Viskos fan arızası

Selam arkadaşlar 2018 maxpro 90 fan sürekli çalışıyor cıva kilitledim bilmiyorum hararet sürekli düşük kalıyor ve haliyle yanıtta arttı bu fanın arızası hakkında tecrübesi bilgisi olandan yardım bekliyorum ayrıca kayış sesine benzer
arada seste yapıyor.

Selam arkadaşlar 2018 maxpro 90 fan sürekli çalışıyor cıva kilitledim bilmiyorum hararet sürekli düşük kalıyor ve haliyle yanıtta arttı bu fanın arızası hakkında tecrübesi bilgisi olandan yardım bekliyorum ayrıca kayış sesine benzer
arada seste yapıyor.
Termostad olabilir traktörü ilk çalıştırdığında önleri gazete ile kapat bi erken ısınacakmı bak

arada seste yapıyor.
Normal çalışma ısısında motoru stop et fani elinle cevir dönüyorsa sorun yok aşırı gevşekse bozuk dönmuyorsa bozuk onun dışında Fanın önünde ısıyı ölçen Bi mekanızma var telefonu önüne sok fotoğraf çek yağ kaçırmışmi bak bir miktar yağ olur ama aşırı varmı kontrol et o yay hiç gözükmuyorsa temizle düzelir Termik bozulunca sürekli çalışmaz tam tersi az çalışır. Sürekli çalışmasının sebebi önündeki ısı ölçen yay çamur toz doluyor. Önce havayla sonra suyla ortasını arasını yıka. Rolantide su tut ortasına iyice yıkansın hepsini yaptıktan sonra stop et elinle fani çevir elinle dönüyorsa Bi sorun yoktur. Hararet normalden düşük oluyorsa termostatın arızalıdır. Fan normalden düşük yapamaz ısıyı termostat kapatır zaten fan istedigi kadar çalışsın.