yem karma ve dağıtma römorku anket

Yem karma ve dağıtma römorku

• Kullanılan toplam oy
    163

Ynt: yem karma ve dağıtma römorku anket

ceya023 link=topic=37318.msg563992#msg563992 date=1331826127' Alıntı:
basit bi hesap motoru 1500tl olsa.. kazanın sacı maksimum 400-500tl desek.. etrafındaki boruve profiller de 500 desek .. boyası 100tl artı içindeki karıştırıcısına da 500tl de 100tlde kaynagın gitsin fiyatları fazla ve rastgele yazıyorum fazla fazla maliyeti 3200tl eder.. bu saydıgım parcalar arasında eksik yada ucuz olan varsa ekle.. ha bide motor devrini düşürmek için kasnak yada dişli kullansan 300de öle söyle sana 3.500tl... ama adamlar 6500tl ye satıyor ... 4500 e satsalar normal diyecegim 1000tl de ustalık ve işçilik alsınlar.. ama direk %80 uzerine kar koyuyorlar bana göre artı devlet hibesi var alanında gözüne gelmeyecegi için ve her turlü satış yaptıkları için fiyatta abartı var bence..
O kadara mal olduktan sonra,hibeyi bekler alırım,servis yedek parça da ekstra olarak :)

Çağrı link=topic=37318.msg563999#msg563999 date=1331826382' Alıntı:
O kadara mal olduktan sonra,hibeyi bekler alırım,servis yedek parça da ekstra olarak :)

işte bu düşünce yuzunden adamlar iki katı fiyata satıyorlar zaten yarısına mal edemezler devlet yarısını veriyor bizden alırlar mantıgı.. yani bunu tutup 4500tl ye verseler hibeli alsan 2250tl ye fena mı olur ? bin liran cebinde kalsa bin lirada devletin cebinde kalsa...

ceya023 link=topic=37318.msg564008#msg564008 date=1331826935' Alıntı:
demek ki noluyor hibeler çifçinin çebine girmiyor esnafın cebine direk giriyor çifçi ne anladı bu hibeden !!!
ceya023 link=topic=37318.msg564006#msg564006 date=1331826859' Alıntı:
işte bu düşünce yuzunden adamlar iki katı fiyata satıyorlar zaten yarısına mal edemezler devlet yarısını veriyor bizden alırlar mantıgı.. yani bunu tutup 4500tl ye verseler hibeli alsan 2250tl ye fena mı olur ? bin liran cebinde kalsa bin lirada devletin cebinde kalsa...

Bunları bana söylemeyeceksin ya satana ya da hibe verene söyleyeceksin,ben tek başıma düzeni değiştiremem ancak olan düzenin içinde var olmaya çalışırım,ancak birlik olunursa birşey yapılabilir

Sayin forum uyeleri,
Bana da 3-5 metrekupluk bir tane lazim ama yatay veya dikey helozonlu hangisi daha makbuldur?
Yatay helozonlu yapanlar dikey helozonlularin iyi kiyim ve karistirma yapamadigini soyluyorlar.
Dikey helozonlu uretenler yataylarin icinde yem kaldigini, ve aletlerin cok problem cikardigini soyluyorlar.

Sizlerin tecrubeleriniz nelerdir ?
Saygilar.

Ben yabanci sitelerden biraz arastirdim.
Yatay helozonlu modellerin daha homojen karisim yaptigini, ancak buyuk yuvarlak balyalari kiymakda problem yasandigi,
Dikeylerin yatay modeler kadar homojen karisim yapamadigini ancak buyuk rulo balyalari kiyma konusunda daha basarili oldugu sonucuna vardim.

Elektrikli motorla karışım yapmak güçlü bi motor lazım ve bu motor sanayi elektriği ister, bu motorun hızını güce çevirecek parça gerekir.Elektrikli pahalıya gelir,mantıklı düşününce en güzeli traktör miline şaftı takarsın karıştırır dökersin.Elektrikli alındığında bu motorlara uygun kabloda almanız gerekecek ve bu kablo hiçte küçük değil.Yardımım olduysa ne mutlu bana.Ama kablo kesiti olarak minimum 5x4mm ve üstü kablo gerekir.Kablonun uzun olmasıda hem fiyat hem verim bakımından zarar demektir.

bende su anda hem yatay hem de dikey makina var, fark ayni yukarida yazdigi gibi.
4m3 guven marka yatay kullaniyordum daha sonra 12m3 dikey izelmak aldim.

yatay daha iyi karistiriyor ve daha kisa surede, ama mutlaka icinde yem kaliyor.
dikey ise biraz daha uzun zaman istiyor tam karistirmak icin ama icinde hic yem kalmiyor ve insan girip temizlemesi daha kolay.
tabii dikeyin hacim avantaji da var. bir kerede tum gunluk ihtiyacimi hazirliyor.
ileride rulo balya veya buyuk kare balya kullanirsam dikey daha uygun olacaktir.

kalite olarak iki firmayi da tavsiye ederim.

29851718338907178623717.jpg

19859718338904845290611.jpg

www.landforce.com.tr sitesinden takip edebilirsiniz

[size=11pt]YEM KARMA MAKİNELERİMİZ 1,5 İLA 20 METREKÜP ARASI ÜRETİYORUZ. DİĞER DİKEY YEM KARMA MAKİNELERİNE GÖRE KALİTE - SERVİS İLE BERABER KISA SÜREDE İŞLEMİNİ YAPMASI VE EN ÖNEMLİSİ DE
FİYAT AVANTAJIDIR.

KAMPANYALI FİYATLARIMIZI KAÇIRMAYIN. SİZE EN YAKIN TKK - PANKOBİRLİK VEYA BÖLGENİZDEKİ ÖZEL BAYİDEN BİLGİ İSTEYİN.

BİZİ DE ARAYABİLİRSİNİZ www.landforce.com.tr %100 TÜRK MALIDIR. ZONGULDAKTA ÜRETİMİ YAPILMAKTADIR.

MAKİNELERİMİZİN BAZI VİDEOLARI[/size]

LANDFORCE 5 metreküp yem karma feed mixer zonguldak

1,5 M 3 ÇEKİ TİP YEM KARMA HAZIRLAMA MAKİNESİ FEED MIXER LANDFORCE

landforce balıkesir yem karma makinesi değerli çiftçi görüşleri [url=http://www.landforce.com.tr]www.landforce.com.tr[/url]

düzce LANDFORCE YEM KARMA VE DAĞITMA MAKİNESİ

LANDFORCE AGRICULTURAL MACHINES TARIM MAKİNALARI gübre serpme yem karma