*** Türkiye Biyolojik Saldırı Altında ***

ÖZEL KARGODAN ''KATİL ARILAR'' ÇIKTI

Türkiye'ye kargo ile gönderilen ve bilim dünyasında "katil arı" olarak bilinin bir arı türü polisin operasyonunda ele geçirildi.

Slovakya’dan İstanbul’a kargo ile “katil arı” gönderildiği istihbaratı polisi alarma geçirdi.

Zeytinburnu’nda yapılan operasyonda, özel bir kutu içerisinde kargoyla gönderilen 50 arıya el konuldu. İl Tarım Müdürlüğü’nde incelemeye alınırken uzmanlar arıların yayılmacı ve taşıdıkları virüslerle Türkiye’nin arı türlerini yok edebileceği belirtildi. Arının alıcısı olarak görünen İran uyruklu zanlının aranmasına devam ediliyor.

http://www.haber3.com/ozel-kargodan-katil-arilar-cikti-3987686h.htm

• Beğen
Tepkiler: KüreLee
Slovakya dan gelen kargonun alıcısı iranlı olunca birde gelip almayinca dikkat çekmiş. Yani gelip alsa bilecek yok. Yada bugüne kadar gelip alınan kargolardan haberimiz yok.

Polis operasyonu nereye yapmış ki. Kargo şirketi durumu bildirmiş. Sanki aylardır takip edilen bir olay. Tesadüfen farkına varılmış bir durum.

İl mudurlugunun incelemeye aldığı arıların katil, yayılmacı oldugunu uzmanlardan daha once anlayan kişilerin gazeteci olduğu yer Türkiye dır.

Ari ile ugrasacagina domateste trips, fındıkta ilaç kalıntısı var, Türkiye ye tatile gitmek ise yok deseler pert olacak bir ekonomi var.

Buna benzer örnek;
Vişne ve kirazlarda hiçbir zaman hastalık olmaz idi. Dalından güzel güzel yerdik, toplar reçel yapardık, son iki senedir hastalık geldi. Nereden geldi şimdiye kadar olmayan hastalık? İlaç ile hastalığa karşı mücadele etmemizi isteyenler olmasın? Ya da hiçbir şekilde üretim yapmamamızı istemeyenler?Virüsleri bilgisayarlara salıp anti-virüs satan zihniyetten hiç bir farkı yok.

• Beğen
Tepkiler: Yaşar Akgün
Yediğimiz içtiğimiz herşeyle oynanıyor gdo başlı başına bi dert zaten. Kene olayıda aynı şekilde eskiden koyun kırkarken vücudumuza yapışırdı bişey olmazdı. 70'li yıllarda anadoluda ürünler dağıtıldı ardından çocuk felci çıktı hemen dışardan felç ilacı satılmaya başlandı. Terörd mayın askere mayın dedektörü onlara silah bize çelik yelek veriliyor her yerden el kol bağlamaya başlandı çoktan.

Patates tohumuylada dışarıdan bu şekilde biliçli veya bilinçsiz şekilde bir sürü ilaç gerektiren sorun girdi. Hiç zararlısı yokken yıllar geçtikçe zararlılar girdi. Patates böceği,patates siğili,kök nematodları,bazı zararlı otlar,virus XY.. Eskiden hiç birşeysiz yetişen patates şimdi bu zararlılarla mücadele edilmeden çoğu yerde yetiştirilemiyor. Bağışık tohumları zaten sadece şirketler getirebiliyor. Bağışık tohum üretecek potansiyelimizde yok. Tohumda mecburen dışa bağlı şekilde devam ediyoruz...

• Beğen
Tepkiler: 141141
dün darıyla, (Mısır) Bugün arıyla, yarın bilmem ne ile...
Derdimi yıllardır anlatamadım.
şu günlerde zaten internete girecek vakit de bulamıyorum. fakat denk gelirsem, şu şarkıyı dinliyorum. sözleri benim haleti ruhiyemi çok iyi anlatıyor. Mümin Sarıkaya beyi de tebrik ediyorum. Affına sığınarak sözlerini burada paylaşmak istiyorum. Mümin Sarıkaya beyden alıntıdır.
Ben yoruldum hayat, gelme üstüme
Diz çöktüm dünyanın namert yüzüne
Gözümden, gönlümden düşen düşene
Bu öksüz başıma gözdağı verme

Ben yanıldım hayat, vurma yüzüme
Yol verdim sevdanın en delisine
O yüzden ömrümden giden gidene
Şu yalnız başımı eğdirme benim

Ben pişmanım hayat, sorguya çekme
Dilersen infaz et, kar etmez dil'me
Sözlerim ağırdır, dokunur kalbe
Şu suskun ağzımı açtırma benim
Not: ilgili bölüm kapalı. bölüm açılınca forum yöneticileri şiir veya müzik bölümüne alabilir, bunun için de özür dilerim.