurup çalışsın çifçi.. :)
yapmaya gerek yok zaten çalışıyo ama karbondioksit salınımı fazla o yüzden yasak fazla duman attığını görsünler polis amcalar yazarlar hemen cezayı.zaten bi kaç varil alıcaz hem mazotdan biraz kalın o yüzden mazota bakarakda az yakıyo

alim1903 link=topic=23786.msg275017#msg275017 date=1273664396' Alıntı:
bu arada babam geçen bir teneke almış 18lt 38tl ye hesabını siz yapın
o tenekeler biraz eksik oluyor.
ceya023 link=topic=23786.msg275009#msg275009 date=1273663504' Alıntı:
bizden başka 80 kr. luk mazotu 3,10 a satan devlet var mı.türkiye için özel 10 numara yağla çalışan araç mı üretsinler.
bu küresel bir sorun olsa çözerler.bu insani bir sorun.bu çiftçinin belini kıracaklar öyle yada böyle.

ali_kockaya link=topic=23786.msg275020#msg275020 date=1273669658' Alıntı:
o tenekeler biraz eksik oluyor. eksik değil açık almışlar varilden tenekeye boşaltmışlar.dediğin gibi çif
çinin belini bükecekleri kalmadı bükdüler bile çifçinin kaldırdığı ürün borcunu kapatmaya yetmiyo bu nasıl bi işdir kazananda büyük yapan kazanıyo

walla ben turbo dizel motora cok zararı olacagını düşünüyorum.. ben kullanmam.. kullananında kendi secimidir artık..çifçinin hali perişan zaten bide traktörü revizyona mı soksun pompayımı söktürsün :) benim hesabıma gelmiyo

Bu konuyo ben açmıştım.bütün metinleri okudum.Ama hala euro dizelle kırsal motorinin farkını anlayamadım.bilen varsa hele bir anlatsın..

ali abi ben hep euro dizel kullanıyorum.. ekmek dostu biri 55 kısmet aldı erkunt traktör eleman kesti mazottan dolayı farkı burda dıyebılırım abi. . . . .

AKGÜN43 link=topic=23786.msg310582#msg310582 date=1290973336' Alıntı:
ali abi ben hep euro dizel kullanıyorum.. ekmek dostu biri 55 kısmet aldı erkunt traktör eleman kesti mazottan dolayı farkı burda dıyebılırım abi. . . . .
bunun dışında sadece havayı kirletmemek için mi fazla para ödeyecez.yoksa trakötün gücüne katkısı olacak mı..ben kırsal kullanıyorum.

TT 55 link=topic=23786.msg310585#msg310585 date=1290973475' Alıntı:
bunun dışında sadece havayı kirletmemek için mi fazla para ödeyecez.yoksa trakötün gücüne katkısı olacak mı..ben kırsal kullanıyorum.

abi sesi bile başka çıkıyo zaten subat sonrası kırsal yok. . . bız yağda kullanamayız . . . artık. . . çekişi bile farklı abi. . . . istersen bi dene. . . .

depo bir boşalmadı.boşalsa euro koyacam aklımda.işler bitti.hergün bir bahane bulup traktöre biniyorum.sanki kokluyo mazotu.bitmiyor.keşke alınca ilk baştan euro koysaydım.umarım bağzı hassas ayarlar bozulmamıştır.çünkü üniversalden bilirim.10 numara yağ doldurup mazota dönünce acaip mazot yakıyor.galiba enjektör memeleri genişliyor.aynı şey kırsal kalın euro ince.çok yakabilir.

TT 55 link=topic=23786.msg310593#msg310593 date=1290973865' Alıntı:
depo bir boşalmadı.boşalsa euro koyacam aklımda.işler bitti.hergün bir bahane bulup traktöre biniyorum.sanki kokluyo mazotu.bitmiyor.keşke alınca ilk baştan euro koysaydım.umarım bağzı hassas ayarlar bozulmamıştır.çünkü üniversalden bilirim.10 numara yağ doldurup mazota dönünce acaip mazot yakıyor.galiba enjektör memeleri genişliyor.aynı şey kırsal kalın euro ince.çok yakabilir.

abi ilk traktör yakıyo ya ilk aldığımız gün opetten aldım. . . depo fulledım 71 ltremi ne alıyo galıba. . . traktör 150 saate kadar iyi yaktı ama suan maşşalahı var kokluyor resmen