Yakıtta su var uyrı lambası yanıyor

Arkadaşlar açtığım konuda yaptığım işlemleri sizlerle paylaşmak istedim depoyu boşalttım yakıt filtrelerini değiştim depodan yarım litre koyu kıvamda bulanık su çıktı fakat depo doluydu 100 lt mazot boşalttım mazotun rengi aynı limonata rengi bu renk değişimi neden olur mazotu TKK dan almıştım koperatifin müdürünü çağırdım gösterdim oda bölge müd, aradı oda petrol ofisini aramış vel hasıl kabul etmiyorlar 500 lt mazot almıştım sadece 230 lt lik varilin birisinde bu renkte çıktı diğerleri normal renkte bu limonata renkli mazotu 120 lt kadar kullansam nasıl olur şeffaf 5 lt lik şişeye koyup 24 saat bekledim durulur mazot rengine dönüşürmü diye hayır aynı renkte duruyor mazotun rengini hangi madde bozar tecrübesi olan arkadaşlar yoksa gitti bizim 120 lt mazot

• Beğen
Tepkiler: mahmutünaldı
Mazotu koyduğunuz varil daha önce kullandığınız varilmi yoksa yeni bir varil alıp ona mı koydunuz. Aldığınız mazotun yarısı bozuk olmaz. Ya hepden bozuktur yada sağlam.
Varilin içinde yabancı madde vardı ise ondan da olur. Daha önce başımıza geldi 1 varil mazot dan 70 lt. Kadar traktöre koydum ve pompayı yedi. Kalan mazotu da pat pat motorunda bitirdim.

• Beğen
Tepkiler: Alexander ve mhtr
Arkadaşlar varil her zaman mazot için kullandığım 230 lt lik plastik varil 1 aydır içinde mazotla duruyordu pompayla 1 depo doldurdum ve çalıştım normaldi kalanını ikinci defa depoya aktardım rengi bozulmuş bulanık olmuştu varilde hata yok depoyu boşalttım 100 lt üç gündür dinlendi tabana su çökmemiş su yok galiba ama renginden dolayı yakmaya korktum rengi limonata gibi kullansammı kullanmasammı.

Arkadaşlar varil her zaman mazot için kullandığım 230 lt lik plastik varil 1 aydır içinde mazotla duruyordu pompayla 1 depo doldurdum ve çalıştım normaldi kalanını ikinci defa depoya aktardım rengi bozulmuş bulanık olmuştu varilde hata yok depoyu boşalttım 100 lt üç gündür dinlendi tabana su çökmemiş su yok galiba ama renginden dolayı yakmaya korktum rengi limonata gibi kullansammı kullanmasammı.
Benim şahsi görüşüm kullanma. Varsa elinde düz pompalı karadüzen dizel motor onunla bitir.