yaz aylarında harereti kıpırdamaz dediginiz traktörler hangileri

Ynt: yaz aylarında harereti kıpırdamaz dediginiz traktörler hangileri

TT 55 link=topic=38330.msg327485#msg327485 date=1295691654' Alıntı:
söylediğini ilk defa duyuyorum.merak ettim.mümkünse bir fotosunu çekip yayınlarmısın.
tabikide buyur abi resimlere dikkatli bakarsan bi hortum kompresor uretenden hava filtresinin ardındaki demir boruya monta edilmiş

Uploaded with ImageShack.us

TT 55 link=topic=38330.msg327367#msg327367 date=1295641749' Alıntı:
kullandığım traktörlerin içinde ford 3610 hararet yapıyordu.üniversal 453,mf 3050 ne yaparsan yap hararet yarıyı geçmiyordu.tt55 daha sıcaklarla tanışmadı.

abi tt 55 hareret yarıya kadar gelır korkma bakalım:) mazotu kat devam et:)

TT 55 link=topic=38330.msg327495#msg327495 date=1295695007' Alıntı:
cazgin0020

sağolasın.çok süratlisin.
önemli diil abi evdeyim zaten motorda 20 metre ilerimde 3 foto çekip atmak iş değil dedigim sizce dogrumu mesela hava filtresi dolu olunca motor çok yakıyo ve rahat çalışamıyo yakıtı falan bunun için dusuk olabilirmi acaba erkuntların? ve havayı rahat aldıgı için hareret kalkmaz die dusunuyorum

Pekins motor fiat motorlara göre daha çok hararet yapar. Çünkü perkinste soğutma sıvısı gömleklere temas etmez. perkinste gömleklerin etrafı tümüyle bloktur. Ancak fiatta soğutma sıvısı gömleklere temas eder. Gömlekleri bloğun baı kısımları tutar ve bazı aralardan soğutma sıvısı gömleğe temas eder.

Hava soğutmalı traktörlerde ise hararet yoktur. Normal havalarda ve soğuk havalarda iyi çeker ama hava sıcakladımı şişer gaz yemez olur.

168 in en zor işte ortayı geçtiğini gördüm. Fiatta yeşile gelmez bile. bu yaz 480 ile balya çekerkn 480 su koymayı unutmuş hararet 10 km yoldan sonra yeşile anca değiyordu :D

BASAYEV link=topic=38330.msg327500#msg327500 date=1295696122' Alıntı:
olabilir bak bilader hava filtresi doldumu motorun çekişi düşüp yakıtı artmaya başlıyor dediğin mantıklı bence
Kompresör havayı hava filtresinden alır, ters düşünüyosunuz, eğer hava filtresine hava basarsa bir nevi turbo etkisi yapar ve denge bozulur..
Bu arada kıralın hararet göstergesi umrumda olmaz, ben mazot göstergesini takip ederim..:D

nailyetek link=topic=38330.msg327523#msg327523 date=1295700285' Alıntı:
Kompresör havayı hava filtresinden alır, ters düşünüyosunuz, eğer hava filtresine hava basarsa bir nevi turbo etkisi yapar ve denge bozulur..
Bu arada kıralın hararet göstergesi umrumda olmaz, ben mazot göstergesini takip ederim..:D
hadi ya ters dusunuyoruz o zamanda

aradıgın traktör fiat yüklenebildigin kadar yüklen catlat istersen hiç birşey olmaz 11,5 litre yağ alır çelik gömlek lastik yok hareret ibresini unutursun..

trakkulub üyelerinin hiçmi hararet yapan traktörü y0k be ya,radyatör petekleri d0lar ,radyatörün suyu azalı,önüne t0z t0plar vs hararet yapar...yani ...ben lamb0rghiniye hararet yaptırdım,ama nasıl term0stat kapalı kalmış ve üstünde hararet müşürü patlamış ,pullukları takarken m0t0run havalandırma b0rusundan çıkan buhardan ve k0kusundan anladım hararet yaptığını,s0nuç m0t0r baya bir hasara uğramış,gömlek lastiklerinden kartere, ısınınca su kaçırdı haliyle yağ b0zulmaya başladı,0 an m0t0r yaptırmaya vaktim y0ktu,kurşun t0zlar var tüpte,özelliği çatlaklar için sıcakta deliklere gire ve kapatır ...0ndan 2 tane attım radyatöre pr0blem kaltı 0rtadan...ama yakında götürecem ve m0t0ru sıfır yaptıracam

doganbey1 link=topic=38330.msg327468#msg327468 date=1295688171' Alıntı:
he bide memnun deilsin jonder dern:D:D bizim steyr da kapakları açtınmıydı hararet yeşilde kalırdı:D

ön ağırlıktan motorun bitişine kadar çok sağlam.debraj ve sonrası arkaya kadar at çöpe zuha-*-s

cazgin0020 link=topic=38330.msg327475#msg327475 date=1295689949' Alıntı:
erkunt lar bence birde yeni kasalarda kompresordan hava filtresine giden hortum var belki de rahatlatmak için kompresor hava veriyo motora
İstersen kuyruk milinede bi kompresör bağla ve ordan da bi hortum çek motora, iyice bir rahatlasın..:D

deutz da bırak yeşili kırmızıyı hararet göstergesi bile yokk...hava soğutmalı olduğu için..bid derler ya hava soğutnalı motor durduğu yerde çok çalışırsa hararet ypar diye..yok öle bişey..adamlar yapmış türbün var kayışla dönen kayış kopmadığı sürece en zor şartlarda istediğin kdar zorla hiç bişey olmaz ısındıkça sesi azalır..yazın davlumbazın oraya efes pilsen atıyodum onu bile patlatıyodu soğuktan...mf ve fiatta kolay kolay yapmaz..bide sameler..

1006 link=topic=38330.msg327598#msg327598 date=1295712783' Alıntı:
deutz da bırak yeşili kırmızıyı hararet göstergesi bile yokk...hava soğutmalı olduğu için..bid derler ya hava soğutnalı motor durduğu yerde çok çalışırsa hararet ypar diye..yok öle bişey..adamlar yapmış türbün var kayışla dönen kayış kopmadığı sürece en zor şartlarda istediğin kdar zorla hiç bişey olmaz ısındıkça sesi azalır..yazın davlumbazın oraya efes pilsen atıyodum onu bile patlatıyodu soğuktan...mf ve fiatta kolay kolay yapmaz..bide sameler..
valla kardeşim doğru izah etmişsin o motorların öyle olduğunu ben çok duydum ayrıca efes pilsen demiyoruz biz ESES pilsen olarak geçiyor...

deutz da bırak yeşili kırmızıyı hararet göstergesi bile yokk...
...mf ve fiatta kolay kolay yapmaz..bide sameler..
Hadi yaaaaa , unutmuşlardır yawwww hiç hararet göstergesiz motor mu olur...!! :) şaka bi yana samelerin de birçok modelinde hararet saati bile yoktur...tabiii susuz olanlarda... radyatör delindi antifriz yoktu vs. derdi yok.. ok-*-s

yok niko yok işte biraz sakat hararet saati olsa motorun ısınıp ısınmadığını anlarız zaten kışın antifiriz derdi felan yok radyötör delindi derdin yok müthiş makinede bazı eksikleri var

bizim köyde 35 - 40 a yakın same var mınatura 60 lardan radyatörsüz burdakıler hararet yapıyo ama hararet göstergesi yok hararet yaptığında rolentide çalışmıyor gazı kestiğinde stop ediyor ve soğuyana deek çalışmıyor biz çözümünü bulduk mazot pompasına soğuk suyu dök ve marşa bas işlem bu .... yani deutz motorda hararet yapıyor

BASAYEV link=topic=38330.msg327731#msg327731 date=1295726608' Alıntı:
yok niko yok işte biraz sakat hararet saati olsa motorun ısınıp ısınmadığını anlarız zaten kışın antifiriz derdi felan yok radyötör delindi derdin yok müthiş makinede bazı eksikleri var
4+4 lük motor yoktur tabii ki de sence eksiklikleri nelerdir mesela?

aksazli link=topic=38330.msg327742#msg327742 date=1295727722' Alıntı:
bizim köyde 35 - 40 a yakın same var mınatura 60 lardan radyatörsüz burdakıler hararet yapıyo ama hararet göstergesi yok hararet yaptığında rolentide çalışmıyor gazı kestiğinde stop ediyor ve soğuyana deek çalışmıyor biz çözümünü bulduk mazot pompasına soğuk suyu dök ve marşa bas işlem bu .... yani deutz motorda hararet yapıyor
valla sameyi bilemem ama deutz un soğutma sistemi farklıdır..deutz un bugüne kadar hararet yaptığı görülmemi ve duyulmamıştır taki öndeki kayışa dikkat ettiğiniz sürece..yapsada conta yakma kitleme sorunu yoktur dediğin gibi soğuyunca çalışır..