yaz aylarında harereti kıpırdamaz dediginiz traktörler hangileri

Ynt: yaz aylarında harereti kıpırdamaz dediginiz traktörler hangileri

tama m 1006 öylede haliyle motor ısınıcak hiç mi ısınmayacak benim dediğim o yoksa bizde de sıkıntı yok şimdilik

BASAYEV link=topic=38330.msg328965#msg328965 date=1295894519' Alıntı:
tama m 1006 öylede haliyle motor ısınıcak hiç mi ısınmayacak benim dediğim o yoksa bizde de sıkıntı yok şimdilik
tamam ısıncak tabikide zaten deutz un öndei kayış koptuğu zaman yapar ama kopmadğı zaman ihtimal vermiyorum..yaw o sıcaklarda elimi sokuyurum elim buz gibi oluyo.. kapak var açıpta elini koyup gaz veririsen buzdolabı yanında alt etmiş öle sölimm yani..samede de sıkıntı olmuyo ..bide hava soğutmalı tozu sevmez derler nedenki..?anlatabilirmisin sen veya başakası..

fiyat ların kuyrukmili agırdevir oda motara yüklenmiyor perkisinen alakası yok masseylerin kuyrukmili suratlı dönüyor ada motora yükleniyor illaki kalkacak hareret masyseye 15 kaz ver fiyata 20 vermen lazım onun devrini tutsun

TT 55 link=topic=38330.msg327367#msg327367 date=1295641749' Alıntı:
kullandığım traktörlerin içinde ford 3610 hararet yapıyordu.üniversal 453,mf 3050 ne yaparsan yap hararet yarıyı geçmiyordu.tt55 daha sıcaklarla tanışmadı.
Abi forda nasıl hararet yaptırdırdın acaba biz 40 km yolda gaz kesmeden tam gaz basıyoruz en fazla 75 ı bulurdu yalnız çok su içer antifrizi falan sömürür fiatlar ve masseyler hararet yapmazlar deutz soğuk motorudur sıcakta harareti artar ...

GENÇ EYMIRLİ link=topic=38330.msg329042#msg329042 date=1295901554' Alıntı:
Ford ' un suyu tamam olsun gerisi tamamdir o 3610 ' da bi sorun vardır
yazın 4 5 saat rotovatör çekiyoruz hararet en fazla 75 e o civarlarda takılıp kalırdı (fordun yaz kış antifriz olması lazım suyu çok çabuk bitiriyo 1 haftada bitirir doldurdgun suyu) antifriz olursa baş gaza birşeycik olmaz...ali abinin fordun radyatörde bi sorun vardır tıkanma vs kaçırma olablir 5000 lik ve üstünde hararet milim oynamaz koca fomoco bloklu ...

halil_alpy_37 link=topic=38330.msg329036#msg329036 date=1295901211' Alıntı:
Abi forda nasıl hararet yaptırdırdın acaba biz 40 km yolda gaz kesmeden tam gaz basıyoruz en fazla 75 ı bulurdu yalnız çok su içer antifrizi falan sömürür fiatlar ve masseyler hararet yapmazlar deutz soğuk motorudur sıcakta harareti artar ...
yanlış biliyon halil deutz a soğuktada sıcaktada bişey olmaz..ağustos sıcağında 3 dane römorkla öğle vaktinde patoz yapıp geliyodum tık yoktu..

1006 link=topic=38330.msg329214#msg329214 date=1295948048' Alıntı:
yanlış biliyon halil deutz a soğuktada sıcaktada bişey olmaz..ağustos sıcağında 3 dane römorkla öğle vaktinde patoz yapıp geliyodum tık yoktu..
dogrudur deutz saglam mkina ama hararet konusunda diğerleri gibi iddalı degil ...fıatlara birsey olmaz hararet mararet yok onlarda

Hararet önemli bir konu.Helede yaz aylarında ağır işler yapıyorsanız, hararet yapan bir traktörle çalışmak eziyete dönebilir. Kendi kulladığım traktörlerden Fiat 80-66, 70-56 ve 65-46 ' nın hararet yaptığını gerçekten görmedim. Suyu tamamsa hararet yerinden kıpırdamaz.Bölgemin şartlarında en sıcak ve lodusun estiği havalarda bile hararet yaptıklarına şait olmadım.Yine kendi kullandığım TD95 için aynı şeyleri söylüyemiycem.Kendisi hararet yapmaya uygun bir traktördür...

ÖZzGÜR link=topic=38330.msg329232#msg329232 date=1295949741' Alıntı:
Hararet önemli bir konu.Helede yaz aylarında ağır işler yapıyorsanız, hararet yapan bir traktörle çalışmak eziyete dönebilir. Kendi kulladığım traktörlerden Fiat 80-66, 70-56 ve 65-46 ' nın hararet yaptığını gerçekten görmedim. Suyu tamamsa hararet yerinden kıpırdamaz.Bölgemin şartlarında en sıcak ve lodusun estiği havalarda bile hararet yaptıklarına şait olmadım.Yine kendi kullandığım TD95 için aynı şeyleri söylüyemiycem.Kendisi hararet yapmaya uygun bir traktördür...
nh de intercoller var demi?

halil_alpy_37 link=topic=38330.msg329219#msg329219 date=1295948296' Alıntı:
dogrudur deutz saglam mkina ama hararet konusunda diğerleri gibi iddalı degil ...fıatlara birsey olmaz hararet mararet yok onlarda
deutz gibi hararete dayanan yok halil bunu böle bilmeni isterim..radyatör olmadığı için ne su kaynatır ne donar..deutz kullananlardan istediğine sorabilirsin..yeterki öndeki kayış kopmasın..

Ben bizim TD80 nin daha yaptigini görmedim. Hos cok agir is yapmadim ama agustosda 35 derecede bir günde hic durmadan 50 dönüm yonca bictim hic yerinden oynamadi...

satocan58 link=topic=38330.msg330380#msg330380 date=1296068110' Alıntı:
Ben bizim TD80 nin daha yaptigini görmedim. Hos cok agir is yapmadim ama agustosda 35 derecede bir günde hic durmadan 50 dönüm yonca bictim hic yerinden oynamadi...
yonca biçmekte ne var motor boş gider gibi yüksüz gidiyor :) o sıcakta tozun içinde 13lü kazayağını taktığında yada pulluğu taktığında artmaması imkansız :)

1006 link=topic=38330.msg330367#msg330367 date=1296067407' Alıntı:
deutz gibi hararete dayanan yok halil bunu böle bilmeni isterim..radyatör olmadığı için ne su kaynatır ne donar..deutz kullananlardan istediğine sorabilirsin..yeterki öndeki kayış kopmasın..
dogrudur baskanım kayış kopunca hareret iki kat birden artıyo gibi .. bu olayı bıraz acıklıga kavusturalım bence kayış atınca vs kopunca nasıl oluyoda hareret katlanarak artıyo ormnda benm traktore de oldu ... cidd*-*-*

halil_alpy_37 link=topic=38330.msg330644#msg330644 date=1296108150' Alıntı:
dogrudur baskanım kayış kopunca hareret iki kat birden artıyo gibi .. bu olayı bıraz acıklıga kavusturalım bence kayış atınca vs kopunca nasıl oluyoda hareret katlanarak artıyo ormnda benm traktore de oldu ... cidd*-*-*
yaw çünkü kayış kopunca devir daim su pompasıda duruyo e haliyle..motora suyu kim yollucak..

yeni bişey öğrendim ta 1950 li yıllardaki deutz trakktörleri -40 ye kadar çalışıyor..+60 dereceye kadarda sıcağa dayanıyor +60 derece bunu başka motor yapamaz...

SİZİN TRAKTÖRLER İYİYMİŞ BENİM Bİ ENTER VAR 654S YAZIN HARARETİN 90 100 ASAGI DÜŞTÜNÜ GÖRMEDİM AMA ALIŞTIM HARMANI FELAN GECE SÜRYOM PATOZLAA GECE CALIŞIYOZYAZIN