TRAKYA DA BUĞDAY EKİMİ

Evet tavsiye ettim şöyle açıklayayım.o zaman lüleburgazda çetin tarım var Hüseyin çetin.satın almış olduğum tohumların parasını ödemeye gittiğım de sohbet esnasında kesinlikle denenmeli demış ti. Kendisi ziraat mühendisi.ayrıca yurt dışına fuarlara giden biri.piyasayı ve çiftçiliğı iyi biliyor.ordan duyduğum için tavsiye ettim.durum bundan ibaret.

Ben de bu sene quality tohumunu Hüseyin Abi'den aldım, kısmetse yakında ekimini yapacağım. Diğer buğdayım da delebrad2. Artık hasat zamanı bilgileri paylaşırım. teşekkürler.
kolay gelsin...

• Beğen
Tepkiler: Alexander
Buğday ekimini pazar günü tamamladım arkadaşlar, yarın ve sonrası Trakyada yağmur söylüyor hava durumu. İş yoğunluğu sebebi ile fotoğraf ve video çekemedim, sadece mibzerin temizliği sırasında şu 3 fotoğrafı çektim. Nadaslar Allah kerim. Herkese bol ve bereketli bir sezon dilerim.

d9713db295017736e05d1319b991165a.jpg

9b733e3cc5205528e55dcced9f82dff6.jpg

dab93933e393d5bdf905408faa82dde5.jpg

3e6dd11b4cbcfda878dda821316fd32c.jpg

Biz 4 parmak dahi giremiyoruz tarlalarda ayakkabi girecek kadar çatlaklar var bakalim cuma yağmuru ne kadar etkilicek eğer 1 karış işlese hemen hazirliyip ekicez gübre mazot tohum ekipman yağlandi motor hazır hepsi tetikteyiz ve beklemedeyiz..
Hadi hayırlısı Gürcan, an itibariyle yağmur atıştırmaya başladı. Tavsiyem bu yağış ardından ilk fırsatta geciktirmeden ekmeye bak.

• Beğen
Tepkiler: Gürcan Koç
Balıkesirde yağmur yok hep yağmurlu gösteriyor ama yağmıyor.Arpa hasadından sonra pulluk çekip bıraktım.Sürmeyenler tarlaları süremiyolar kazık gibi toprak.Çekeri olanlarda zorlaya zorlaya sürüyolar ama o tezekler nasıl kırılacak zor.Yağmur hazirandan bu yana çok az yağdı ve bu sene kuraklık olacak diyhe korkuyorum..

• Beğen
Tepkiler: rifkiseker