TT55 ÇEKMİYOR.NEDEN OLABİLİR?

Ynt: TT55 ÇEKMİYOR.NEDEN OLABİLİR?

ali_kockaya link=topic=36115.msg305982#msg305982 date=1288818925' Alıntı:
takviye 4 le çeker ona birşey demem.ben hep birinci vitesle uğraşıyorum.

abi tt 55 kaç hp kı 1 vitesde kullancan. . . yerıne göre 265 de çekemıyo düz 1 le. . . . üzmek ıstersen çeker . . ama oda senı uzer. . . bence bıraz bekle motoru aç derim. . . farkını farkedınce tadından yenmıyo tt 55 abi .. . yoksa ben neden alayım 2 tane tt 55. . . . yakıtı evet basta yaktı sımdı traktör otrştu. . . . düz 2 yle kazayak çekıyorum yerıne göre. . . . bas basabıldığın kadar korkma yanı. . . . ben hıdrolık drksıyon yerını patlattım ama servıs geldı yaptı hemen. . .

servis işi güzel.iki sene mekanik 3 sene kaporta.birisinin hidroliğinde yağ damlıyordu hemen geldiler.benimde debriyaj boşa çıktı.geliyorlardı.aradım geliyorlardı.(30 km yol).sonra altından bakarken pimi düşmüş.ama takması çok zor.yakıt deposu ile gövde arasında 3 cm aralık var.güç bela taktım.sonra aradım gelmeyin dedim.

zaten traktörde iş yaparken 2000 deviri geçmem.eskiden ford 3610 varken.pancar yeri hazırlamak için kombi kütürüm çekerdim.ikinci viteste el gazını çeker.köseklerin un ufak olmasını seyrederdim.heralde bir 2500 devire çıkyormuştur.

ali abi hayırlı olsun ara iş traktörü olarak aldıysan çok iyi tercih yapmışsın abi. new holland ı ben ara çapa yaparken baktım manevrası dönüşü falan herşeyi çok iyi...

• Beğen
Tepkiler: kerem.donmez

bütün işleri bununla yapacam.Mf 3050 varken birde 65-46 almayı düşündüm.(87 modeline 20 000 istediler.kontaktan stop ve hidrolik direksiyon yok.)Ağır işleri 65-46 ile hafifleri de mf ile.ama nasip değilmiş.

s.a. bi yorumda benden olsun şimdi sıfır traktör fazla yakar sebebi daha dişliler yerine alışmamış olur pistonlar krom bağlamamış olur vs. zamanla yakıtı düşecektir tam randımanlı çalışması yaklaşık 600 saat gibi bi motor saatinde oluyo daha sibop ayarları pompa ayarları gibi bakımları yapılacak .bide benim anlamadığım bi traktör çifçekerse gücünden fazla iş yapması isteniyo bugünde konusu açıldı mesela 4x4 td65 le düz mf 285 i kıyaslıyolar bildiğim kadar mf 85 hp td65 de 65 hp.adam diyoki 285 le 1.düz viteste hiç umursamadan gidiyor td65 ise 2 takviyenin 3.vitesinde gidiyo yani adam zannediyorki 4x4 traktör tek çeker traktörden güçlü anlıyacağınız bi traktörün gücünden fazlasını beklemeyin her şeyin bi kapasitesi vardır saygılar........

alim1903 link=topic=36115.msg305994#msg305994 date=1288820526' Alıntı:
s.a. bi yorumda benden olsun şimdi sıfır traktör fazla yakar sebebi daha dişliler yerine alışmamış olur pistonlar krom bağlamamış olur vs. zamanla yakıtı düşecektir tam randımanlı çalışması yaklaşık 600 saat gibi bi motor saatinde oluyo daha sibop ayarları pompa ayarları gibi bakımları yapılacak .bide benim anlamadığım bi traktör çifçekerse gücünden fazla iş yapması isteniyo bugünde konusu açıldı mesela 4x4 td65 le düz mf 285 i kıyaslıyolar bildiğim kadar mf 85 hp td65 de 65 hp.adam diyoki 285 le 1.düz viteste hiç umursamadan gidiyor td65 ise 2 takviyenin 3.vitesinde gidiyo yani adam zannediyorki 4x4 traktör tek çeker traktörden güçlü anlıyacağınız bi traktörün gücünden fazlasını beklemeyin her şeyin bi kapasitesi vardır saygılar........

Çiftçekerde traktörden daha verimli faydalanabiliyorsun.traktörün patinajla geçirdiği zaman asgariye iniyor.yani 4x2 ile 1.nci vitesle yapılan iş.4x4 le takviye 4 le yapılıyor.ama patinaj düşüyor.halk arasında çift çeker traktörn gücünü 10 hp arttırır derler.alakası yok.65 hp traktörün çevirebildiği bir slaj makinesini 55 hp 4x4 bir traktöre tak.bak bakalım çevirebilecek mi.

• Beğen
Tepkiler: kerem.donmez

ali_kockaya link=topic=36115.msg305995#msg305995 date=1288821028' Alıntı:
Çiftçekerde traktörden daha verimli faydalanabiliyorsun.traktörün patinajla geçirdiği zaman asgariye iniyor.yani 4x2 ile 1.nci vitesle yapılan iş.4x4 le takviye 4 le yapılıyor.ama patinaj düşüyor.halk arasında çift çeker traktörn gücünü 10 hp arttırır derler.alakası yok.65 hp traktörün çevirebildiği bir slaj makinesini 55 hp 4x4 bir traktöre tak.bak bakalım çevirebilecek mi.
çifçekerin amacı patinaj olayını kaldırmak benim mantığım almıyo çifçeker diye 65 hp lik traktörden 100 hp lik iş istiyolar

Traktörünüz hayırlı olsun güle güle kullanın. Çekmemesine birşey diyemeceğim. Çünkü Trakya ' da pek bulunan bir traktör değil. O yüzden ne derece bir performansı olur bilemiyorum. Ama zamanla biraz açılacağını düşünüyorum. Benim bu konuda bu debriyajın piminin düşmesi olayı dikkatimi çekti. Birçok arkadaştan bu olayı duyuyorum. Açıkçası bu pimi çok merak ettim. Nasıl bir pimki yeni traktörlerde bile hemen düşüyor. Bence bu sorunu Türk Traktör ' e iletmek lâzım. Böyle basit bir problem varsa bunu halletmeleri gerekir. Herkesten bu olayı duyuyorum. Açıkçası çok garibime gidiyor. Biz Fiat ' ları senelerdir kullanıyoruz. Onlarda böyle birşey ne gördüm nede başkalarından duydum. O yüzden merak ettim. Nasıl birşey olduğunu...

ali_kockaya link=topic=36115.msg305988#msg305988 date=1288819442' Alıntı:
servis işi güzel.iki sene mekanik 3 sene kaporta.birisinin hidroliğinde yağ damlıyordu hemen geldiler.benimde debriyaj boşa çıktı.geliyorlardı.aradım geliyorlardı.(30 km yol).sonra altından bakarken pimi düşmüş.ama takması çok zor.yakıt deposu ile gövde arasında 3 cm aralık var.güç bela taktım.sonra aradım gelmeyin dedim.

ali abi hayırlı olsun abi sana birsey soracam neden 3050 verıp bunu alşdın ve alırken sana ne dedıler muakkak 3050 iyi yapar filanmı dediler ve aldına pişmanmısnın deilmisin 3050 göre sence nasıl tt55

68cerran68 link=topic=36115.msg306006#msg306006 date=1288827336' Alıntı:
ali abi hayırlı olsun abi sana birsey soracam neden 3050 verıp bunu alşdın ve alırken sana ne dedıler muakkak 3050 iyi yapar filanmı dediler ve aldına pişmanmısnın deilmisin 3050 göre sence nasıl tt55
yakıt ve çekiş konusundaki beklentilerimi traktörün 400 saati doluncaya kadar bekliyecem.3050 yi kötülemek istemiyorum.ama yeni daima yeni ve iyidir.Allah herkese nasip etsin dilerim.

ali abi iyi yapmıssın dedğim gibi traktör otrşşsun farkı farkedersin. . . 55 hp traktör dhaa fazlasını beklememek gerek. . . sıfır sıfırdır. . 3050 aldın ama bi sürü masraf çıktı ama bununla rht bi 10 sene gider. . az çalışırsa ömrünü savar yanı bu bbukadar basit. . . . 2008 de ilk aldığımızda millet dediki köyde yok işte çekmez buda 2 senede ölür de falan da filanda. . ama şimdi herkes sesini bi duydumu pencereye balkonlara çıkıyorlar. . tarlada performans çok güzel abi. . . orta çiftçi icin bire 1. . .

AKGÜN43 link=topic=36115.msg306020#msg306020 date=1288856177' Alıntı:
ali abi iyi yapmıssın dedğim gibi traktör otrşşsun farkı farkedersin. . . 55 hp traktör dhaa fazlasını beklememek gerek. . . sıfır sıfırdır. . 3050 aldın ama bi sürü masraf çıktı ama bununla rht bi 10 sene gider. . az çalışırsa ömrünü savar yanı bu bbukadar basit. . . . 2008 de ilk aldığımızda millet dediki köyde yok işte çekmez buda 2 senede ölür de falan da filanda. . ama şimdi herkes sesini bi duydumu pencereye balkonlara çıkıyorlar. . tarlada performans çok güzel abi. . . orta çiftçi icin bire 1. . .
zuha-*-s zuha-*-s zuha-*-s bide ben td65sdt ile girsem sizin köye demek motorun üstüne atlıcaklar zuha-*-s ;D ;D