Traktöründe Euro dizel kullanan varmı?yakıt tüketimi ve çekiş nasıl etkilendi?

Ynt: Traktöründe Euro dizel kullanan varmı?yakıt tüketimi ve çekiş nasıl etkilendi?

ben daha 37 saat teyim.50 saatlik ilk bakıma gidecem.servis 30 km uzak.bu yolculuk soğuk kış aylarına denk gelmesin diye traktörü biraz fazladan kullanıyorum saat doldurmaya .havalar güzel ya.yani müsriflikten değil.

Ynt: Traktöründe Euro dizel kullanan varmı?yakıt tüketimi ve çekiş nasıl etkilendi?

TT 55 link=topic=23786.msg310597#msg310597 date=1290974511' Alıntı:
ben daha 37 saat teyim.50 saatlik ilk bakıma gidecem.servis 30 km uzak.bu yolculuk soğuk kış aylarına denk gelmesin diye traktörü biraz fazladan kullanıyorum saat doldurmaya .havalar güzel ya.yani müsriflikten değil.
ne zaman aldın traktörü hiç kullanmadınmı :D

TT 55 link=topic=23786.msg310597#msg310597 date=1290974511' Alıntı:

abi servis ayağına gelıyo:) traktörü alıp gtryrlar kamyonetle:) istersen sende git yanında. . . bende dün yağını değiştirrdim. . . şanzuman yağı eksıkmış ve filtre falan takım tamamlandı 200 tl bayıldım:)))) traktör garantiden çıktıda diğer tt 55

AKGÜN43 link=topic=23786.msg310600#msg310600 date=1290974681' Alıntı:
abi servis ayağına gelıyo:) traktörü alıp gtryrlar kamyonetle:) istersen sende git yanında. . . bende dün yağını değiştirrdim. . . şanzuman yağı eksıkmış ve filtre falan takım tamamlandı 200 tl bayıldım:)))) traktör garantiden çıktıda diğer tt 55
ben tekif ettim servise kabul olmadı. 500 tl lik çamaşır makinasının servisi eve geliyor.ama traktörün ki olmuyor.zaten sarf malzemeleri garantiye girmiyor sanırım.100 tl lik bakım seti alnıp yağlar filtreler değişiyormuş.

TT 55 link=topic=23786.msg310602#msg310602 date=1290974981' Alıntı:
ben tekif ettim servise kabul olmadı. 500 tl lik çamaşır makinasının servisi eve geliyor.ama traktörün ki olmuyor.zaten sarf malzemeleri garantiye girmiyor sanırım.100 tl lik bakım seti alnıp yağlar filtreler değişiyormuş.

abi öle servisin ben. . . . bayıye bıldırcen abi. . . ayağına kadar gelmeli. . . benım hid.pompası patladı slaj biçerken traktör tarladı kaldı ve tralada değiştrdi servis pompayı. . . ayrıca bakım için geldi 250 saattede servis götürcek yani. . .

en ufak arızada gelmesi lazım bide servis yaptığı her km için para alıyo onlar için avantajlı ama nedense gelmeyi kabul etmemiş

bizde 266da normal mazot kullanıyoruz bi ara ucuz diye bi mazot aldık motorun canını alıyodu mazot filtresini şişirdi sonra daha kaliteli mazot almaya başladık..kamilkoç firmasının otobüslerinide ankara ata sanayii sitesinde gece 10 numara yağ doldurduklarına defalarca şahit oldum..

debriyajın pimi düştü .çağırdım.geleceklerdi.sonra kendim yaptım. birgün depoyu fullettimeve geldim.bizim mazot aka aka gelmiş.bir baktım deponun kenarındaki kelepçeden akıyor.aradım.50 saatlik bakıma geldiğinde yaparız dedilerdur sen ben bunu new holland ın sitesindeki mail adresine yazayım..

cubuklu06 link=topic=23786.msg310610#msg310610 date=1290975503' Alıntı:
bizde 266da normal mazot kullanıyoruz bi ara ucuz diye bi mazot aldık motorun canını alıyodu mazot filtresini şişirdi sonra daha kaliteli mazot almaya başladık..kamilkoç firmasının otobüslerinide ankara ata sanayii sitesinde gece 10 numara yağ doldurduklarına defalarca şahit oldum..
otobüscülerin mazot yaktığını gören varmıki otobüs sahibinin oğlu bu 10 numara yağı 3-4 yıl önce kullanmaya başlasaydık kapımızda 2 tane daha trevogo olurdu demişti bizde çok kullanıyoruz 10 numara yağ ve ucuz mazot.10 numara yağ motoru öldürüyo diyolar doğrudur o motoru öldürene kadar ben traktör parası kazanırım.10 numara yağ mazotdan kalın olduğu için yakıtı düşüyo

TT 55 link=topic=23786.msg310611#msg310611 date=1290975610' Alıntı:
debriyajın pimi düştü .çağırdım.geleceklerdi.sonra kendim yaptım. birgün depoyu fullettimeve geldim.bizim mazot aka aka gelmiş.bir baktım deponun kenarındaki kelepçeden akıyor.aradım.50 saatlik bakıma geldiğinde yaparız dedilerdur sen ben bunu new holland ın sitesindeki mail adresine yazayım..

abi ben olcam o traktörü götürür bırakırım. . . . öle şeymi olur . . hani malının arkasındaydılar????? şikayet etcen abi gelmek zorunda yani. . .

kayseride ileri gelen otosbüs firmaları hep 10 numara yağ kullanıyo neoplan lara fln.her depoda 300 450 TL varan fark oluyo diyo motorlara zararda vermiomuş hic bişe oolmazmış. Sadece icindeki oktan oranı farklıymış.. :S :S

dastan66 link=topic=23786.msg310669#msg310669 date=1291017881' Alıntı:
kayseride ileri gelen otosbüs firmaları hep 10 numara yağ kullanıyo neoplan lara fln.her depoda 300 450 TL varan fark oluyo diyo motorlara zararda vermiomuş hic bişe oolmazmış. Sadece icindeki oktan oranı farklıymış.. :S :S

peki siz mf 5460 için euro dizel mi kullanıyosunuz

TT 55 link=topic=23786.msg310786#msg310786 date=1291048513' Alıntı:
istersen çekip geleyim.

sıfır alırken çeker abi şimdi ne gerek var:D kuru kuru fotomu olur:) hem sımdı kuyruğu yamuk falan deriz kutlayam derizzz:)