yem karma ve dağıtma römorku anket

Yem karma ve dağıtma römorku

• Kullanılan toplam oy
    163
Ynt: yem karma ve dağıtma römorku anket

Makinalar güzel, yem karma romorkum yok , şu anda almaya niyetimde yok ama çok gerekli
Sindirim makinede başlıyor kıydığı ve karıştırdığı için hayvanda verim artıyor.
Kuru ot veriyorum şu anda hayvanlara büyük baş ziyan, israf, ediyoruz yemlikten alıp otu bütün olduğu için ağızları ile sağa sola savuruyorlar.
Gübreye karışıyor ot ve saman artıkları gübreyi almak temizlemek zorlaşıyor.
Yem yolu yapmam lazım önce, yem karma romorkunun yürüyeceği gibi ve diğer gereçleri olan bir işletme bakalım , nasip.

Ynt: yem karma ve dağıtma römorku anket

ceya023 link=topic=37318.msg563992#msg563992 date=1331826127' Alıntı:
basit bi hesap motoru 1500tl olsa.. kazanın sacı maksimum 400-500tl desek.. etrafındaki boruve profiller de 500 desek .. boyası 100tl artı içindeki karıştırıcısına da 500tl de 100tlde kaynagın gitsin fiyatları fazla ve rastgele yazıyorum fazla fazla maliyeti 3200tl eder.. bu saydıgım parcalar arasında eksik yada ucuz olan varsa ekle.. ha bide motor devrini düşürmek için kasnak yada dişli kullansan 300de öle söyle sana 3.500tl... ama adamlar 6500tl ye satıyor ... 4500 e satsalar normal diyecegim 1000tl de ustalık ve işçilik alsınlar.. ama direk %80 uzerine kar koyuyorlar bana göre artı devlet hibesi var alanında gözüne gelmeyecegi için ve her turlü satış yaptıkları için fiyatta abartı var bence..
kardeş haklısın da hesap ederken atladıgın maliyetler var.bu firma garajda yapmıyor bu makinaları 500 m2 bi dükkan tutsa senelik büsan da 40,000 tl den başlıyor fiyatlar 10 tane işçi çalışsa 1250 den 12500 tl maaş 10 kişinin sigortası adam başı 380 tl den 3800 tl bu adamların yemek ve yol masrafları bunlar işçilik masrafları ayrıyeten devlete ödediği %20 gelir vergisi stopaj muhasebe masrafları derken liste uzayıp gidiyor.bu kadar masraf varken kim 3600 tl ye maledip 4500 e satar.her şeyi geç bugün 500 lt pistonlu gübre serpme makinası misal 850 tl ben çıkıp desemki ben aynı makina aynı ölçülerde 600 e vericem kaç kişi benden alır.servisi yok kullanan varmı şöylemi böylemi diyenleri duyar gibiyim.