YABAN DOMUZLARI AFYON TARLAMA MUSALLAT OLDU.NASIL KURTULACAM BİLEN VAR MI?

Ynt: YABAN DOMUZLARI AFYON TARLAMA MUSALLAT OLDU.NASIL KURTULACAM BİLEN VAR MI?

ayçiçeği suluyorum.arklara su varmış mı diye ayçiçeğinin içinde dolanıyorum.ayçiçeğinin boyu 2 metre var.yürürken bağzı sesler geliyor.durup dinliyorum sesler kesiliyor.bir çömeldim 5 metre uzağımdalarmış.bağardım tabiki.türkçe bilmiyorlar heralde birbirlerine bakıp kaçtılar.yan tarladaki pancarın otunu yolan ağanın yanıdan koşarak geçmişler adam korkmuş haliyle.

Bizim buralarda domuz olmaz haytımda askerde görmüştüm birkez sürü halinde onlarda baraj kenarına kayısı bahçelerine dalmışlardı ama avlamak zevkli olsa gerek

En mantıklısı bu hayvanın en küçük bir çıtırtıda ürken bi yapıya sahip olması ,ses düzeneği ile tarlana yaklaştırmayabilirsin Çıkma bir akü ve normal bir radyo çalar aç Trt fm tamam işte

hacimmet link=topic=22753.msg272636#msg272636 date=1272749202' Alıntı:
Bizim buralarda domuz olmaz haytımda askerde görmüştüm birkez sürü halinde onlarda baraj kenarına kayısı bahçelerine dalmışlardı ama avlamak zevkli olsa gerek

öyle kolay değildir domuz avlamak.kokusundan insanı algılar.bekledin mi gelmez.bu iş konusunda uzman olan bir abi var.çktı mı mutlaka boş gelmez.aslında piyade tüfeği olacak daha etkili olur.yazın zor oluyor.gündüz ayçiçeğinini 1.sulaması ve harman işleri oluyor.haşhaşlar kırılacak çuvallar taşınacak.biraz acele etmek gerekiyor.harman işi davran işi demişler.yangın çıkar ne olur ne olmaz.akşam kadar yoruluyorsun.akşamdan sabaha kadar domuz bekleyecen.bu performansı kaç gün sürdürebilecen ki.

TRAKKULUP AILESI ICERSINDE AVCILIGA MERAK SALAN BUTUN ABILERIM HADI FISEKLER TUFEGE BU ABININ BASINI SU DOMUZ BELASINDAN KURTARALIM:d:d:d GRAW GRAW GRAW:d:d:d ABİ SAP YAK SAMAN YAK OT İLACI KOY BIZIM KÖYDE HEP ÖYLE YAPIOLAR AMA AKSI LANET HAYVAN DINLEMEZ

Abi bizde de var bu illet hayvandan.bizde cok sey denedik ama en iyisi surek avı.hep bir araya gelip surek avına cıkacaksınız.bi sure sonra ordan kacıp gidiyorlar.en azından biz oyle kurtulmustuk.ayrıca araziye kurt salmakta faydalı olabilir.ama ilerde kurtların surulere de saldırma ihtimali var.

melankolya_06 link=topic=22753.msg277083#msg277083 date=1274735205' Alıntı:
Abi bizde de var bu illet hayvandan.bizde cok sey denedik ama en iyisi surek avı.hep bir araya gelip surek avına cıkacaksınız.bi sure sonra ordan kacıp gidiyorlar.en azından biz oyle kurtulmustuk.ayrıca araziye kurt salmakta faydalı olabilir.ama ilerde kurtların surulere de saldırma ihtimali var.
Artık sürek awıda yasak oldu.yani köpeyi salıp domuzun geçme noktasında beklemek yok.kendin arayıp bulursan awlıyacakmışsın.bi av merakımız wardı onunda içine ettiler.utanmasalar domuzu vurulma yasağı getircekler.bi seferde 9 -10 tane yawruluyor sadece 1 dişi.oda 6 ayda birmiş galiba tam bilmiyorum.vur vur fişek yetmez.

alakazem_43 link=topic=22753.msg273182#msg273182 date=1272902262' Alıntı:
TRAKKULUP AILESI ICERSINDE AVCILIGA MERAK SALAN BUTUN ABILERIM HADI FISEKLER TUFEGE BU ABININ BASINI SU DOMUZ BELASINDAN KURTARALIM:d:d:d GRAW GRAW GRAW:d:d:d ABİ SAP YAK SAMAN YAK OT İLACI KOY BIZIM KÖYDE HEP ÖYLE YAPIOLAR AMA AKSI LANET HAYVAN DINLEMEZ
ula radyo açıyorsun oynaya oynaya yiyor.ateş yakıyorsun ateşde mısır pişiriyor.tüfek atıyorsun dalga geçer gibi bide arkasına bakıyor. :D

• Beğen
Tepkiler: Ali Rıza ÇİÇEK

;D zuha-*-s dedemin kardeşinin 10 donum mısırın yemis bizdedebiraz vasr yarısını yiyo yarısını bırakıyo vve yemeyip kırdığı oluyo duva*-*0 uyrra*-*- at-*-* kız-*sw şyt-*-sa

Domuz sayısı son yıllarda iyice arttı. Bunun sebebide kurt sayısının azalmasındandır. Kurtlar büyük domuzlara pek bir şey yapamazlar, ama ufak yavru domuzları toplarlar Domuzlar yılda bir kaç defa doğururlar ve her doğurumda 7 - 8 tane birden doğururlar Kurtlar ise yanılmıyorsam tılda bir defa doğurur. Kurtlar vurulmasa domuzların yavrularını toplayacaklar ve domuz sayısı azalacak

Yusuf link=topic=22753.msg299245#msg299245 date=1286139343' Alıntı:
Domuz sayısı son yıllarda iyice arttı. Bunun sebebide kurt sayısının azalmasındandır. Kurtlar büyük domuzlara pek bir şey yapamazlar, ama ufak yavru domuzları toplarlar Domuzlar yılda bir kaç defa doğururlar ve her doğurumda 7 - 8 tane birden doğururlar Kurtlar ise yanılmıyorsam tılda bir defa doğurur. Kurtlar vurulmasa domuzların yavrularını toplayacaklar ve domuz sayısı azalacak
yıllardır hiç duymadım sürüme kurt geldi diyeni gerçe fazla çoban yok ama.bncede baya azaldı kurt sayısı.

tek çaresi anlıklara köpek bağlaman ben pancara 1 nohut tarlasına 3 köpek bağladım çok şükür girmediler.ama köpekleri getirtiğim gece bütün tarlaları karıştırdılar.ben 2 senedir böyle yapıyorum.kesin çözüm bu.

alakazem_43 link=topic=22753.msg273182#msg273182 date=1272902262' Alıntı:
busene köye bir satıcı geldi.neyse işte bundan tarlanınızın etrafına yapın kesinlikle hiç bir yabani hayvan girmez fln dediler.neyse aldım ben 2 tüp.yaptım tarlaya.kafalara sıkarsan kuşta gelmez dedi.sıktımda sıktım 5 dönüm tarlayı denedim.neyse aradın 2 gün geçti.dayım aradı tarlayı ne zaman bozdunuz dedi (beyaz aydındı) dedim ne bozması dedim.tarlada bitane aydın kalmamış dedi,kafanmı güzel dayı fln derken,bindim arabaya gittim bide baktım tarla dümdüz :D özellikle sıktığım kafaları yemiş :D yani bu domuza bi faydası olmadı.bir bulursam o adamı 3 gün döverim. kız-*sw