yaban domuzuyla başımız dertte

Ynt: yaban domuzuyla başımız dertte

gezegen link=topic=38079.msg324878#msg324878 date=1295115804' Alıntı:
ok-*-s ok-*-s ok-*-s aynennn ok-*-s ok-*-s vur patlasın çal oynasın alk-*s alk-*s alk-*s bizde öyle yapıyoz ama ben arkol kullanmıyorum ıh-*-s
aynen aynen ver ayarı bide açaçan ankara havası fln oyna durr :D *098*- sorun deil alkolsuzde oynarız :D ok-*-s ))) ;D zuha-*-s oap*-s

o tüplü olanlardan çok var bizim burda bazılarında bişe takılı güneş doğunca kendisi kapanıyor gece olunca yarım saatte bir patlıyor arkadaşın dediği gibi bir süre sonra alışıyolar.. biz yazın aydın kesmeye gidyoduk sabah sahurda yanımazdaki trlada patlıyodu devamlı :D

EVET bizim köyde de alışmışlardı söylemeyi unuttum :))
18karatekin link=topic=38079.msg325058#msg325058 date=1295130391' Alıntı:
beştepeli kardeşim, senin bu düzeneği çankırıda deneyen olmuş.kendisiyle görüşmedim ama dediklerine göre ; meyvelerini korumak için düzeneği koyduğu ağacın meyvesine zarar vermiş . yani onada alışıyor hayvan.bakıyor zarar vermiyor , ondanda korkmuyor.yani ÇÖZÜM DEYİL. engüzeli bekliceksin sürünün içerisinden birtanesini vurdunmu o sürü o bölgeye birdaha gelmez.ama bukezde diğer tarlalara gidiyor.

bir bak istersen...www.bekcivar.com
'BekciVar Domuz derdi Yok!' nasıl mı...? Sizlere yaklaşık 5 yıldır üzerinde çalıştığımız ve son bir yıldır başarıyla denenen ve %98 olumlu sonuç veren tamamen Türk Malı BekciVar Domuz ve Yabani Hayvan kovucuyu sunuyoruz. Tarlanıza alacağınız bu alet ile artık domuz derdine son.. 3000 ila 5000 m2 de 360 derece heryöne etkili olan bu cihazla;

-sadece domuzların ve yabani hayvanların duyabileceği ultrasonik ses yayması,
-insanların da duyabileceği değişken alarm çalması (bu özellik istenildiğinde devre dışı bırakılabilir),
-geceleri aktif olan ışık sensörü,

vb. gibi özellikleriyle domuzlardan tam koruma sağlayan BekciVar ile artık ürünlerinizi gönül rahatlığıyla yetiştirebileceksiniz.

bilader tüp müş şuymuş buymuş bunların hepsi fasa fiso...bağlı oldugun il veya ilçenın avcılar kulubune ve kaymakamlığa çık domuz zararımız varde sürek avı düzenlesinler başka türlü domuzu kırmanın çaresi yok..geçen sene bizim burda her gece domuz avına çıkıldı 100 e yakın domuz vuruldu bu sene görunurde birşey yok...paranı sağa sola harcama hiç domuzu beklerken bile domuz üzerıne cıkar gelır..o kadar arsız bır hayvan..en güzeli avı yapılarak seyreltilmesi...gerisi boşa zaman kaybı saygılar..

domuz tehlikeli hayvan bu kış iri bir domuz dedeme kafa attmş biraz bogusmuslar hacı baya sıkmış ama yatmamış sonrada hacıya vurmuş fln hacı baya sağlam bırısı olunca domuzla baya güreşmişler o sıra sesleri duymuşlar diğer av arkadaşları gelmiş bi kaç tane onlar patlatmış öle yatmış :D
bu sene bızde sıyah yağlık ektık. bilindiği gibi siyah aydını çok sever domuzlar bu snee çok iş var :D

bizim burdada var genelikle mısır ile çeltik tarlasında geziyorlar ama ayçiçeğinede zarar veriyor alcan arabayı alcan mangalı bi şişede rakı :) kim sorarsa domuz bekliyon eniştemin mısırda öyle yaptık bir tüfek eline ara sıra attçan :D tüpede alışıyor beli bir zaman sonra elektirikli tel felan semerinle 80 ne çıkar oo

bu sene duydugum bir metodu aktarayım size elma ,patates gibi sebze meyvelerin içine balık oltasının kancalarını saplıyorlarmış tarlanın kenarlarına domuzun yiyebilecegi yerlere atılıyor domuz yediği zaman kancalar bogazına saplanıyor ve hiçbirşey yiyemiyormuş

geçen yıl bende çok çektim bu domuzdan .. tarlanın etrafına siyah katran dökecem komple kokusuna gelmiyo diyolar .. elektrikli çit önlem değil bi tanesi çarptı mı koparıyo teli arkasından sürüsü giriyo .. bu domuz tek ba$ına gezmiyo ki .. önlemi yok bunun hendek kazacan komple sokmucan tarlaya .. öle yok sonik ses yok elektrikli çit dikenli tel hepsini ezip geçiyo .. gördüğünü ya$atmıcan

arabayla olmuyor biz kolayını buldu havayi fişekleri hazır bekletiyoz domuz tarlaya girdigi zaman fitili ateşliyoruz .. çünbüşe bak zuha-*-s zuha-*-s zuha-*-s
kaçarken akılları gidiyo zuha-*-s zuha-*-s baya bir aradan sonra bi daha geliyo yine havayi atıyoz ,bi daha gelmiyolar

Arkadaşlar benm de başım derrtte iki-üç gündür karpuz tarlasını mafettiler bi srü yeni geldim şimdi tarladan ne yapmalıyım bunlar ne zman nasıl geliyolar bi önlem söleyin

Eren ASLAN link=topic=38079.msg599210#msg599210 date=1337974775' Alıntı:
Arkadaşlar benm de başım derrtte iki-üç gündür karpuz tarlasını mafettiler bi srü yeni geldim şimdi tarladan ne yapmalıyım bunlar ne zman nasıl geliyolar bi önlem söleyin
Önerim Traktöre romorku tak. Tarlanın başına geç. Çok sessiz ol. Romorka çık. Bunlar geldiğinde verin kurşunun gözüne. Ama asla tek gitme.. Sessiz duracaksanız kalabalık gidin daha çok domuza zarar vermiş olursunuz. Etrafta canlı domuz kalmadığına emin olmadan aşağı inmeyin.

Eren ASLAN link=topic=38079.msg599210#msg599210 date=1337974775' Alıntı:
kardeş beklicen geldimi tarlaya girerken ateşlicen havayi fişşegi bak ozaman sinamaya 5 km ötede soluklanırlar zuha-*-s
ben ayçiçeginde denedim etkili oldu hiç mahsulüm ziyan olmadı ok-*-s

Abi sizin kiler saat kaç gibi geliyolar bizimkiler tahminimize göre sabaha karşı geliyolar dün gece 1 ' e kadar bekledik bişe yok bu akşm yinne gittik zarar verimişler biz gittikten sonra tarlanın belli köşlerine zehirli ekmek vs versek işe yararmı ki

Eren ASLAN link=topic=38079.msg599219#msg599219 date=1337975561' Alıntı:
Abi sizin kiler saat kaç gibi geliyolar bizimkiler tahminimize göre sabaha karşı geliyolar dün gece 1 ' e kadar bekledik bişe yok bu akşm yinne gittik zarar verimişler biz gittikten sonra tarlanın belli köşlerine zehirli ekmek vs versek işe yararmı ki
hava kararırken gelirler hava aydınlanmaya ba$ladımı giderler .. gündüz domuz pek gezmez .. gündüzleri meralara yada çay akarsu kenarlarına serin yerlere gidip kuytu kö$ede kazdıkları cukurda yada mevcut inlerde uyurlar ..