TÜMOSAN YINE BOLUNDÜ

Ynt: TÜMOSAN YINE BOLUNDÜ

Şİmdi arkadaşlar bir arkadaşım paylaştığı videodaki MF yi seyrettik. Adam ters yönden kanırta kanırta abanıyor. Sen bu kadar köklersen ve vurdurursan tabi ki kırılır. Dedik ya 4 civata tutuyor. Ben bu sene 640 Fiat ile yaz ortası 12 inç pullukla anız bozdum. Hiç bir sorun olmadı. Lakin Kesekler adam boyu. Kesek kırmak için discharrow ile üzerinde gidip geldik. Traktör sağa sola savrula savrula civatalar gevşemiş, garç garç diye ses gelmeye başladı hemen durdum ve traktörü incelemeye aldım. Baktım ki bahsettiğim 4 civatanın ikisi tam gevşemiş, çıkardım anahtarı adam akıllı sıktım. Sorun bitti. Eğer öyle devam etseydim , Discharrow çekerken bölünen traktör ve sürücüsü olarak tarihe geçecek, cümle aleme madara olacaktık. Sözün özü ortadan bölünmeyecek traktör yoktur. Tabanı 4 civata... OK.

tayyar125 link=topic=79778.msg977962#msg977962 date=1425454517' Alıntı:
Bizim 96 model 74.80n vardi çok sağlam traktördü onla azmi pancar havuç yükledik hiç sıkıntı yapmadi bence şimdiki tümosanlarda onun yarı sağlamlığı yok
Eski Tumosanlar dediginiz gibi sağlamdı 2005-2006 ladan sonra kalitesini bozdu.

tayyar125 link=topic=79778.msg977972#msg977972 date=1425458156' Alıntı:
mesela şu 60-80 felan yakıt çekiş olarak süper traktör şimdiki tümosanlar eski tümosanların adınıda karalıyor
Bizim köyde de 97 model çiftçeker 82-80 i vardı o yıllarda üretilmiş muadili traktörlerin içinde yakıt,sağlamlık ve çekiş olarak hemen hemen en iyisidi ama şuan o kalite yok tumosanda ,bizim yan köyde de tumosanın fiatlara benzeyen bir modeli vardı adam yıllarca sorunsuz kullanmisti.