Yedek parçalarınızı sakın bunlardan almayın!!!

Arkadaşlarım abilerim. Gecen gün tarlada çizel çekerken traktörün kol çekisi kırıldı. Dedimki orjinal olsun diye ANKARA OSTİMDE MURAT TİCARET isminde bi yerden ls nin parçasını sipariş verdim. Ertesi gün geldi, takıp hemen kaldığım yerden sürmeye devam ettim. Parçayı saat 4. 30 civarı aldım eve gidip takması felan 6 yı buldu. Saat 7 civarı 10 dekar yer sürmeden bi baktım yine aynı. Hemen indim baktım parça yan sanayi yivli olarak yapılmış bu ne diye resim cekip attım umurlarında bile olmadı. Bu parça 150 tl +kargo fiyatındaydı. Öyle olunca emirdağda bi tornacıda yaptırdım 0 dan 50 tl ve çok ta sağlam.

Siz siz olun murat ticaretten alışveriş yapmayın. Zira resmen adamı kandırıyorlar.

İlk kırılan orjinal parça
40dc0e4fe98596dc327a445d99043a1c.jpg

Murat ticaret denen esnaf bozuntusundan gelen parça

d53d2ca021807330b44abc7a0387bc7f.jpg

d727ca9c4a4a81806225552c54475d59.jpg

d757ff82e2c85bdc5bdd74b3e27100bd.jpg

abe80d4f3d4fdacaae05acaa894d5ce7.jpg

Buda emirdağda yaptırdığım parça
9feda1d81643d2bb96a45f4861b551d4.jpg

3268c21a5ec4642f3c620706c2130126.jpg

Ne oldu şimdi senin o traktörün daha hiç arıza yapmayacakmi. Sana parça bi kere mi lazim. Ama onlara demekki müşteri bi kere lazımmış. Sen daha ordan bedava parça verseler almazsın. Yazık ne demişler " ne edersen kendine edersin kendi kendine " onlar aklı sıra seni kandirdiklarini yada kazıkladikladiklarini dusunuyorlardir belki ama yarına kalır da yanlarına kalmaz ...

Ne oldu şimdi senin o traktörün daha hiç arıza yapmayacakmi. Sana parça bi kere mi lazim. Ama onlara demekki müşteri bi kere lazımmış. Sen daha ordan bedava parça verseler almazsın. Yazık ne demişler " ne edersen kendine edersin kendi kendine " onlar aklı sıra seni kandirdiklarini yada kazıkladikladiklarini dusunuyorlardir belki ama yarına kalır da yanlarına kalmaz ...
Aynen öyle.

• Beğen
Tepkiler: kubilay 85

o parca nın oradan kırılması içim dönuşlerde kaldırmamanız lazım yada tutkalla yapıştırılmış olması:))baska turlu kırılmaz. bende cok kırıyorumda oyuzden.. benim turan pullugun uc demiri yani bıcagı egilmişti satın almaya gittigimde dedimki pullugun bıcagı egildi yeniini alacam dediğimde satıcı banabıcagın uzerind elogomuz varsa getir hemen yeniiyle değiştiriyim eğilmesi mumkun değil demişti..

o parca nın oradan kırılması içim dönuşlerde kaldırmamanız lazım yada tutkalla yapıştırılmış olması:))baska turlu kırılmaz. bende cok kırıyorumda oyuzden.. benim turan pullugun uc demiri yani bıcagı egilmişti satın almaya gittigimde dedimki pullugun bıcagı egildi yeniini alacam dediğimde satıcı banabıcagın uzerind elogomuz varsa getir hemen yeniiyle değiştiriyim eğilmesi mumkun değil demişti..
Tarlamın uzunluğu 550 m uzunlugunda. Dikine gidip geliyorum. Dönüş imkanı olmayan bi alan yani. Hadi ilk orjinal parca diyelimki eskidide kırıldı. Peki sonraki aldıgım parça.?

En kötüsü de kaynakcıda yaptırdığım parçada en ufak sıkıntı yok.

Yani bu satıcı insan değil desek yeridir!

• Beğen
Arkadaşlarım abilerim. Gecen gün tarlada çizel çekerken traktörün kol çekisi kırıldı. Dedimki orjinal olsun diye ANKARA OSTİMDE MURAT TİCARET isminde bi yerden ls nin parçasını sipariş verdim. Ertesi gün geldi, takıp hemen kaldığım yerden sürmeye devam ettim. Parçayı saat 4. 30 civarı aldım eve gidip takması felan 6 yı buldu. Saat 7 civarı 10 dekar yer sürmeden bi baktım yine aynı. Hemen indim baktım parça yan sanayi yivli olarak yapılmış bu ne diye resim cekip attım umurlarında bile olmadı. Bu parça 150 tl +kargo fiyatındaydı. Öyle olunca emirdağda bi tornacıda yaptırdım 0 dan 50 tl ve çok ta sağlam.

Siz siz olun murat ticaretten alışveriş yapmayın. Zira resmen adamı kandırıyorlar.

İlk kırılan orjinal parça
40dc0e4fe98596dc327a445d99043a1c.jpg

Murat ticaret denen esnaf bozuntusundan gelen parça

d53d2ca021807330b44abc7a0387bc7f.jpg

d727ca9c4a4a81806225552c54475d59.jpg

d757ff82e2c85bdc5bdd74b3e27100bd.jpg

abe80d4f3d4fdacaae05acaa894d5ce7.jpg

Buda emirdağda yaptırdığım parça
9feda1d81643d2bb96a45f4861b551d4.jpg

3268c21a5ec4642f3c620706c2130126.jpg
Ben böyle bir sacmalik görmedim!Yirmiüc yildir Almanya da esnaflik yapiyorum (tamirhane+Motorlu arac alim satim) satilan parca ne olursa olsun bozulmussa hemen yenisini göderirler.Veya parani iade ederler.
Bizim ülkemizin esnafinin cogu maalesef günübirlik ticaret yapiyor.

Geçmiş olsun...
Murat Ticaret mazot filtresine 80 tl istemişti benden dışarıdan 30tl ye aldım. Hidrolik sistemdeki sensor icin 750tl fiyat istedi bide pişkin pişkin başka hiçbir yerde bulamazsın dedi... Tam bir tekel zihniueti... Anadolu motora şikayet ettim dönüş bile yapmadılar...
Zaten bütün problem Anadolu motor. Hiç bi markasının arkasında durmuyor.

• Beğen
Geçmiş olsun...
Murat Ticaret mazot filtresine 80 tl istemişti benden dışarıdan 30tl ye aldım. Hidrolik sistemdeki sensor icin 750tl fiyat istedi bide pişkin pişkin başka hiçbir yerde bulamazsın dedi... Tam bir tekel zihniueti... Anadolu motora şikayet ettim dönüş bile yapmadılar...
Bu işe bi çözüm bulunmalı. Ben murat ticaret alışverişi kestim.

• Beğen
Kolun aşığı çok mu dar acaba o yüzden kırıyor olabilir mi? Eğer çok boşluk kalıyorsa dış tarafa bi burç atsanız garanti olurdu dibinden de kıramaz galiba.
Bu arada sattığı parça hadi diyelim başkasından geldi bilemez sağlamlığını ama görüp de cevap vermemek çocuk aklıyla hareket etmektir. İnsan kıvırır en azından aa kırıldı mı nasıl olur değiştirelim hemen diye. İşini ciddiye almayanı her yerde karalamak lâzım. Geçmiş olsun.