Tümo yine bölünmüş.

Ynt: Tümo yine bölünmüş.

Üretimde süreklilik ile beraber üretimde kaliteyi de arttırırsalar yerli markalar olarak işte o zaman kendinizi geliştirmiş olursunuz. Yoksa 2012 senesinde yıllık satış 500.000 gurur duyuyoruz vs gibi söylemlerle gidildiği taktirde uzun vadede sizler için zarar olacaktır. Şimdi bu dökümün kırılması için ya traktörün büyük bir kaza yapması gerek yada bile bile mal sahibinin traktörün önünü şaha kaldırıp yük ile birlikte yere vurdurması yada üretilen döküm parçaların kalitesizliği. Bir an önce yetkililerin bizlere de bilgi vermesi şart oldu.

kısaca eski traktörlerin tadı kalmadı fabrikalar cifcilere resmen kazık atıyo traktör yapıyo freni zayıf dag da taşta kullanıyom ben bunu sabah 6da yola cıktım ankara kazan a servise götürdüm tt55 i fren balatalarını degiştirtdim 3 balata koymuşlardı 4 balata taktılar şimdi iyi gibi yükte nasıl olur bilmem eve gireli yarım saat oldu yag degişimiydi ıvırdı zıvırdı 750 lira harcadım. balatanın yarısını fabrika karşıladı. yapıyon ta başta 4 balatalı yap senin zorun ne?.

Hakikaten sık karşılaşmaya başladık bu tür haberler ile , eski Tümosanlarda hiç böyle sorun yaşayan ile karşılaşmamıştık yıllarca , lakin birkaç yıldır üretilenlerde sık sık bu haberler çıkmaya başladı. Hakikaten bir ton para veriyor insanlar traktör alabilmek için böyle bir durumun basit sözler ile geçiştirilmesi mümkün değil , üretimde kullanılan malzeme ile ilgili bir sıkıntı mı? Yoksa farklı bir problemmi bunu tümosanın acilen halletmesi gerekiyor , bu tarz haberler traktör alma düşüncesindeki insanların kafasında Tümosan a karşı ciddi anlamda olumsuz düşünce oluşturmaya başladı.

2009-2010 dan önceki kasalarda böyle durumlar nadirdi ama 2010 dan sonra çıkan Tümolarda Bir sorun var.Benim düşüncem tümo artık saglamlıktan çok ucuz traktör yapmaya önem verdiginden böyle oluyor.

çiftçilerin, şöförlerin hepsi birden yanlış kullanıyolar diye bişey olamaz, basbaya kalitesiz döküm yapıyolar, ucuza satabilmek için.

bunu bile bile hala almaya devam ederse de artık insanların yanlışı olur bu saatten sonra..