YENİ NEW HOLLAND T4 SERİSİ YAKINDA PAZARA SUNULACAK 2010....!!!

Ynt: YENİ NEW HOLLAND T4 SERİSİ YAKINDA PAZARA SUNULACAK 2010....!!!

T4 65 çok yakarsa büyük ihtimalle normal 65 lerden kuvvetli olması lazım 4 piston avantajıda olur, fiyatını fazla yüksek tutacaklarını zannetmiyorum rekabet kızışıyor piyasaya traktör arzı fazla, tümosanın belli bir payı var, erkunt çok cazip fiyatlar sunuyor, john deere bir hayli model getirmiş,massey ferguson bir yandan yeniden mal satmaya başladı ama maalesef buna karşılık çiftçinin alım gücü azalıyor. Bakalım görelim hakkımızda hayırlısı. Allah herkese yeni bir traktör almayı nasip etsin.

ydincbayram link=topic=36618.msg313254#msg313254 date=1291893478' Alıntı:
T4 65 çok yakarsa büyük ihtimalle normal 65 lerden kuvvetli olması lazım 4 piston avantajıda olur, fiyatını fazla yüksek tutacaklarını zannetmiyorum rekabet kızışıyor piyasaya traktör arzı fazla, tümosanın belli bir payı var, erkunt çok cazip fiyatlar sunuyor, john deere bir hayli model getirmiş,massey ferguson bir yandan yeniden mal satmaya başladı ama maalesef buna karşılık çiftçinin alım gücü azalıyor. Bakalım görelim hakkımızda hayırlısı. Allah herkese yeni bir traktör almayı nasip etsin.
Evet özellikle jd ve mf çok görmeye başladım.Bir tane tümosan var bir tane erkunt var bizim burda alanlar pek olumlu konuşmuyolar ondan dolayı bir artış yok şimdilik onlarda ama bakalım gerçekten piyasa hareketli.

çagrı neyse sen beni anladın ama sende laf oyunu yapıyosun.. benim yorumlarımı oku bakalım ben kimseyedirek şunu al bunu al diye yorum yapmam yönlendirmem.. attıgım mesajların cogu birilerine cevap olarak atılmıştır... iletilerime baktıgında son 1gun içinde olan iletilerim senin yorumundan sonra baska bi arkadasın da alakasız bi yerde yaptıgı yoruma cvptır.. benim tum yorumlarımı oku mantıksız yada abartılı tek yorum göremessin dedigim herseyide ispatarım.. benim yorumlarım genellikle kullandıklarım ve bildigim traktör bölümlerinde yapılmıştır.. kullanmadıgım bilmedigim traktör için yorum yapmam...zaten sordugum yukarıdaki soruların hiç birinede cvp verememişssin ...senin cıbızla yorumumdan lafı cekip buyutmen buraya getirdi zaten konuyu neyse artık uzatmayalım konun akısı devam etsin...

ya ne erkuntmuş be kardeşim epi topu 3. 5 tane modeli var günde kaç traktör üretiyo bilen varmı ben ankaraya türk traktöre gezmeye gittim günde 120 ila 130 arasında traktör üretiyolar modeline göre yinede bayide traktör bulamıyosun şimdi bu kadar insan bişey bilmiyo dimi adamlar o yüzden traktör yetiştiremiyo türkiye pazarının yüzde 80 e sahipmiş aşağı yukarı dünya genelide o civarda 50 yılı aşkın traktör işiyle uğraşıyolar o erkuntçu arkadaş her lafının başında yakıt diyo zf diyo kompresör diyo çok gerekli bişey olsa herkes koyar zor bişeymi kompresör yakıt yaptığın işe göre değişir ormanda çalışıyoruz çok zor şartlarda tt50 benim td65 4x4 ten iki misli fazla yakıt yakıyo ben romorku rolantide çekiyorum o daha az yükü 1600 1700 devirde anca götürüyo bu işler böyledir yaptığın işe göre yakıt ayrıca 12x12 şanzıman bize daha kullanışlı geliyo geri giderken uygun vites bulmakta zorlanmıyosun 8 tane kullanabileceğin vites var orta ve yavaş takviyede arkadaş surekli diyo ya ilk 4 vitesi kullanmıyorum diye bizim için o vitesler can demek hatta sürüngen vitesi olsa daha iyi olcak yüklü inilen yerlerden insan zor yürüyo romorkların tekerlerini halatla şaseye bağlayıp köstek yapıyoruz ancak o şekilde iniliyo ne kadar yavaş vites o kadar güvenli inmek demek bunları erkuntçu arkadaşın söyledikleri için yazdım şimdi ne alaka diceksiniz he diyo ya 12x12 vites ama ilk 4 vitesi kullanmıyorum diye neyse konu baya şaştı bu kadar yeter. bu t4 süper bi makineye benziyo 75 in fiyatı ne kadar olur acaba

anladıgım kadarıyla herkes savunma moduna geçmiş :)) hadi hayırlısı yazdıgımı nasıl anlıyorsunuz onuda anlamadım ama... neyse..
ben ital nh leri övmüştüm neden o kısmada muhalefet olmuyosunuz ilginçç :)

sizin traktörleriniz bir numara ne ital traktörler nede yerliler turktraktörün cıkardıgı traktörlere hiç bi yönden kavuşamaz td serisi bir numara ( ! ) yeter konuyu uzatmayalım.. t4 serisi hakkında yorum yapalımda konu ile alakası olsun..

hollandcı link=topic=36618.msg313445#msg313445 date=1291918511' Alıntı:
ya ne erkuntmuş be kardeşim epi topu 3. 5 tane modeli var günde kaç traktör üretiyo bilen varmı ben ankaraya türk traktöre gezmeye gittim günde 120 ila 130 arasında traktör üretiyolar modeline göre yinede bayide traktör bulamıyosun şimdi bu kadar insan bişey bilmiyo dimi adamlar o yüzden traktör yetiştiremiyo türkiye pazarının yüzde 80 e sahipmiş aşağı yukarı dünya genelide o civarda 50 yılı aşkın traktör işiyle uğraşıyolar o erkuntçu arkadaş her lafının başında yakıt diyo zf diyo kompresör diyo çok gerekli bişey olsa herkes koyar zor bişeymi kompresör yakıt yaptığın işe göre değişir ormanda çalışıyoruz çok zor şartlarda tt50 benim td65 4x4 ten iki misli fazla yakıt yakıyo ben romorku rolantide çekiyorum o daha az yükü 1600 1700 devirde anca götürüyo bu işler böyledir yaptığın işe göre yakıt ayrıca 12x12 şanzıman bize daha kullanışlı geliyo geri giderken uygun vites bulmakta zorlanmıyosun 8 tane kullanabileceğin vites var orta ve yavaş takviyede arkadaş surekli diyo ya ilk 4 vitesi kullanmıyorum diye bizim için o vitesler can demek hatta sürüngen vitesi olsa daha iyi olcak yüklü inilen yerlerden insan zor yürüyo romorkların tekerlerini halatla şaseye bağlayıp köstek yapıyoruz ancak o şekilde iniliyo ne kadar yavaş vites o kadar güvenli inmek demek bunları erkuntçu arkadaşın söyledikleri için yazdım şimdi ne alaka diceksiniz he diyo ya 12x12 vites ama ilk 4 vitesi kullanmıyorum diye neyse konu baya şaştı bu kadar yeter. bu t4 süper bi makineye benziyo 75 in fiyatı ne kadar olur acaba
bende dağda çalışıyorum anlatışına göre tt 50 dağ kurdu öylemi hiç dağda görmesem anlattıklarına inanacam bizim burdakileri NH ÇEKMİYO DİYE BEDAVAMI DAĞITTI ADAM 5 YIL TAKSİTLE 48 BİNE ALDI ama bin pişman oldu niye benim erkuntu görünce pişman oldu ben erkunt 55 i 35 e aldım hem ondan az yakıt tükettim hemde daha iyi çekiş gücü sergiledim NEYSE Bİ 10 SENE SONRA GÖRÜRÜZ ERKUNTLA NH Yİ ERKUNT 6 SENEDE BU HALE GELDİYSE 16. SENEDE ..NE HALDE OLACAK.. NH YILLARDIR PİYASADA AMA HALA AYNI MAKENİZMAYLA.

Bence asıl Nh italler dahil hala 30 yıllık teknolojiyi satıyor çok daha fazla teknoloji kullanan markalar nh ye göre çok ta pahalı değiller.Ama nedense sğlam bir bayi ve servis ağı kuramıyorlar.galiba global kırizin etkisi de var.

Bu arada değinmeden edemeyeceğim yerli üretime destek vereceğine yabancı mallara pazarlamacılık yapan KOÇ gibi zenginlerin de etkisi var.

yazıyı iyi oku arkadaşım tt50 iki katını yakıyo dedim iyice okumadan bişeyler yazma işe göre yakıt ama yolda az yakıyo bunu söylemeye çalışıyorum sen çam işimi yapıyosun bizimki biraz farklı biz kendimize kesiyoruz çam işide yapıyoruz arada yeri geliyo bir romork odunu 3 traktörle çıkarıyoruz dicem o ki tt ler hafif motor zaten ormana pek gelmiyo td ler ağır olduğu için köpek gibi asılıyo tek çeker td 65 in çıktığı yerden tt55 dt çıkamıyo şimdi tarlaya göre düşünüpte olmaz öle şey demeyin orman başka şeye benzemez bizim arazi çok engebeli rampaya sardınmı ön tekerler zaten havada gidiyo düz yerlerde çok az çalışıyoruz düz yerlerede çam ekilmiş zamanında şimdi kesiliyo ama devlete çalışıyoruz, çamlıkta hiç sıkıntı yok çünkü düz arazi ama kendimize kestiğimiz yerler var meşelik be mübarek hiç traktörün girmediği yerler var odun ya aşağı atılıyo ya elle taşınıyo dik ormanlarda çalışmayan dediğimi anlamaz daha bir hafta önce işimiz bitti 4 ortaktık bazen 4 tane traktörle bir romorku çıkardığımız bazende çıkaramayıp romorku boşalttığımız zamanlar oldu çok dik üniversal 550 var çoğu zamam boş gitmiyo yani dicem hafif motor işi değil hele 50 yada 55 beygirlik bi motorun işi hiç değil. birde yukardaki resimleri görmüyosun galiba aynı mekanızmamı nh sadece tt ve td den ibaret değil adamlar dünya çapında ödül alıp duruyo yakında hidrojenli traktörü de piyasaya çıkar ama siz hala yakıt testi yapar durursunuz

şudur budur bayidir servistir falan filan ........................ nh, mf, jd gerisi hikaye bunlar 50 yıl öncede türkiyedeydi şimdide türkiyede trakmak fabrikasında 1000 kişi çalışıyomuş bunların aileleri ile beraber 4000 kişi ekmek yiyo demektir artı yan sanayi falan filan siz düşünün artık kaç kişi ekmek yiyo nh den, al sana yerli üretim, diilde ne bu kim kazanıyo gevurmu kazandı şimdi

hollandcı link=topic=36618.msg313491#msg313491 date=1291924060' Alıntı:
yazıyı iyi oku arkadaşım tt50 iki katını yakıyo dedim iyice okumadan bişeyler yazma işe göre yakıt ama yolda az yakıyo bunu söylemeye çalışıyorum sen çam işimi yapıyosun bizimki biraz farklı biz kendimize kesiyoruz çam işide yapıyoruz arada yeri geliyo bir romork odunu 3 traktörle çıkarıyoruz dicem o ki tt ler hafif motor zaten ormana pek gelmiyo td ler ağır olduğu için köpek gibi asılıyo tek çeker td 65 in çıktığı yerden tt55 dt çıkamıyo şimdi tarlaya göre düşünüpte olmaz öle şey demeyin orman başka şeye benzemez bizim arazi çok engebeli rampaya sardınmı ön tekerler zaten havada gidiyo düz yerlerde çok az çalışıyoruz düz yerlerede çam ekilmiş zamanında şimdi kesiliyo ama devlete çalışıyoruz, çamlıkta hiç sıkıntı yok çünkü düz arazi ama kendimize kestiğimiz yerler var meşelik be mübarek hiç traktörün girmediği yerler var odun ya aşağı atılıyo ya elle taşınıyo dik ormanlarda çalışmayan dediğimi anlamaz daha bir hafta önce işimiz bitti 4 ortaktık bazen 4 tane traktörle bir romorku çıkardığımız bazende çıkaramayıp romorku boşalttığımız zamanlar oldu çok dik üniversal 550 var çoğu zamam boş gitmiyo yani dicem hafif motor işi değil hele 50 yada 55 beygirlik bi motorun işi hiç değil. birde yukardaki resimleri görmüyosun galiba aynı mekanızmamı nh sadece tt ve td den ibaret değil adamlar dünya çapında ödül alıp duruyo yakında hidrojenli traktörü de piyasaya çıkar ama siz hala yakıt testi yapar durursunuz
tamam işte yakıyo ama çekmiyo diom bende madem kilosu hafif yakıtınıda hafif yapsın o met ettiğiniz nh.. ben dağda yapıyom yakıt testini tt 50 inip çıktımı benden 3 te 1 fazlayakıyo ama kürdan kadar çamı çekemiyo .. ithal dion benim itallere lafım yok tt ile td serisini erkuntla dağda kıyaslama fırsatım oldu ve yaşadıklarımı buraya yazdım param olsa bende ithal bi nh alırım ama tt veya td yi almam dediğim sizin tt ile td yi erkunttan üstün görmeniz yok böle bişi asla erkunta kafa tutamazlar..... uyrra*-*-

nh link=topic=36618.msg313677#msg313677 date=1291974890' Alıntı:
ya arkadaşlar çekio çekmiyo tmm neyse neyse boşverin Bu T4 serisinin konusu onunla lgili konuşak ;) :)
t 4serisi nette gördüğüm kadarıyla güzel makına gibi duruyo ama tabi kullanmadan bilemeyiz birde marka ne olursa olsun yenilikten yanayımdır nh yi bu yeniliklerinden dolayı tebrik etmek lazım benim düşüncem tarım makina gereçlerinde yenilik = rekabet= çiftçinin karıdır

biz tek tek çam çekmiyoruz yüklüyoruz romorka 5 ton duvar gibi yerlerde oynuyoruz bende bi sürü traktör denedim küçük traktör fazla zorlandığı için daima çok yakar. keşke td65 yerine 85 i alsaydım daha fazla iş aynı yakıt neyse şu 4 ler çıksın bi bakıcaz bakalım belki bi 75 alırım allah büyük

hollandcı link=topic=36618.msg313817#msg313817 date=1292009052' Alıntı:
biz tek tek çam çekmiyoruz yüklüyoruz romorka 5 ton duvar gibi yerlerde oynuyoruz bende bi sürü traktör denedim küçük traktör fazla zorlandığı için daima çok yakar. keşke td65 yerine 85 i alsaydım daha fazla iş aynı yakıt neyse şu 4 ler çıksın bi bakıcaz bakalım belki bi 75 alırım allah büyük
bizde yüklü römorkla kullanıyoruz ama sen bi dene bakayım tek bi çamı çeke bilecenmi ben taktımmı 3 metreküp mal çekiyo bu makina aha kanıtı www.trakkulup.net/videolar-(cekimler)-332/erkunt-dagda/ yaş ağırlığı 1 metre küp = 700-800 kg

ya kardeşim düz yol zaten makaranda var ne alaka benim anlattığım olay farklı. pc ye telden video veya resim atamıyorum cd rom bozuk ikisini birbirine tanıtamadım yabancılık çekiyolar, yani foto veya video paylaşamıyorum o yüzden fazla uzatmaya gerek yok geçen bi yerden çıkarttık odun duvar gibi ama yürüyerek zor çıkılıyo lg n47 diye bi traktör ls nin önceki versiyonu yarım yükledik önden benim td 65 4wd yi taktık benim önüme de td65 2 wd yi zar zor çıktık zaten kış sezonu toprak hamur gibi güvenilcek bi yanı yok, biyerde ben yükledim 4 ton falan kepçe yol yapmıştı su akan biyer olduğu yere battı romork şasa falan gömüldü başka bi romork taktım aktardık odunları lg n47 olan boş romorku çıkaramadı yine ben çektim yükledik yine çektim falan filan bizim uğraştığımız işler böyle nasıl bazı arkadaşlar havuç işiyle uğraşıyo bi sürü traktör çamurun içinde o misal

hollandcı link=topic=36618.msg314123#msg314123 date=1292088406' Alıntı:
ya kardeşim düz yol zaten makaranda var ne alaka benim anlattığım olay farklı. pc ye telden video veya resim atamıyorum cd rom bozuk ikisini birbirine tanıtamadım yabancılık çekiyolar, yani foto veya video paylaşamıyorum o yüzden fazla uzatmaya gerek yok geçen bi yerden çıkarttık odun duvar gibi ama yürüyerek zor çıkılıyo lg n47 diye bi traktör ls nin önceki versiyonu yarım yükledik önden benim td 65 4wd yi taktık benim önüme de td65 2 wd yi zar zor çıktık zaten kış sezonu toprak hamur gibi güvenilcek bi yanı yok, biyerde ben yükledim 4 ton falan kepçe yol yapmıştı su akan biyer olduğu yere battı romork şasa falan gömüldü başka bi romork taktım aktardık odunları lg n47 olan boş romorku çıkaramadı yine ben çektim yükledik yine çektim falan filan bizim uğraştığımız işler böyle nasıl bazı arkadaşlar havuç işiyle uğraşıyo bi sürü traktör çamurun içinde o misal
vall dediğin gibi dağ işini ypmayan bilemez çalıştığım yerler hep meyilli arazi traktörün devrilme olasılığı %60 ama allah koruyor tedbiride elden bırakmıcan o video biraz kısa oldu babam biraz sabırsızdır tam macerayı çekmedi rampaya sarınca yaklaşık 100- 150 metre kafayı dikti motor ve hiç patiye kaçmadan çıktı o çıktığım yerden boş römorkla seri bir le bile motoru tutamıyon bayaa dik kızaklıyo yani ben yine paylaşırım bizim dağları bigör bakam beyenecenmi kamyonda var bizde onun videolarınıda atem

öncelikle merhaba , şahsen bu yeni T 4 serisi piyasayı bilen varsa satılmaz adamlar 35000 ile 45000 euro arası değişiyor baktığında hani öyle aman aman birşeyde yok yani ben traktör ararken haliyle ilk önce nh da gittim T 4 serisi için böyle satıcıyı önemsemeyen bir kuruluş görmedim adamlar nerdeyse ya al yada uğraştırma bizi dercesine davranışları var ama bu firmayı bu hale getirende biziz adamları kendi gözlerinde tekel gibi hissettiriyoruz. bende çok sinir oldum ve ondan biraz daha ucuz ama daha konforlu ve kaliteli deutz fahr almaya karar verdim ondan kat kat üstün en azından insanlık var.