Yeni Kasa GALLİGNANİ 5690 GOLD Balya Makinası.....

Ynt: Yeni Kasa GALLİGNANİ 5690 GOLD Balya Makinası.....

Coyote26 hayırlı olsun kardeşim, güle güle kullan. Gerçekten güzel makina Gallignani. Çevremden, kullananlardan duyduğum kadarıyla da verilen paraya değen bi makina.. Ama bize bir türlü bir Gallignani almak nasip olmadı. Ve 5690 gold dışında tüm makinaları kullandık diyebilirim ( new holland 570, class markant 55), şuan bir tane 2011 model John Deere 359, iki tane de biri 2011 bir diğeri 2012 Kayhan Ertuğrul 690 makinamız var. Bu sezon bi tanede 5690 gold olsun istiyorum, bakalım nasip olursa inşallah.
artık sende 5690 ile ilgili deneyimlerini bizimle paylaşırsın..

öncelikle selamın aleykum .
bizde balye makinası almayı düşünüyoruz .alma listemizde gallagani ,paksan,karataş var siz hangini önerisiniz.
geçen günlerde tanıdık karataş aldı .gallagani biraz pahalı kaçıyor . siz hangini önerisiz haşbaylı almayı düşünüyoz .
yardım ederseniz teşekkürler

a.selam fahrettin00 kardeş. haşbaylı makinalar konusunda eminim tafsiyede bulunacak bir çok arkadaş var sitede. bizim bölgede haşbaylı kullanılmadığından bu konuda herhangi bir tafsiyem yok ama en azından yedek parça ve servis anlamında sana en yakın olanından almanı tafsiye ederim. ayrıca son yıllarda yerli üretim makinalar da çok iyi ve kaliteliler..

TROVA link=topic=61687.msg686937#msg686937 date=1358365080' Alıntı:
Coyote26 hayırlı olsun kardeşim, güle güle kullan. Gerçekten güzel makina Gallignani. Çevremden, kullananlardan duyduğum kadarıyla da verilen paraya değen bi makina.. Ama bize bir türlü bir Gallignani almak nasip olmadı. Ve 5690 gold dışında tüm makinaları kullandık diyebilirim ( new holland 570, class markant 55), şuan bir tane 2011 model John Deere 359, iki tane de biri 2011 bir diğeri 2012 Kayhan Ertuğrul 690 makinamız var. Bu sezon bi tanede 5690 gold olsun istiyorum, bakalım nasip olursa inşallah.
merhaba sayın Trova,
sanırım balyacılık işiniz geniş, bu kadar makinanız olduğuna göre. bence 5690 denememekle çok şey kaybediyorsunuz. dakika 104 vuruş, sizdeki 92 vuruşlu makinalara göre gün sonunda ciddi bir sayı farkı atacaktır. sizin gibi işi geniş işletmelerde bu sezon sonunda hatırı sayılır bir fark yaratır diye düşünüyorum. tabii tercih sizin. saygılar.

TROVA link=topic=61687.msg686937#msg686937 date=1358365080' Alıntı:
Tabikide paylasırım elimden geldiğince yardımcı olmaya calısıyoru bu konuda sıtedekı arkadaslarımıza Ama kısa ve öz söylemek gerekirse 5690S sızın saymıs oldugunuz makınalardan calısma ve kalite bakımından üstün Sayı olarak gün sonunda Gürkan hocamında dediği gibi farklı anlarsınız....Ben kullandıgım makınaları sayıp kelıme kalabalıgı yapmadan kısaca su sekılde acıklayayım Ot yonce fiğ için TRde kullanabılecegınız en ıyı sılındırık baglama sıstemıne sahıp bır makına Yerli Goldlarda guzel onların hakkını yemek ıstemem ama 5690 Dunyanın bırcok bolgesınde tutulan kullanılan bır modeldır....Gallıgnanıye gelınce kalıtesı tartısılmaz her ne kadar ufak tefek pıston fan gıbı eksıklıklerı olsada Bakımlı ve dıkkatlı kullandıgınız surece kolayca yıpratılmayacak makınadır...TR de satısı varmı bılmıyorum ama iş sahanız cok genıs işe size 6000Serisi Gold Gallignaniyide tavsıye ederım toplayıcı haznesi 2 metre cıvarı :) Anadolu motor la iletişime gecerek bu modelın satısı konusunda detaylı bılgı alabılırsınız..

fahrettin00 link=topic=61687.msg686949#msg686949 date=1358366202' Alıntı:
öncelikle selamın aleykum .
bizde balye makinası almayı düşünüyoruz .alma listemizde gallagani ,paksan,karataş var siz hangini önerisiniz.
geçen günlerde tanıdık karataş aldı .gallagani biraz pahalı kaçıyor . siz hangini önerisiz haşbaylı almayı düşünüyoz .
yardım ederseniz teşekkürler

Aleykum selam Fahrettın bey....haspaylı makına alacaksınız sanırım sıze Paksan Süper Yunus Haspaylıyı ve GAllıgnanı 5190 Large Modelini tavsıye edebılırım Haspaylı konusunda tercıhlerınız bu ıkı model arasında olursa çalışırken rahat edersiniz....

GÜRKAN link=topic=61687.msg686966#msg686966 date=1358368080' Alıntı:
tabii konu sahibi değerli meslektaşım bir tane 5690 eskitmiş bile. daha detaylı açıklama yapacaktır bize.

estafurullah Gurkan hocam 5690ı kullanan bilir bağlama grubu farklıdır strok vuruslar ve makınanın yiyişini görmeyen anlayamaz Amcamda 2007 ve 2008 gold var 2 tane sezonda 50.000cıvarı yonca baglar teki Tek uğraşı balya oldugu için daha cok zaman ayırabılıyor ve gayette memnun.... Yazın detaylı kaliteli videolarla bu konudaki bilgi görüş fikir açığını canlı yayınla kapatıcaz insallah...

Merhabalar Gürkan bey,
Tafsiyeniz için teşekkür ederim. Evet balyacılık anlamında hatrı sayılır arazimiz var. 3.150 dönüm civarı ve kendi yerimiz dışında da çevremizde bulunan bir çok kişiye balya yapıyoruz. Takdir edersiniz ki zor bir iş balyacılık, sağlam ve sorunsuz makinalarla çalışmak gibi bir zorunluluğu doğuruyor bu durum. Bizde bölgemizde bulunan balya makinası tedarikçilerinden makina alımı yapıyoruz. 5690 gold satışı yapan biri vardı aslında, ama onun fiyatıda çok yüksek gelmişti.
Ayrıca şuan kullanmakta olduğumuz makinalarda iyi bence. Mesela JD 359 çok seri ve sağlam bir makina, Kayhan Ertuğrul ' un 690 ' nı da gayet iyi. En azından yedek parça ve servis bakımından sorun yaşamıyorum. Tabi bu birazda benim insanlarla olan diyaloğumdan kaynaklı sanırım. Bakalım nasip olursa eğer 5690 gold, JD ve Kayhan 690 ' ı yan yana çalıştırıp videolarını burada sizlerle paylaşırım. :)

Coyote26 teşekkürler kardeşim,
Tecrübe ve deneyimlerinizden elbette faydalanmak isteriz. Bahsettiğiniz 6000 serisi balya makinası eminim deli bir makinadır :)

bende 51 90 sparişi verdim ama daha gelmedi. yanlız eskişehirde servisi yokmuş. servisin olmayışı düşündürüyor beni. servis polatlıdan gelıyormuş :S senin bilgin varmı?

By_eSeS link=topic=61687.msg733156#msg733156 date=1366195163' Alıntı:
bende 51 90 sparişi verdim ama daha gelmedi. yanlız eskişehirde servisi yokmuş. servisin olmayışı düşündürüyor beni. servis polatlıdan gelıyormuş :S senin bilgin varmı?
eskişehirin hangi köyündensin? polatlıda servisin adı neymiş ??

coyote26 link=topic=61687.msg733246#msg733246 date=1366211097' Alıntı:
Saolasın hemşerim Aslen Alpunun Çardakbaşı köyündenim Merkez cıvarında calısıyoruz genelde....Sen hangı koydensın?
By_eSeS link=topic=61687.msg733156#msg733156 date=1366195163' Alıntı:
eskısehır servısı recep abı fabrıkaya gectı bursaya o yuzden suan eskısehır servısı yok Polatlıdan gelecekler kurulum için şaftlar elektrık tesısatını monte edecekler ayarları yapacaklar Garantili oldugu ıcın servısi beklıyoruz yoksa kendımızde hallederdik Polatlı servısının adını unuttum 1 kez konustuk ama ilgililer baya bugun aradılar 0533 367 48 83 numarası bu İletişime gecebılırsın Makınan ne zaman gelecek ve hangı fırmadan aldın hemserım?

fetullah aksu link=topic=61687.msg733260#msg733260 date=1366211992' Alıntı:
Hayırlı uğurlu olsun.Tek eksiği kalmış pistonlu açıp kapatma.Oda olmasada olur.
Allah hatasız düğümler nasip etsin. :)
Amin Saolasınız Ben dıger kullanıcılar gıbı pıstonu kafaya takmıyorum 3 makınımazda Gallıgnanı 3unde de yok pıston Acma kapama max 1dklık iş Tırmıktakını desen tırmıgın tekerı var zaten ıstedıgın kadar sal toplayıcıyı belırlı bır sevıyede gıder Tarlaya gırıncede ınıp tırmık ındıreyım maksat hareket olsun :)....İnsallah dıger makınalarımızın baglama gruplarındaki özverıyı bunda da yakalarız gecen sezon 25bın balyada 5 adet bozdu dıger haspaysız makınamz ondada ip hatasından dolayı...

coyote26 link=topic=61687.msg733249#msg733249 date=1366211336' Alıntı:
eskısehır servısı recep abı fabrıkaya gectı bursaya o yuzden suan eskısehır servısı yok Polatlıdan gelecekler kurulum için şaftlar elektrık tesısatını monte edecekler ayarları yapacaklar Garantili oldugu ıcın servısi beklıyoruz yoksa kendımızde hallederdik Polatlı servısının adını unuttum 1 kez konustuk ama ilgililer baya bugun aradılar 0533 367 48 83 numarası bu İletişime gecebılırsın Makınan ne zaman gelecek ve hangı fırmadan aldın hemserım?
anadolu motorun ankara bayii nden ayırttırdık bu ayın 25 ınde ay sonunan kadar teslım olcak yanı dedıkları kadarıyla.. saftlar la elektrık tesısatını neden yetkılı servıse taktırıyorsun sen takınca garantı dısınamı cıkıyor? eger oyle ise benım haspay kıyıcıyı da cıkarmama ızın vermezler onada servıs gelır :S ben bı servısı arayayım en ıyısı :S