Türkiye'de Üretilen Balya,Yem Karma,Silaj Makinelerinin Parçaları Başka Ülkeden Mi Geliyor Yoksa Türkiye'de Mi Üretiliyor Birde Pahalanmasının Sebebi

dövizdeki artma, enflaslonda artma (malların fiyatlarındaki artma, hizmetlerde/ücretlerde artma), faizlerdeki artma; bunların hepsi pahalılık olarak ortaya çıkar.

bahsedilen makinaların fiyatlarında görülen artmayı da, bu genel pahalılığın, bir parçası saymak gerekir.

• Beğen
Tepkiler: ismail_17
Her şey iyi kötü yürüyor gel gelelim bu para işleri çok kötü
Ben dedem ile yaşadım babam ile hala çalışıyorum
Makine ekipman alimi konusunda büyüklere anlatirken hep zorlandım alma oğlum borçlanma sakın biraz gayretlen sabret dediler
Babam hiç sevmedi modern isletmeleri hazır yemlemeyi hiç anlatamam yürümez dedi hazır bakmak olmaz dedi
Al sopayı otlat hayvanıni doyur meracilik gibi yok dedi
Şimdi bakiyorum modern işletmeler gercekten zora gidiyor
Ama kendi bölgenin potansiyeline göre doğru hayvancılık seçimi olsa gerekirse büyük baş uygunsa küçük baş yada tavuk yada arı fazla masrafa girmeden dogrusu bu
Yok daha baslamadan bir sürü yatırım bir sürü ekipman hemde hiç uygun olmayan bir bölgede yanlış üstüne yanlış
Makine ekipman üreticilerinin hepsi değilde bazıları çok fırsatçı
Yem karmanin çoğu akşamı yerli bazi markalar İtalyan sanziman kullanıyor benimki komple yerli ankara yapısı sanziman
Ama yukarıda dediğim gibi para işleri ekonomi işleri başka
Herkes beceremiyor
Biraz sabırlı olmak lazim biraz çile çekmek lazim bulaşmamak almamak bir alternatif yol bulmak en iyisi bu zamanda , verim olarak modern makine ile 10 vercekse makinesiz 5 versin

Yedek parcalarınızı bayi kanalı ile değilde üreticiden almaya çalışın.
Sirkülasyon pompasına servis 1750 TL yazıyor aynı marka aynı seri pompayı araştırıyorum 600 700 TL civarında servise soruyorum bu fark niye abi piyasadaki pompaların fanı pilastik benimki metal seri numarasını alıyorum fabrikaya durumu anlattım 1 gün içinde servisin bunu yaklaşık 1000 TL dolandırdığını anladım...

Bazı makina parçaları ithal geliyor bazıları burada üretiliyor bazılarıda burada üretildiği halde yabancı isim vurulup ithal gibi satılıyor.Fiyat yurtdışından gelenler döviz kuru nedeniyle pahalı yerlilerde maliyet fazla bazende fırsatçılıkdan dolayı pahalı oluyor.