Tümo yine bölünmüş.

Ynt: Tümo yine bölünmüş.

bunları samancılara verseler nakliyeye 1 haftada hır diye yarılır herhalde ortadan. Saman yapanlar bilir :) yeri gelıyo 4 teker yerden kesiliyo kafan tavana çarpıyo sandıktakı anahtarlar uçuyo :)
John deree deki gibi çelik şase yapsın tumosan.

bi tanındık yıllardır tümosan kullanıyordu eski tümosanlardan eskidi diye satip yenilerden alacaktı hiç tavsiye etmemişler oda baktı dedi bu bana yaramaz td100 aldı diyeceğim o ki yeniler pek sağlam gibi durmuyor

valtraa93 link=topic=59814.msg649049#msg649049 date=1352828333' Alıntı:
satan memnun da alan hiç öyle gözükmüyor
neya dayanarak bu yargıya vardın acabaki.
sitede bende dahil bi hayli tümosan kullanıcısı var .ben 1 yıldır bu siteye üyeyim pek memmun olmayan görmedim.
sonuçta kul yapısı .hiç bir marka ilerde n e olcanı garanti edemez.
zorlada satmıyorlar alanlar parayı yazıdanda toplamıyo.işene gelen alıyo.

eskiden traktörler genellikle tek çekerdi. zayıf döküm de olsa idare ederdi. ama şimdiki traktörler hem güç olarak büyüdü hem de çoğu çift çeker. galiba tümo hala eski kafayla gidiyor. ucuz olsun diye zayıf malzeme kullanıyor. dökümü kimin döktüğü önemli değil, ne kadar akçe o kadar ökçe. alan adam da bunu kabul ederek almalı. tümosan muadili traktörlerden 10 hatta 20 bin tl ucuza satıyorsa bunun bir sebebi vardır. sebebi de ortada diye düşünüyorum. çevremde tümo alanların hapsi aynı şeyi söylüyor. çekisinden herkes memnun ama gerisi muamma...

ramazan pullu kardeşim güzel bişey demiş ' ' belden kırmalı yazsalar bari ' ' diye. konya çumra ilçesindede böyle bir olay vuku bulmuştu. sonra fabrika zaten konyada. 1500 tl gibi bi fiyata yapıldığını öğrenmiştim. yine aynı ortadan. sayın hacı mehmet bey kardeşim memnun allah daim etsin. sivasta fevzi abiyle irtibat halindeyiz orada da tümosanlardan memnunlar.
ancak biz buyıl haziran ayında 80 75 aldık. ben memnun değilim. zaten bir kaç konu açmıştım.bu konulara bakabilir isteyen arkadaşlar.
ancak bide şöyle bi durum var. ya hadi rampa inerken arkasında yük, üzerinde insanlar varken olsaydı ne olacaktı.bir cana mal olsaydı.
acaba parçasının ucuz servisinin çok olması ne ye yarardı.?

tümosan 8095 link=topic=59814.msg649080#msg649080 date=1352829872' Alıntı:
neya dayanarak bu yargıya vardın acabaki.
sitede bende dahil bi hayli tümosan kullanıcısı var .ben 1 yıldır bu siteye üyeyim pek memmun olmayan görmedim.
sonuçta kul yapısı .hiç bir marka ilerde n e olcanı garanti edemez.
zorlada satmıyorlar alanlar parayı yazıdanda toplamıyo.işene gelen alıyo.

Çekişine diyecek laf yokta işte birgün yolda bırakıyor insanı böyle.Alan çifçi razıda neyine razı tümosanın?

bu sene bizim orda biri mf 165 i verdi 6165 aldı hiç memnun değildi diğer 8085 üç ay yazın çalıştı 5 binliralik zarar açtı adam kazandığımız oraya verdik dedi muhtarda var yeni 6165 balya makinasına taktılar motor ön çantları yardı servis yenisini verdi onuda biraz kullandı onlarda yarıldi bi memnun olan var 7170 den sahibi memnun ama kimse memnun değil kime sorsam eski tümosanlar daha kaliteliydi diyor ben kullanmadim

ne demiş atalar eşşek bile bi çamura bir kere çöker diye bi marka motor 5 kez bölünmezki bunları görüp daha kaliteli yapmıyorlarsa neyleyim ucuzmuş servisi varmış Allah göstermesin hızla giderken veya tehlikeli biryerde olsa bu olay canından dahada önemli değil üç kuruş

ya kasıt var diyecegim ama adam malına niye yapsın.
erkunt döküm üretmiyor başka bir firma ile anlaştılar ankara da ama orayla devam mı bilmiyorum.
bir kısım hindistan deniyor ama dogrumu bilmiyorum. üzerinde yazmalı önce aktaş döküm diye biliyorum yanılmıyorsam.
eskilerde erkunt yazıyor zaten
eski tümosan -yeni tümosan
bunda bayi ve alan çiftçi arkadaşlar şuçlu.
nedene talep meselesi ve ucuzluk.ve kalite.
kırşehir kaman bayisi gibi sömürgeci bayiler oldugu sürece tümosan adını kaybedecek.
halbuki marka kolay kolay oluşmuyor.ama türkiyede kıymeti bilinmiyor.
HEMA-HATTAT
ESKİ TÜMOSAN- YENİ TÜMOSAN
hattat korkutuyor veya insanlar çekiniyor neden hema ve unıversal kazıgından...
millet tümosanı boga gibi güçlü diye eskilerle kıyasladılar ama bölünme...
kötülemek için degil fabrika neden buna çare bulmuyor el atmıyor anlamıyorum.
bizim için rekabet ve kalite önemli.
uzel gitti zararı bize.

ALIRKEN KALİTELİYİ ALALIM Kİ KALİTE ARTSIN.
pejo münibisler ne özelligi vardı ucuz sirke hesabı herkes ölümüne alıyordu.şimdi ne arabalar çıktı kalite arttı.
daha geçenlerde azarbeycan ülkesinde ABS olmayan araçları sokmayacagını açıkladı ya türkiyede.....

gerekli kalitede yapsalar onuda bi testten geçirseler test videosunuda gösterseler bakın böyle böyle testlere soktuk şu kalite var deseler bizde yılların birikimi boşa gidecek düşüncesi olmadan alsak nede olsa türk malı ülkemizin malı

Cihan_özece link=topic=59814.msg649215#msg649215 date=1352840019' Alıntı:
salla abi boşver olmaz bişi.birisi bölünecek birisi çekecek birisi çekilecek biriside dönecek :) bu dümende böyle dönecek :D
Aman dikkat et, Tümo umrumda değil senin başına bişey gelmesin. Sizin tarım aletleride yarım tondan aşşağı değil, ondan dedim.:D