Yeni JD5075e çekmiyor

3 silindir ile 4 silindir arasında ritmik akış farkı vardır. 4 silindirde TİK-TAK-TİK-TAK şeklinde eş zamanlı bir gidişat söz konusu iken, 3 silindirde ise TİK-TAK-TAK şeklinde ritmik akışı bozan bir aksama söz konusudur.

Müzikle uğraştığım için bunu müzikteki 4 zamanlı nota kümeleri ve 8 zamanlı nota kümelerine benzitiyorum. 4'lük notalar ile yazılmış bir eser, baştan sona kadar eş zamanlı vuruşlarla (kare gibi) devam eder. 8'lik notalar ise aksak bir şekilde (üçgen gibi) devam eder.

Keşke almısken biraz daha fazla verip 5085m alsaymıssınız, ömür boyu binerdiniz
Hocam sadece en yüksek 5075e vardı kabinsiz. Bana kabinsiz olması lazımdı. Bahçedeki ağaçlarının arasından geçmesi için. Komşumuz 80.4m erkuntunun eksantrik milini değiştirtti 10 hp arttı diyor. John Deerelarda böyle bişe mümkün mü?

Son düzenleme:
Hocam sadece en yüksek 5075e vardı kabinsiz. Bana kabinsiz olması lazımdı. Bahçedeki ağaçlarının arasından geçmesi için. Komşumuz 80.4m erkuntunun eksantrik milini değiştirtti 10 hp arttı diyor. John Deerelarda böyle bişe mümkün mü?
biraz saat yaptırın devirli kullanın sonrasında
5403 ün ekzantriğini taktırın pompaya ayar çektirin çekişi düzelir 9 yıldır 2011 model 5065e var 3 silindir olmasına rahmen çekişinden memnunum

• Beğen
Tepkiler: ozgurozpolat
arkadaşlar bu 3 silindir daha az çeker mantığını çok anlamadım. daha az silindir demek tork demek. traktörde de tork lazım . aynı cc aynı hp motorda çekiş farkı olmaması lazım 4 silindir ile bence. yine de yanlış biliyor olabilirim benim fikrim bu yönde.
Arkadaşım ben hiç 3 silindir traktör kullanmadım. Fakat traktörün boş olarak kalkışıni 4-5 saat çalışmasını sadece izleme fırsatım oldu. Tanıdığım bir kaç arkadaşım aynı traktöru test etti. Açıkçası sürekli 100 bg civarı 4 silindir trakror kullandığımız için olsa gerek performansı begenmedik.
Tabi yapılacak işe göre 3 silindir traktorun tercih edileceği bir çok ekipman var.
Sadece performans beklentisi yüksek olan bir arkadaş denemeden alacak ise hayel kırıklığı yaşayabilir bu belirtmek istedim.

• Beğen
Tepkiler: Alexander
Not olarak kalsın. Marka gözetmeksizin. Daha önce 3 silindir traktör tecrübesi olmamış. Alacağı 3 silindirli traktörün performansini tam olarak bilmiyorsa muhakkak test etmeden almamalı veya iyi bir referansı olmalı. Aksi durumda 3 silindir traktörler Türk çiftçisinin yüzde 90 ninin performans beklentisini karsilamadigini düşündüğüm için traktöru satin alan arkadaş biraz hayel kırıklığı yaşayabilir. (marka fark etmez motorun yapısı gereği)
Biraz ezber olmuş cevap. 3 silindir takmışsınız. Ayrıca genel kabul görmüş ifade 3 piston değil, 3 silindir olarak ifade edilir. Erkunt un 3 silindir in çapı ve hacmi farklıdır, 3300 cc silindir hacmi varken, NH nin 3 silindirli 2930 cc hacimde, JD ninki ise tam hatırlayamadım ama bunların çok altında. İlla 4 silindir denirse, Fiat 415 ile İşbora da 4 silindir.

• Beğen
Tepkiler: Mustafaşahin
Merhabalar, 1 ay önce jd 5075e traktör aldım. Fakat traktörüm c1 vitesinde boş iken zorlanarak kalkıyor çok gaz istiyor. 5 ton yükle erkunt 65 traktörümün 2. Vites çıktığı yeri john deere c1 ile çıkamıyor b ye düşüyor. Gaz yemiyor yani. Servis pek detay veremedi 500 saate gelince açılır diyor sadece. Normal mi jdlerde bu durum?
Bizdede vardi 5075 e aynibsorunlari bizde yasadik , servis geldi gitti bakti , bir kac ayar yapti sonra degisen bisey olmadi cok fazlada yakmaya basladi, birde cok fazla ziplama yapiyordu gecen hafta sattik tumosan aldik

• Beğen
Merhabalar, 1 ay önce jd 5075e traktör aldım. Fakat traktörüm c1 vitesinde boş iken zorlanarak kalkıyor çok gaz istiyor. 5 ton yükle erkunt 65 traktörümün 2. Vites çıktığı yeri john deere c1 ile çıkamıyor b ye düşüyor. Gaz yemiyor yani. Servis pek detay veremedi 500 saate gelince açılır diyor sadece. Normal mi jdlerde bu durum?
Jd lerin E serileri böyle ne düzelir ne açılır kalkarken omuz istiyor

• Beğen
500 saati gecsin iyi bi ustaya pompayi ayarlattirin buyuk ihtimalle duzelir,bizim 5065 de cekmiyodu pompa ayarlandi simdi cekisi cok iyi, tt4 75 den yukari degilse aşagi degil.En olmadi eksantrik degisimi yaparsiniz o zaman canavar olur.

• Beğen
O zaman geriye tork meselesi ve şanzıman kalıyor.
JD 5090 R , 73 kw, 380 n.m. tork. 1900 rpm anma gücü
NH TL100A , 72 kw , 380 n.m. tork. 1900-2200 rpm sabit güç aralığı
Kubota M108S , 85 kw , 380 n.m. tork. 2600 rpm anma gücü ,
Hepsinin 1500 rpm de max tork noktası var.
Tork yedekleri farkları var , anma gücü devir konumlamaları farklı , zamanlama kayıpları farklıdır.
Motor yük dengeleme konum farkları var.Çeki gücü farkları da var,
JD 5090R , 1900 rpm anma gücünde tam güç kullanılabilirken , Kubota M108S , 2000 rpm motor devrinde en az yakıt bölgesi içinde 115 hp ile kullanılamıyor ,
Traktörü yürüten tork ve tork yedeği , motor yük dengeleme devir konumları oluyor.

JD 5090 R , 73 kw, 380 n.m. tork. 1900 rpm anma gücü
NH TL100A , 72 kw , 380 n.m. tork. 1900-2200 rpm sabit güç aralığı
Kubota M108S , 85 kw , 380 n.m. tork. 2600 rpm anma gücü ,
Hepsinin 1500 rpm de max tork noktası var.
Tork yedekleri farkları var , anma gücü devir konumlamaları farklı , zamanlama kayıpları farklıdır.
Motor yük dengeleme konum farkları var.Çeki gücü farkları da var,
JD 5090R , 1900 rpm anma gücünde tam güç kullanılabilirken , Kubota M108S , 2000 rpm motor devrinde en az yakıt bölgesi içinde 115 hp ile kullanılamıyor ,
Traktörü yürüten tork ve tork yedeği , motor yük dengeleme devir konumları oluyor.
Hocam tork yedegi olmayan traktorler var bunlar tork yedegi olanlara gore daha mi iyidir

• Beğen