Yapraktan besleme

04.02.2016
1,500
1,029
Konya

RİO 16:Sıvı formda azot+magnezyum+bitki aktivatörleri içeren azot kaynağıdır.Dekara kullanım dozu 250-300 cc dir.İçerdiği aktivatörler sayesinde kardeşlenme döneminde uygulandığı zaman köklenmeyi ve kardeşlenmeyi teşvik eder.Sapa kalkma döneminde pas ilaçlarıyla beraber verildiğinde ise doğrudan dane verimine etkili bir azot kaynağıdır.Zecca isimli çinko ile beraber hububata tavsiye ettiğim uygun dekar maliyetli ürünlerimizdir.Uan 32 aksine nitrat ve amonyum azotu içermediğinden yaprak uygulamaları için son derece uygun bir üründür
ZECCA:Organik asit şelatlı çinkodur.Rio 16 da olduğu gibi aktivatör içeriği sayesinde emilimi yüksek kısa sürede çinko ihtiyacını karşılayan bir ürünümüzdür.Çinkoca yetersiz beslenme durumunda daneye yeterince karbonhidrat depolanamayacağı için verimde kayıplar oluşur.Rio 16 isimli ürünle beraber başta buğday arpa olmak üzere tüm bitkilerde her dönem kullanım dozu dekara yapraktan 200-250 cc topraktan 500-750 ml/da

Resimler ve ekler

• rio16001 (2).jpg
    rio16001 (2).jpg
    185.4 KB · Görüntüleme: 60
  • zecca2 (1).jpg
    zecca2 (1).jpg
    209.8 KB · Görüntüleme: 67
  • Beğen
Tepkiler: Aykt_Alprsln
Bundan 10 15 gün önce bayiye sordum 400 dedi alayım dedim ilaç gelmedi hava soğuk açık tırda geliyor etkileniyor gelince vereyim dedi zam gelir dedim gelsede aynı 400 den verecem dedi 5 litresini
3 aydır bu fiyatlar.Yeni fiyatlar 600 tl nin çok üstünde ama piyasa stoklu gittiği için daha yansımadı.Cutteng benzeri bilinmeyen ürünleri belki spottan almıştır diyeceğim ama 400 tl ye imkansız gibi bir şey.Dikkatli olmakta fayda var.Karekodsuz ve son kullanma tarihi geçmiş ürünler almayın.