tümosanın bir newhollandı yolda ezmesi

Ynt: tümosanın bir newhollandı yolda ezmesi

Compact link=topic=72234.msg836990#msg836990 date=1391013587' Alıntı:
nh cıde gaza bassaydı o zaman o da ıı sofor olsaydı o zaman o da agır olsaydı 10 beygır guclu bırde fazla elını saga sola sokmaya calısma kırılır sonra
daha kırılmadı ama sen adaysın heralde delifişek zuha-*-s zuha-*-s

Tümosan ciğerli motor tamam anladık...Onun üstüne tanımam falan yazmışlar.
Geçen yaz arkadaşlarımın tarlalarını sürmeye gittik.4 traktör ile sürüm yaptık.

Traktörler ; Valtra A85 , New Holland TD85D New Holland Td75d (2 side Bizim) ve Tümosan 9080.

Her traktörde 4 lü 12 numara pulluk var hepsi alpler.Akşam 20:30 ta tarlaya girdik.
Tümosan içlerinde en çok yakandı, gece 12.30-01:00 civarı deposu yarıma düşmüştü.+ Ben Td85d ile II nin III ' ünde 20 gazda sürüm yapıyordum.Tümosan II ' nin II ' si 16 gaz civarında.Tümosan 90 lık olmasına rağmen td85d ' ye yaklaşamıyordu.Ha bide şu var , Valtrayı kıyaslamaya dahi almıyorum.En süratlı giden oydu td85d ' de ona yetişemiyordu.
Valtraya bende bindim o gece 4L buçuk I ' de gidiyordu 17 gaz civarı.Yani nh ve tümosanın vitese göre söylersek 2 ' nin 4 ' üne falan denk geliyor...
Yani söyleyeceğim, tümosan o kadar abartılacak traktör değil.Sitede beni herkes biliyor malımı asla övmem özelliklede nh ' yi. Ama şu da bir gerçek o gece performans bakımından sıralayacak olursak ;
1.VALTRA a85
2.New Holland TD85d
3.Tümosan 9080
4.New Holland td75d

Az sakin olun kitabın ortasından 2 kelime dek..

Eğer sevinme meselesiyle 'NH de Tümo da en kıral motorlar' :)

Ama güzel kardeşlerim;

Dünyada çok çekme işi tarla yollarında arabacılık oynar gibi değil özel-profesyonel yarışlarla ölçülüyo.. Tümo daha o yarışlara katılamadı bile! Bu milletin bi evladı olarak beni de üzen bi gerçek ama olay bu.. NH ' nin ciddi bi derecesi yok.. hele bizin yerliler yarışlara bile katılamadı! Ama doğruya doğru..

Gelelim az yakmaya; buda tenekeyle, çubukla-değnekle değil.. özel sistemlerle-bilgisayarlarla yapılan ÇOK özel, profesyonelce bi iş.. çoğu motora binen bilmez! POWERMIX testi. Ama bilmeyen firma yoktur.. peki gelelim firmalar hep az yaktıklarını atar tutar ama bi Powermıx testini önünüze koyamaz değil bilerek koymaz.. o testte de NH sıralamada ama çok iyi bi yerde değil ama Tümo hiç yok!

Şimdi mesele bi şeyler öğrenmek güzelce paylaşım yapmak sa durum bu.. yok eğer çocuklar gibi arabacılık oynamaksa çok çeker denen Tümonun kendinden çok küçük motoru çekemediğini de vaktiyle paylaştık, arayan bulur..

Merak edenlere.. Yazdıklarımı ara ara video-belge vs. hep paylaştım.. ama karalama-kötüleme için değil dünyadan haberimiz olsun diye..

Çok değil azıcık sağlam bi atılım yapsın ilk tercihim Tümo olur, en kalite olmasa bile memleketimin malı ve en çok yerli nede olsa..

Emin Ünal link=topic=72234.msg837011#msg837011 date=1391014141' Alıntı:
Tümosan ciğerli motor tamam anladık...Onun üstüne tanımam falan yazmışlar.
Geçen yaz arkadaşlarımın tarlalarını sürmeye gittik.4 traktör ile sürüm yaptık.

Traktörler ; Valtra A85 , New Holland TD85D New Holland Td75d (2 side Bizim) ve Tümosan 9080.

Her traktörde 4 lü 12 numara pulluk var hepsi alpler.Akşam 20:30 ta tarlaya girdik.
Tümosan içlerinde en çok yakandı, gece 12.30-01:00 civarı deposu yarıma düşmüştü.+ Ben Td85d ile II nin III ' ünde 20 gazda sürüm yapıyordum.Tümosan II ' nin II ' si 16 gaz civarında.Tümosan 90 lık olmasına rağmen td85d ' ye yaklaşamıyordu.Ha bide şu var , Valtrayı kıyaslamaya dahi almıyorum.En süratlı giden oydu td85d ' de ona yetişemiyordu.
Valtraya bende bindim o gece 4L buçuk I ' de gidiyordu 17 gaz civarı.Yani nh ve tümosanın vitese göre söylersek 2 ' nin 4 ' üne falan denk geliyor...
Yani söyleyeceğim, tümosan o kadar abartılacak traktör değil.Sitede beni herkes biliyor malımı asla övmem özelliklede nh ' yi. Ama şu da bir gerçek o gece performans bakımından sıralayacak olursak ;
1.VALTRA a85
2.New Holland TD85d
3.Tümosan 9080
4.New Holland td75d
90lık tümosanın 4-12 pullukla 2nin 2siyle gitmesi ve en çok mazotu yakması hayret verici bişey. Bence o motora baktırın onda bir şey vardr.. Ben şimdi nh tümo kıyaslaması yapmayacam nh kalite ve konfor olarak tümodan üstün olabilir onada bi lafım yok zaten.

Ben 8195 tümoya 5-14 lü ağır malzeme pulluk atıyorum 2-nin 3üyle gayet rahat çekiyor. Ama 2- 4 ünde zorlama yapıyor. Yakıta gelince boşta mazotu su gibi içiyor ona lafım yok. Ama çiftte pulluğu denemek için motoruda zorlamamıza rağmen 1.6 litre mazot yaktı 1000 m2 ye. Bende malımı gereksiz yere övmem sonuçta fabirkasına ortak değilim, hoşuma gitmeyen yönleride yok mu, elbet var. Ama bence bi yanlışın var bu konuda yada pulluk ufak geldi o tümoya.. Bu arada videosu var çiftin inanmayan varsa yüklemeye çalışabilrim.

new holland TT 65 link=topic=72234.msg837051#msg837051 date=1391016019' Alıntı:
90lık tümosanın 4-12 pullukla 2nin 2siyle gitmesi ve en çok mazotu yakması hayret verici bişey. Bence o motora baktırın onda bir şey vardr.. Ben şimdi nh tümo kıyaslaması yapmayacam nh kalite ve konfor olarak tümodan üstün olabilir onada bi lafım yok zaten.

Ben 8195 tümoya 5-14 lü ağır malzeme pulluk atıyorum 2-nin 3üyle gayet rahat çekiyor. Ama 2- 4 ünde zorlama yapıyor. Yakıta gelince boşta mazotu su gibi içiyor ona lafım yok. Ama çiftte pulluğu denemek için motoruda zorlamamıza rağmen 1.6 litre mazot yaktı 1000 m2 ye. Bende malımı gereksiz yere övmem sonuçta fabirkasına ortak değilim, hoşuma gitmeyen yönleride yok mu, elbet var. Ama bence bi yanlışın var bu konuda yada pulluk ufak geldi o tümoya.. Bu arada videosu var çiftin inanmayan varsa yüklemeye çalışabilrim.
2 ' in 2sinde gidiyor fakat, yaptığı iş az oluyor ;) Valtra ve td85d 5 tur atıyorsa tümo 2 tur atıyor (Misal) buda yakıt ve zaman kaybına neden oluyor.
Her markayı bana haklı çıkar ama tümosanı çıkarma.Tümosanı kullandım.Elimden 82.80 lerde 8105 ' lerde geçti ;)
Hiç biri 5 kuruş etmez.Traktörün motoru kabin içinde çalışıyor resmen.

Emin Ünal link=topic=72234.msg837058#msg837058 date=1391016244' Alıntı:
2 ' in 2sinde gidiyor fakat, yaptığı iş az oluyor ;) Valtra ve td85d 5 tur atıyorsa tümo 2 tur atıyor (Misal) buda yakıt ve zaman kaybına neden oluyor.
Her markayı bana haklı çıkar ama tümosanı çıkarma.Tümosanı kullandım.Elimden 82.80 lerde 8105 ' lerde geçti ;)
Hiç biri 5 kuruş etmez.Traktörün motoru kabin içinde çalışıyor resmen.
E işte bende onu diyorum 2nin 2si çok ağır kalıyo, 90lık tümo 4lü 12 pulluğu seri 1 le bile öttürmesi lazım :) Kabine falan ses alması biraz fazla, ama çekişine de diyecek yok bence. Bizim buralardada valtraların çiftte çok ağır olduğunu söylüyorlar ama ben sürmedim. Hatta yan köyümüzde bir tanışımız valtra a 85ini verip tümo 8195 aldı. Valtralar benim tip olarak falan çok hoşuma gidiyordu, halada gitmekte. Ondan motoru sorduk alalım mı motorunun bi sorunu yoksa diye. Valtrayı önermem çiftte çok ağır yakıt olarakta çok fazla yakıyor dedi. Motor daha 2012 model 350 saatteydi. Bende onun yalancısıyım yani ama dediğim gibi tümonun çekişine laf yok :)

desım herkes tumosanın cekıs gucunu bılır bızım burda 55beygır nh dortlu sekız takvıye dort tumosan 55 4lu 10 numara pullukla seri bir le gıdıyor ıkıncısi tumosan konyada her gun o rekorları kırıyor ozkan bey yurd dısına gerek yok emın unal sende fazla sallama tumosan ı suren bılır ole karsıdan bakan değil

Bizim yerlilerin biraz daha vakti var, çalışmaları lazım.. hayırlısı diyelim..

Valtra derken yerli-ithal çok fark var, karışmasın..

new holland TT 65 link=topic=72234.msg837067#msg837067 date=1391016645' Alıntı:
E işte bende onu diyorum 2nin 2si çok ağır kalıyo, 90lık tümo 4lü 12 pulluğu seri 1 le bile öttürmesi lazım :) Kabine falan ses alması biraz fazla, ama çekişine de diyecek yok bence. Bizim buralardada valtraların çiftte çok ağır olduğunu söylüyorlar ama ben sürmedim. Hatta yan köyümüzde bir tanışımız valtra a 85ini verip tümo 8195 aldı. Valtralar benim tip olarak falan çok hoşuma gidiyordu, halada gitmekte. Ondan motoru sorduk alalım mı motorunun bi sorunu yoksa diye. Valtrayı önermem çiftte çok ağır yakıt olarakta çok fazla yakıyor dedi. Motor daha 2012 model 350 saatteydi. Bende onun yalancısıyım yani ama dediğim gibi tümonun çekişine laf yok :)
Kardeşim emin ol , Valtra Tümosandan çok çok çok ciğerli bir traktör :) Ha istemem mi Tümosanın daha çekişli , konforlu olmasını.Tabi ki isterim.Hatta bizzat gider alırım.Türk ekonomisine dayalı bir traktör olduğu için fiyatları düşük.Eğer kalite, çekiş , konfor tümosanda olsaydı gerçekten şuanda NH ' lerin yerine tümosan olurdu kapımda ;)
Compact link=topic=72234.msg837080#msg837080 date=1391016987' Alıntı:
desım herkes tumosanın cekıs gucunu bılır bızım burda 55beygır nh dortlu sekız takvıye dort tumosan 55 4lu 10 numara pullukla seri bir le gıdıyor ıkıncısi tumosan konyada her gun o rekorları kırıyor ozkan bey yurd dısına gerek yok emın unal sende fazla sallama tumosan ı suren bılır ole karsıdan bakan değil
Tamam sensin :D
UÖZKAN.77 link=topic=72234.msg837087#msg837087 date=1391017279' Alıntı:
Bizim yerlilerin biraz daha vakti var, çalışmaları lazım.. hayırlısı diyelim..

Valtra derken yerli-ithal çok fark var, karışmasın..
Abi kırmızı Valtra, kabinsiz.Ama avrupaya yakın bir valtra :) Çünkü ön dingil, ve diğer bir çok parça finlandiyadan gelme 2009 model valtralara kadar.2009 modelden sonrası valtralar alınmaz.2009 ' a kadar Valtraların montajı AGCO ' nun denetimi altında Türkiyede gerçekleştiriliyordu.Ve 2009 a kadar Traktörün %80 bütün parçaları Finlandiyadan geliyordu ' ' motor, şanzıman,dingiller,akslar vs ' ' Ama 2009 ' dan sonra AGCO , Türkiyede denetimi bıraktı yanılmıyorsam.ve 2009 ' dan sonra sadece ' ' Valtranın motoru ' ' yurt dışından gelmeye başladı.Diğer bütün aksamlarını Hattat yapıyor artık. ' ' dingiller, şazıman,akslar vs... ;)