Yıllara Göre Çiğ Süt Fiyatı / Maliyet Grafiği | Ulusal Süt Konseyi

Ulusal Süt Konseyinin yılın belli zamanlarda ayrı ayrı olarak hazırladığı çiğ süt fiyatı ve maliyet fiyatı dökümanlarını inceleyerek, sizlerin yorumlaması için yılın 2 ayını içeren bir grafik oluşturduk.

Tablo ve mevcut durumla ilgili görüşleriniz nelerdir?

1629661802379.png

Gerçek hayvancinin kiymeti bilinmedi
Devlet desteği ile hayvan nereye kadar olur
Ot olmadan hayvan olmaz otu imkani olmayan hayvancilik yapamaz
Büyük hazır beslemeli işletmeler destek ile yürümeye çalışıyor
Bizim gibi biraz hazır biraz kendi imkani ile gidenler zorda bilmiyorum ne olur
Kendi imkani olmayanlar kapanıyor zaten
Bizde birakamadiğimizdan yapiyoruz işi alışmışız
Bakalim ne olacak

Sayin Hoca, koyde oturup bir inek iki uc koyun bakmayip gelip senden bes TL ye sut alan yogurda peynire para verenin hakkinda ve kapisinda 10-20 tavuk bulundurmayip yumurtayi bakkaldan alan hakkinda ne dusunuyorsun? Ben pek iyi dusunmuyorum.

Sayin Hoca, koyde oturup bir inek iki uc koyun bakmayip gelip senden bes TL ye sut alan yogurda peynire para verenin hakkinda ve kapisinda 10-20 tavuk bulundurmayip yumurtayi bakkaldan alan hakkinda ne dusunuyorsun? Ben pek iyi dusunmuyorum.
Eskisi gibi çalışabilecek genç nüfus az, kaba yemi direk satsak kafamız daha rahat olur.
Yumurta çiftliği kapandı. Gezen tavuk çiftliği çalışıyor.

• Beğen
Tepkiler: mahmutünaldı
Ulusal Süt Konseyinin yılın belli zamanlarda ayrı ayrı olarak hazırladığı çiğ süt fiyatı ve maliyet fiyatı dökümanlarını inceleyerek, sizlerin yorumlaması için yılın 2 ayını içeren bir grafik oluşturduk.

Tablo ve mevcut durumla ilgili görüşleriniz nelerdir?

Ekli dosyayı görüntüle 64970
Bu grafiği hazırlayanların emeğine sağlık fakat çalışmaktan bitap düşen üreticinin bu grafiği yorumlayabilecek hali yok. Yorumlamasınada gerek yok. Yaşayarak fark ediyor sonunun yaklaştığını.
Zaten tek başına bu grafik birşey ifade etmiyor. Kusura bakmayın.

Bunun yasla ilgisi yok, bir inek 15-20 tavuk hepsi. Sut, yoğurt, peynir, yumurta....
Yaşla çok ilgisi var, adam emekli olacak ahırdaki hayvanları kökten satıyor , borç ödüyor.
Bahçedeki tavuklara ise hastalık gelebiliyor.
Yemlik tahılı sattığımızda yeterince yumurta ve tavuk alabiliyoruz.
Köyde yaşamak gerek, dediğimiz daha iyi anlaşılır.

Yaşla çok ilgisi var, adam emekli olacak ahırdaki hayvanları kökten satıyor , borç ödüyor.
Bahçedeki tavuklara ise hastalık gelebiliyor.
Yemlik tahılı sattığımızda yeterince yumurta ve tavuk alabiliyoruz.
Köyde yaşamak gerek, dediğimiz daha iyi anlaşılır.
Hocam anlasamadik, sanirim ben anlatamiyorum. bir inek 10-15 tavuk barindiramayana ciftci mi deniyor? Emeklilik ve yesil kart buna sebep oluyor. Al maasi kahvede otur eve donerken bakkaldan yumurta al.